|
2016 Results - Simplot Games
Published by
Feb 15th 2016, 9:33pm
Day 1
Mens Results
1. |
12 |
Brody Smith |
4:18.95a |
Cody |
|
|
2. |
12 |
Dallin Leatham |
4:20.27a |
Viewmont |
|
|
3. |
11 |
Patrick Parker |
4:22.75a |
American Fork |
|
|
4. |
11 |
McKay Johns |
4:23.69a |
American Fork |
|
|
5. |
|
Ryan Smeeton |
4:25.43a |
University o,Calgar |
|
|
6. |
11 |
Talon Hull |
4:26.66a |
Weber |
|
|
7. |
12 |
Colter Blanchard |
4:26.95a |
Davis (UT) |
|
|
8. |
12 |
Elliott Miller |
4:28.11a |
Cheyenne Central |
|
|
9. |
12 |
Michael Slagowski |
4:28.13a |
YMCA Team Idaho |
|
|
10. |
12 |
Bryce Ferguson |
4:28.34a |
Davis (UT) |
|
|
11. |
17-18 |
Siyad Matan |
4:28.86a |
YMCA Team Idaho |
|
|
12. |
11 |
Frasier Williamson |
4:29.11a |
Davis (UT) |
|
|
13. |
12 |
Logan Morley |
4:29.26a |
Bigfork |
|
|
14. |
10 |
Joshua Leatham |
4:30.18a |
Viewmont |
|
|
15. |
12 |
Isaac Kunz |
4:30.32a |
Idaho Falls |
|
|
16. |
11 |
Adam Wood |
4:30.62a |
Herriman |
|
|
17. |
10 |
Shane Henderson |
4:32.90a |
Star Valley |
|
|
18. |
12 |
Porter Wilkes |
4:32.95a |
Canyon Track |
|
|
19. |
12 |
Henry Hall |
4:33.46a |
Weber |
|
|
20. |
12 |
Peter Kirgis |
4:33.46a |
Hellgate |
|
|
21. |
11 |
Bryant Edgerton |
4:34.30a |
Syracuse |
|
|
22. |
12 |
Tracen Warnick |
4:34.43a |
Riverton |
|
|
23. |
11 |
Nick Robinson |
4:34.58a |
Kelly Walsh |
|
|
24. |
11 |
Hayden Cooper |
4:35.08a |
Maple Mountain |
|
|
25. |
|
Peter Franklin |
4:36.10a |
Mountain View |
|
|
26. |
|
Britton Jordan |
4:36.84a |
Knights Trac,Layton |
|
|
27. |
11 |
Riley Collins |
4:36.91a |
Bozeman |
|
|
28. |
10 |
Brennan Benson |
4:37.21a |
Timpanogos |
|
|
29. |
12 |
Nick Downs |
4:37.24a |
CA Track |
|
|
30. |
10 |
Bronson Winter |
4:37.49a |
Fremont |
|
|
31. |
12 |
Ethan Pence |
4:37.54a |
Vail Christian |
|
|
32. |
11 |
Kyle Rummens |
4:37.67a |
Woods Cross |
|
|
33. |
10 |
Addison Hedges |
4:37.69a |
Weber |
|
|
34. |
12 |
Andrew Rasmussen |
4:37.87a |
Viewmont |
|
|
35. |
12 |
Nathan Chesnut |
4:38.07a |
Salem Hills |
|
|
36. |
12 |
Thomas Odell |
4:38.17a |
Olympus |
|
|
37. |
11 |
Josh Christiansen |
4:38.28a |
Davis (UT) |
|
|
38. |
11 |
Cameron Dimas |
4:38.69a |
Mountain View |
|
|
39. |
10 |
Nate Wilde |
4:38.80a |
Davis (UT) |
|
|
40. |
11 |
Vincent Groner |
4:39.43a |
Canyon Track |
|
|
41. |
12 |
Gabe Prettypaint-Fechter |
4:40.11a |
Timpanogos |
|
|
42. |
11 |
Tyler Coy |
4:40.52a |
Bonneville |
|
|
43. |
12 |
Jack McCulloch |
4:40.63a |
Logan |
|
|
44. |
10 |
Philip Henry |
4:41.49a |
Laramie |
|
|
45. |
12 |
Preston Novak |
4:41.50a |
Hellgate |
|
|
46. |
12 |
Mason Walk |
4:41.54a |
Uintah |
|
|
47. |
10 |
Brian Gonda |
4:41.80a |
Sheridan |
|
|
48. |
|
Alec Jacobs |
4:42.08a |
Jacobs, Alec,Oakley |
|
|
49. |
10 |
Zack Winter |
4:42.16a |
Fremont |
|
|
50. |
|
Spencer Miller |
4:42.28a |
Blazers,Grand Junct |
|
|
51. |
9 |
Jason Davis |
4:42.35a |
Woods Cross |
|
|
52. |
12 |
Levi Wolfley |
4:42.39a |
Riverton |
|
|
53. |
10 |
Jacob Hansen |
4:42.72a |
Woods Cross |
|
|
54. |
12 |
Jorge Garcia |
4:42.75a |
Cheyenne Central |
|
|
55. |
11 |
Connor Turner |
4:42.90a |
Star Valley |
|
|
56. |
10 |
Adam Hedquist |
4:43.20a |
Davis (UT) |
|
|
56. |
12 |
Andrew Lawson |
4:43.20a |
Corner Canyon |
|
|
58. |
10 |
Brandon Barclay |
4:43.34a |
Bonneville |
|
|
59. |
12 |
Branden Bohling |
4:43.38a |
Ralston Valley |
|
|
60. |
11 |
Nate Osterstock |
4:43.47a |
Olympus |
|
|
61. |
10 |
Wyatt Peck |
4:43.65a |
Star Valley |
|
|
62. |
12 |
Tye Davis |
4:44.33a |
Roosevelt |
|
|
63. |
10 |
Joseph Gonzales |
4:44.34a |
Bonneville |
|
|
64. |
12 |
Caleb Brown |
4:44.69a |
Herriman |
|
|
65. |
11 |
Jack Rubalcave |
4:44.77a |
Rifle |
|
|
66. |
12 |
Tanner Edgington |
4:44.84a |
Box Elder |
|
|
67. |
12 |
Duncan Forrest |
4:44.96a |
Riverton |
|
|
68. |
12 |
Chance Martello |
4:45.12a |
Worland |
|
|
69. |
12 |
Jack Puckett |
4:45.14a |
Hellgate |
|
|
70. |
10 |
William Dauenhauer |
4:45.18a |
Mountain West Track |
|
|
71. |
|
Aaron Boyle |
4:45.71a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
72. |
11 |
Justin Roylance |
4:46.49a |
Riverton |
|
|
73. |
11 |
Stuart Fuller |
4:46.68a |
Lodi |
|
|
74. |
12 |
Jace Richards |
4:46.78a |
Evanston Senior |
|
|
75. |
12 |
Tony Jeffs |
4:46.95a |
American Fork |
|
|
76. |
9 |
Carson Clinger |
4:46.97a |
American Fork |
|
|
77. |
10 |
Conner Jones |
4:47.06a |
Davis (UT) |
|
|
78. |
12 |
Keaton Schelir |
4:47.07a |
Fossil Ridge |
|
|
79. |
11 |
Jered McCafferty |
4:47.28a |
Sheridan |
|
|
80. |
10 |
McKay Harms |
4:47.46a |
Skyline |
|
|
81. |
11 |
Dawson LaRance |
4:47.83a |
Billings Senior |
|
|
82. |
11 |
Jacob Vaughn |
4:47.86a |
Davis (UT) |
|
|
83. |
12 |
Wesley Stone |
4:47.99a |
Salem Hills |
|
|
83. |
12 |
Cameron Meikle |
4:47.99a |
Mountain West Track |
|
|
85. |
12 |
Albert Hanks |
4:48.00a |
Corner Canyon |
|
|
86. |
11 |
Nathan Staker |
4:48.23a |
Weber |
|
|
87. |
11 |
Jacob Castedo |
4:48.60a |
Lehi |
|
|
87. |
9 |
Tyler Scholl |
4:48.60a |
Borah |
|
|
89. |
12 |
Jason Manning |
4:48.63a |
American Fork |
|
|
90. |
12 |
Ty Mills |
4:48.74a |
Kuna |
|
|
91. |
12 |
Jake Borel |
4:48.91a |
Battle Mountain |
|
|
92. |
12 |
Lawson Sims |
4:48.97a |
Natrona County |
|
|
93. |
11 |
McKay Treadwell |
4:49.05a |
Davis (UT) |
|
|
94. |
12 |
Josh Wilkinson |
4:49.24a |
Davis (UT) |
|
|
95. |
11 |
Parker Steadman |
4:49.44a |
Lehi |
|
|
96. |
12 |
Landon Griffin |
4:49.82a |
Lehi |
|
|
97. |
11 |
Thomas Pickford |
4:49.84a |
Provo |
|
|
98. |
|
Colby Hamson |
4:50.93a |
Top of Utah,Logan, |
|
|
99. |
|
Alex Strohecker |
4:51.25a |
Mountain View |
|
|
100. |
10 |
Craig Jr Rees |
4:51.43a |
Davis (UT) |
|
|
101. |
12 |
Joe Depoyster |
4:51.48a |
Rock Springs |
|
|
102. |
11 |
Collin Morrison |
4:51.57a |
Lehi |
|
|
103. |
11 |
Harrison Roberts |
4:51.73a |
Skyline |
|
|
104. |
9 |
Dalton Brems |
4:51.92a |
American Fork |
|
|
105. |
10 |
Spencer Robinson |
4:52.09a |
Timpanogos |
|
|
106. |
|
Joseph Barney |
4:52.76a |
Barney, Jose,Herrim |
|
|
107. |
10 |
Iven Pieper |
4:53.39a |
Natrona County |
|
|
108. |
12 |
Kade Smith |
4:53.76a |
Star Valley |
|
|
109. |
11 |
Lance Ford |
4:53.79a |
Davis (UT) |
|
|
110. |
11 |
Taylor Murphy |
4:54.30a |
Timpanogos |
|
|
111. |
11 |
Ben Fuller |
4:54.35a |
Evanston Senior |
|
|
112. |
11 |
Jeron Waltari |
4:54.39a |
Cody |
|
|
113. |
11 |
Coleman Cragun |
4:54.50a |
Box Elder |
|
|
114. |
10 |
Spencer Bell |
4:54.60a |
Davis (UT) |
|
|
115. |
12 |
Britton Porter |
4:54.61a |
Davis (UT) |
|
|
116. |
12 |
Skyler Stark-Ragsdale |
4:54.79a |
Hellgate |
|
|
117. |
11 |
Braden Reichl |
4:54.83a |
Green River |
|
|
118. |
9 |
Ben Perrin |
4:54.92a |
Flathead |
|
|
119. |
12 |
Zach Burrell |
4:55.16a |
Syracuse |
|
|
120. |
11 |
Nick Barna |
4:55.40a |
Skyline |
|
|
121. |
10 |
Porter Van Drimmelen |
4:55.59a |
Davis (UT) |
|
|
122. |
|
Miguel Rameriz |
4:55.62a |
Speed City I,Las Ve |
|
|
123. |
11 |
Nate Robinson |
4:55.98a |
Kelly Walsh |
|
|
124. |
11 |
Logan Arlin |
4:56.03a |
Lodi |
|
|
125. |
10 |
Jacob Kuhn |
4:56.33a |
Olympus |
|
|
126. |
12 |
Keegan Meade |
4:56.45a |
Campbell County |
|
|
127. |
10 |
Trevor Lawson |
4:56.60a |
Corner Canyon |
|
|
128. |
10 |
Brenden Kilgore |
4:56.85a |
Highland - P |
|
|
129. |
12 |
Alex Knight |
4:57.05a |
Timpanogos |
|
|
130. |
11 |
Mitchell Hutchins |
4:57.09a |
Timpanogos |
|
|
131. |
12 |
Austin Valentine |
4:57.27a |
Uintah |
|
|
132. |
12 |
Aaron Dockins |
4:57.54a |
Uintah |
|
|
133. |
|
Lucas Harrison |
4:57.62a |
University o,Calgar |
|
|
134. |
11 |
Nathan Gustafson |
4:58.01a |
Mountain View |
|
|
135. |
12 |
Clay Goich |
4:58.03a |
Rock Springs |
|
|
136. |
11 |
Ian Barrett Hakanson |
4:58.20a |
Hellgate |
|
|
137. |
12 |
Chase Barrow |
4:58.30a |
Shelley |
|
|
138. |
11 |
Kenneth Merrell |
4:58.75a |
Maple Mountain |
|
|
139. |
9 |
Mason Deeter |
4:58.89a |
Roosevelt |
|
|
139. |
10 |
Isaiah Nimmer |
4:58.89a |
Timpanogos |
|
|
141. |
10 |
Zach Jenkins |
4:58.90a |
Davis (UT) |
|
|
142. |
11 |
Austin Diede |
4:59.22a |
Riverton |
|
|
143. |
10 |
Carter Norton |
4:59.94a |
Timpview |
|
|
143. |
12 |
Vincent Bohl |
4:59.94a |
Charles M Russell(Gr... |
|
|
145. |
10 |
Anthony Ortiz |
5:00.11a |
Timpanogos |
|
|
146. |
10 |
Ethan Anderson |
5:00.45a |
Ogden |
|
|
147. |
12 |
Kaden Shumway |
5:00.85a |
Preston |
|
|
148. |
9 |
Jared Hogan |
5:00.88a |
Davis (UT) |
|
|
149. |
10 |
Cache Traveller |
5:00.90a |
Twin Falls |
|
|
150. |
11 |
Tyler Northrup |
5:01.09a |
Highland - P |
|
|
151. |
11 |
Chris Rue |
5:01.27a |
Heritage Track |
|
|
152. |
11 |
Tyler Woods |
5:01.83a |
Olympus |
|
|
153. |
10 |
Brayden Kovick |
5:02.14a |
Green River |
|
|
154. |
12 |
Talon Garrick |
5:02.29a |
American Fork |
|
|
155. |
12 |
Michael Sewell |
5:02.31a |
Mountain West Track |
|
|
156. |
11 |
Mason Cannon |
5:02.43a |
Bonneville |
|
|
157. |
|
Nathaniel Nordquist |
5:02.50a |
Rockets Trac,Boise, |
|
|
158. |
12 |
Joseph Lamb |
5:02.63a |
Pleasant Grove |
|
|
159. |
11 |
Kaleb Stinger |
5:02.85a |
Davis (UT) |
|
|
160. |
17-18 |
Frank Dean |
5:03.17a |
Mountain West Track |
|
|
161. |
12 |
Joseph Peterson |
5:03.19a |
Olympus |
|
|
162. |
10 |
Spencer Berkins |
5:03.37a |
CA Track |
|
|
163. |
9 |
Aaron Steed |
5:03.40a |
American Fork |
|
|
164. |
10 |
Ethan Pedersen |
5:03.61a |
Corner Canyon |
|
|
165. |
11 |
Adam Skelton |
5:03.78a |
Maple Mountain |
|
|
166. |
15-16 |
Kegan Morris |
5:04.07a |
Mountain West Track |
|
|
167. |
|
Brandon Olsen |
5:04.30a |
The Striding,Dayton |
|
|
168. |
12 |
Asa Nielson |
5:04.58a |
Lehi |
|
|
169. |
11 |
Branson Petty |
5:04.72a |
Davis (UT) |
|
|
170. |
10 |
Kalvin Stinger |
5:04.85a |
Davis (UT) |
|
|
171. |
12 |
Jon Evans |
5:04.97a |
Woods Cross |
|
|
172. |
11 |
Dallin Kitchen |
5:05.02a |
Davis (UT) |
|
|
173. |
11 |
Corbin Romney |
5:05.29a |
Herriman |
|
|
174. |
12 |
Kyle Gottman |
5:05.74a |
Hellgate |
|
|
175. |
|
Seth Whitesides |
5:06.82a |
Blazers,Grand Junct |
|
|
176. |
10 |
Eric Nelson |
5:06.83a |
Mountain Crest |
|
|
177. |
12 |
Alex Johnson |
5:07.06a |
Olympus |
|
|
178. |
9 |
Zak Meeker |
5:07.17a |
Manhattan |
|
|
179. |
10 |
Alejandro Torres |
5:07.20a |
Ogden |
|
|
180. |
12 |
Joseph Tuhy |
5:07.30a |
Hellgate |
|
|
181. |
12 |
Chris Hyde |
5:07.36a |
Heritage Track |
|
|
182. |
10 |
Ammon Brock |
5:07.54a |
Timpview |
|
|
183. |
9 |
Thomas Phillips |
5:07.62a |
Lehi |
|
|
184. |
10 |
Alex Garces |
5:07.79a |
American Fork |
|
|
185. |
10 |
Ryan Braner |
5:07.84a |
Logan |
|
|
186. |
|
Johnathan Perry |
5:08.23a |
Trojan Track,Rigby, |
|
|
187. |
9 |
Hite Stromberg |
5:08.43a |
Ogden |
|
|
188. |
11 |
Matthew Thornbald |
5:08.49a |
Viewmont |
|
|
189. |
12 |
Nathaniel Sorenson |
5:08.79a |
Evanston Senior |
|
|
190. |
10 |
Kaeston Carothers |
5:08.97a |
Natrona County |
|
|
191. |
12 |
Joseph Stone |
5:09.17a |
Woods Cross |
|
|
192. |
11 |
Jared Slye |
5:09.79a |
Pleasant Grove |
|
|
193. |
10 |
Ali Ashtawy |
5:09.94a |
Pleasant Grove |
|
|
194. |
12 |
Josh Greer |
5:10.04a |
Lehi |
|
|
195. |
12 |
Patrick Malberg |
5:10.93a |
Lodi |
|
|
196. |
12 |
Jordan Searle |
5:11.55a |
Uintah |
|
|
196. |
11 |
Samuel Simper |
5:11.55a |
Kuna |
|
|
198. |
11 |
Levi Timothy |
5:11.79a |
Herriman |
|
|
199. |
|
Jake Shie |
5:11.89a |
Shie, Jake,Great fa |
|
|
200. |
12 |
Josh Walker |
5:12.03a |
Pleasant Grove |
|
|
201. |
10 |
Jonathan McNair |
5:12.04a |
Woods Cross |
|
|
202. |
10 |
Peter Vo |
5:12.44a |
Lodi |
|
|
203. |
|
Jed Christensen |
5:12.68a |
Top of Utah,Logan, |
|
|
204. |
10 |
Dylan Humberger |
5:12.79a |
Bozeman |
|
|
204. |
10 |
Wyatt Mills |
5:12.79a |
Kuna |
|
|
206. |
10 |
Kalin Freeman |
5:13.46a |
Logan |
|
|
207. |
11 |
Caden Coleman |
5:13.83a |
Woods Cross |
|
|
208. |
11 |
Paul Bradford |
5:13.94a |
Logan |
|
|
209. |
11 |
Jake Miller |
5:14.06a |
Davis (UT) |
|
|
210. |
12 |
Jonah Wilson |
5:14.16a |
Preston |
|
|
211. |
11 |
Tanner Bilton |
5:14.23a |
Davis (UT) |
|
|
212. |
11 |
Canyon Schmerse |
5:14.49a |
Woods Cross |
|
|
213. |
12 |
Nate Hales |
5:14.63a |
Davis (UT) |
|
|
214. |
10 |
Simon Rosenzweig |
5:14.72a |
Bozeman |
|
|
215. |
11 |
Brayden Youngberg |
5:14.77a |
Weber |
|
|
216. |
10 |
Brendan Nuttall |
5:15.01a |
Woods Cross |
|
|
217. |
9 |
Joshua Campbell |
5:15.49a |
Shelley |
|
|
218. |
10 |
Anthony Deleon |
5:15.79a |
Canyon Track |
|
|
219. |
12 |
Price Walker |
5:16.85a |
Pleasant Grove |
|
|
220. |
12 |
Granger Cocke |
5:17.30a |
Highland |
|
|
221. |
12 |
McKay Paulsen |
5:17.34a |
Highland - P |
|
|
222. |
10 |
Sean Rausch |
5:17.67a |
Riverton |
|
|
223. |
9 |
Daniel O'Brien |
5:18.69a |
Roosevelt |
|
|
224. |
9 |
Adam Christensen |
5:18.87a |
Skyline |
|
|
225. |
10 |
Mohamad Saleh |
5:19.06a |
Lodi |
|
|
226. |
10 |
Cole Phillippi |
5:19.58a |
American Fork |
|
|
227. |
10 |
Hyrum Levitt |
5:20.27a |
East |
|
|
228. |
11 |
Dominic Twomey |
5:20.67a |
Lovell |
|
|
229. |
11 |
Timber Erickson |
5:20.81a |
Evanston Senior |
|
|
230. |
9 |
Bradshaw Haack |
5:21.11a |
Evanston Senior |
|
|
231. |
12 |
Jacob Liddle |
5:21.15a |
Timpanogos |
|
|
232. |
9 |
Renn Meuwissen |
5:21.68a |
Bozeman |
|
|
233. |
10 |
Frenly Espino |
5:21.73a |
Lodi |
|
|
234. |
11 |
Tyler Penrod |
5:22.40a |
Pleasant Grove |
|
|
235. |
9 |
Tommy Murphy |
5:23.31a |
CA Track |
|
|
236. |
9 |
Alexander Gonzales |
5:23.32a |
Bonneville |
|
|
237. |
10 |
Tyler Davis |
5:24.24a |
Lodi |
|
|
238. |
12 |
Christian Wright |
5:25.93a |
Corner Canyon |
|
|
239. |
11 |
Lee Randall |
5:26.18a |
Bozeman |
|
|
240. |
11 |
Nick Benincasa |
5:26.31a |
Lodi |
|
|
241. |
10 |
Wade Palmer |
5:26.60a |
Pleasant Grove |
|
|
242. |
12 |
Carson Jones |
5:27.32a |
Woods Cross |
|
|
243. |
10 |
Carver Wilcox |
5:27.92a |
Syracuse |
|
|
244. |
|
Henry Brouwer |
5:28.35a |
Mountain View |
|
|
245. |
9 |
Ethan Farmer |
5:28.58a |
Blackfoot |
|
|
246. |
10 |
Derek Bonney |
5:28.81a |
Timpanogos |
|
|
247. |
12 |
Frank Phillipsen |
5:28.87a |
Salem Hills |
|
|
248. |
11 |
Will Roe |
5:29.61a |
Olympus |
|
|
249. |
|
Bryce Love |
5:30.34a |
Love, Bryce,Manhatt |
|
|
250. |
10 |
Cameron Eldridge |
5:32.03a |
Roosevelt |
|
|
251. |
11 |
Nick Fink |
5:33.93a |
Pocatello |
|
|
252. |
11 |
Dallin Wilks |
5:35.24a |
Timpanogos |
|
|
253. |
|
Merrell Ward |
5:35.38a |
Club Diggers,Sugar |
|
|
254. |
10 |
Jared Williams |
5:36.73a |
Madison |
|
|
255. |
10 |
Buck Bell |
5:37.70a |
Big Piney |
|
|
256. |
10 |
Christian White |
5:38.99a |
Uintah |
|
|
257. |
11 |
Timmy Moreno |
5:40.03a |
Big Piney |
|
|
258. |
10 |
Samuel Stearman |
5:40.36a |
Timpanogos |
|
|
259. |
12 |
Avery Harris |
5:40.47a |
Pocatello |
|
|
260. |
9 |
Spencer Ferguson |
5:40.92a |
Woods Cross |
|
|
261. |
9 |
Ben Merrell |
5:41.11a |
Uintah |
|
|
262. |
11 |
Sheppard Sonntag |
5:45.54a |
Salem Hills |
|
|
263. |
10 |
Asael Horne |
5:47.32a |
Olympus |
|
|
264. |
9 |
Carson Field |
5:48.09a |
Sky View |
|
|
265. |
17-18 |
Kael Cox |
5:49.98a |
Bozeman Track |
|
|
266. |
11 |
Spencer Farley |
5:59.78a |
Woods Cross |
|
|
267. |
10 |
Ryan King |
6:03.18a |
Woods Cross |
|
|
268. |
9 |
Brody Fink |
6:03.48a |
Pocatello |
|
|
269. |
11 |
Aaron Payan |
6:16.88a |
Woods Cross |
|
|
270. |
9 |
Trenton Taylor |
6:27.89a |
Big Piney |
|
|
271. |
9 |
Riley Shaw |
6:36.27a |
Challis |
|
|
1. |
12 |
Garek Bielaczyc |
9:02.75a |
East |
|
|
2. |
11 |
Casey Clinger |
9:29.96a |
American Fork |
|
|
3. |
12 |
Jake Perrin |
9:29.98a |
Flathead |
|
|
4. |
12 |
Chris Henry |
9:30.57a |
Laramie |
|
|
5. |
12 |
Aidan Reed |
9:30.82a |
Helena |
|
|
6. |
12 |
William Handley |
9:30.99a |
Timpanogos |
|
|
7. |
11 |
Garrett Barton |
9:31.43a |
Ogden |
|
|
8. |
11 |
Joe Benson |
9:31.61a |
Timpanogos |
|
|
9. |
11 |
Camren Todd |
9:31.64a |
Davis (UT) |
|
|
10. |
11 |
Travis Feeny |
9:32.12a |
Ogden |
|
|
11. |
12 |
Connor Arnell |
9:33.06a |
Lehi |
|
|
12. |
12 |
Ethan Field |
9:33.73a |
Sky View |
|
|
13. |
11 |
Denver Perry |
9:33.78a |
Bonneville |
|
|
14. |
12 |
Austin Stewart |
9:39.46a |
Shelley |
|
|
15. |
11 |
Thomas Heaps |
9:40.44a |
Lehi |
|
|
16. |
12 |
Joseph Simmons |
9:41.08a |
American Fork |
|
|
17. |
12 |
Colton Rimann |
9:41.87a |
Davis (UT) |
|
|
18. |
10 |
Ryan Raff |
9:44.66a |
Lehi |
|
|
19. |
10 |
Wesley Kallgren |
9:47.12a |
Star Valley |
|
|
20. |
12 |
Spencer Nelson |
9:48.64a |
Mountain Crest |
|
|
21. |
11 |
Coen Haroldsen |
9:49.19a |
Bonneville |
|
|
22. |
11 |
Garrett Condelario |
9:50.83a |
Natrona County |
|
|
23. |
9 |
Asefa Wetzel |
9:54.20a |
Star Valley |
|
|
24. |
12 |
Daniel Tumblin |
9:54.78a |
Davis (UT) |
|
|
25. |
|
Luke Summers |
9:55.22a |
Top of Utah,Logan, |
|
|
26. |
11 |
Chase Equall |
9:55.62a |
Bozeman |
|
|
27. |
11 |
Josh Peters |
9:56.25a |
Davis (UT) |
|
|
28. |
11 |
Ethan Matz |
9:56.27a |
Riverton |
|
|
29. |
11 |
Austin Hinckley |
9:56.75a |
Lehi |
|
|
30. |
11 |
Brigham Halverson |
9:59.01a |
Davis (UT) |
|
|
31. |
10 |
Cooper West |
10:01.11a |
Charles M Russell(Gr... |
|
|
32. |
11 |
Michael Hinckley |
10:02.16a |
Lehi |
|
|
33. |
|
Alex Howells |
10:03.36a |
University o,Calgar |
|
|
34. |
17-18 |
Abdi Maqtal |
10:04.47a |
YMCA Team Idaho |
|
|
35. |
11 |
Matt Ward |
10:07.40a |
Davis (UT) |
|
|
36. |
12 |
Jacob Malone |
10:08.14a |
Box Elder |
|
|
37. |
12 |
Mark Crandall |
10:08.48a |
Shelley |
|
|
38. |
10 |
Aidan Troutner |
10:09.86a |
Timpview |
|
|
39. |
10 |
Isaac Schmidt |
10:12.28a |
Hellgate |
|
|
40. |
- |
Colby Penn |
10:13.98a |
Poly (Long Beach) |
|
|
41. |
12 |
Hayden Ewer |
10:14.90a |
Mountain Crest |
|
|
42. |
10 |
Ben Keller |
10:16.87a |
Ogden |
|
|
43. |
12 |
Danny Provo |
10:17.77a |
Hellgate |
|
|
44. |
11 |
Devin Jaster |
10:18.46a |
Davis (UT) |
|
|
45. |
11 |
Malachi Armstrong |
10:18.66a |
Pocatello |
|
|
46. |
11 |
Daniel Harris |
10:18.83a |
Davis (UT) |
|
|
47. |
11 |
Gibson Weydeveld |
10:24.80a |
Natrona County |
|
|
48. |
10 |
Parker Jones |
10:27.11a |
Rock Springs |
|
|
49. |
12 |
Braden Robbins |
10:27.65a |
Riverton |
|
|
50. |
12 |
Chris Hill |
10:28.31a |
Campbell County |
|
|
51. |
12 |
Micah Sweeney |
10:28.86a |
Sheridan |
|
|
52. |
11 |
Morris Wecker |
10:29.01a |
Hellgate |
|
|
53. |
12 |
Caleb Allen |
10:29.72a |
Bozeman |
|
|
54. |
|
James Ferraro |
10:32.02a |
Ferraro, Jam,richla |
|
|
55. |
11 |
Zach Moncur |
10:34.38a |
Davis (UT) |
|
|
56. |
12 |
Christian Graham |
10:37.36a |
Uintah |
|
|
57. |
12 |
Collin Buck |
10:37.70a |
Charles M Russell(Gr... |
|
|
58. |
10 |
Duncan Hamilton |
10:37.84a |
Bozeman |
|
|
59. |
11 |
Matthew MacLellan |
10:37.91a |
Leduc |
|
|
60. |
11 |
Ammon Baker |
10:38.25a |
Riverton |
|
|
61. |
11 |
Orrin Clark |
10:39.04a |
Bozeman |
|
|
62. |
9 |
David Medina |
10:40.33a |
Rock Springs |
|
|
63. |
11 |
Reed Muir |
10:43.88a |
Pleasant Grove |
|
|
64. |
|
Quinn Halldorson |
10:44.06a |
Bulldogs Tra,Medici |
|
|
65. |
|
Zachary Erikson |
10:46.88a |
High Five Ru,Idaho |
|
|
66. |
10 |
Brennan Anderson |
10:47.46a |
Sugar-Salem |
|
|
67. |
11 |
Quentin Olive-Larson |
10:48.43a |
Poudre |
|
|
68. |
12 |
Dallin Rushing |
10:50.18a |
Highland - P |
|
|
69. |
12 |
Payton Ramynke |
10:59.43a |
Riverton |
|
|
70. |
12 |
Eugene Grindle |
11:02.81a |
Uintah |
|
|
71. |
12 |
Curtis Westenskow |
11:02.90a |
Green River |
|
|
72. |
10 |
Dallin Bartholomewe |
11:04.16a |
Lehi |
|
|
73. |
12 |
Nathan Allen |
11:05.23a |
Lehi |
|
|
74. |
11 |
Riley Eastmond |
11:10.64a |
Lehi |
|
|
75. |
12 |
Jon Carlson |
11:10.70a |
Highland - P |
|
|
76. |
17-18 |
Casey Jones |
11:12.95a |
Mountain West Track |
|
|
77. |
9 |
Nate Hooper |
11:28.49a |
East |
|
|
78. |
10 |
Seth Vinger |
11:32.29a |
Bozeman |
|
|
79. |
10 |
Jordan Neilson |
11:49.50a |
Sky View |
|
|
80. |
12 |
Parker Rodgers |
13:43.21a |
Pocatello Track Club |
|
|
1. |
12 |
Hap Frketich |
64-06.00 |
Newberg |
|
|
2. |
17-18 |
Jacob Cornelio |
62-10.25 |
Golden State Throwers |
|
|
3. |
12 |
Zach Andrew |
62-06.75 |
Bishop Kelly |
|
|
4. |
|
Bailey King |
61-07.00 |
Iron Wood TC,Vancou |
|
|
5. |
|
George Plantenga |
52-04.00 |
Fear the Bea,Alta L |
|
|
6. |
17-18 |
Trevor Reinwald |
51-10.25 |
Golden State Throwers |
|
|
7. |
12 |
Samuel Cole |
50-00.75 |
Central |
|
|
8. |
11 |
Isaac Huffman |
47-00.00 |
Rock Springs |
|
|
9. |
12 |
Seth Wilde |
46-08.50 |
Logan |
|
|
10. |
|
Eric Guerrero |
46-06.50 |
Fear the Bea,Alta L |
|
|
11. |
11 |
Eli Beard |
44-11.75 |
Davis (UT) |
|
|
12. |
12 |
Avery Lux |
43-11.00 |
Fossil Ridge |
|
|
13. |
|
Luke Sandoval |
39-00.00 |
Fear the Bea,Alta L |
|
|
-- |
12 |
Ethan Ruh |
FOUL |
Creighton Preparatory |
|
|
-- |
11 |
Kaden Johnson |
FOUL |
Star Valley |
|
|
-- |
15-16 |
Dagne' Buck |
FOUL |
Golden State Throwers |
|
|
-- |
12 |
Chris Gomez |
FOUL |
Cardinal TC |
|
|
-- |
11 |
Austyn Murray |
FOUL |
Uintah |
|
|
Womens Results
1. |
8 |
Lexy Halladay |
5:02.80a |
YMCA Team Idaho |
|
|
2. |
12 |
Courtney Wayment |
5:03.66a |
Davis (UT) |
|
|
3. |
11 |
Sara Musselman |
5:06.32a |
American Fork |
|
|
4. |
12 |
Sara Christianson |
5:10.42a |
YMCA Team Idaho |
|
|
5. |
11 |
Lauren Offerman |
5:11.24a |
Mountain View |
|
|
6. |
10 |
McKenna Lee |
5:12.48a |
Weber |
|
|
7. |
10 |
Kennedy Powell |
5:13.31a |
Union |
|
|
8. |
12 |
Sophie Baird |
5:13.48a |
American Fork |
|
|
9. |
11 |
Ally Geisler |
5:14.21a |
Davis (UT) |
|
|
10. |
11 |
Sydney Wendt |
5:14.63a |
Campbell County |
|
|
11. |
11 |
Aubrey Argyle |
5:14.81a |
Davis (UT) |
|
|
12. |
17-18 |
Faith Dilmore |
5:17.44a |
YMCA Team Idaho |
|
|
13. |
12 |
Olivia Hoj |
5:17.62a |
Olympus |
|
|
14. |
12 |
Haley Johnston |
5:18.35a |
Salem Hills |
|
|
15. |
11 |
Jenna Connell |
5:19.09a |
Davis (UT) |
|
|
16. |
10 |
Lexi Wright |
5:19.57a |
American Fork |
|
|
17. |
10 |
Camila Noe |
5:19.89a |
Bozeman |
|
|
18. |
11 |
Piper Meuwissen |
5:19.96a |
Bozeman |
|
|
19. |
12 |
Katie Cornell |
5:20.24a |
American Fork |
|
|
20. |
|
Jovana Tepavac |
5:21.44a |
University o,Calgar |
|
|
21. |
12 |
Britney Lund |
5:21.71a |
Maple Mountain |
|
|
22. |
10 |
Aubrey Frentheway |
5:22.15a |
Cheyenne Central |
|
|
23. |
12 |
Maggie Beazer |
5:23.74a |
Stansbury |
|
|
24. |
12 |
Julia Perry |
5:26.27a |
Bonneville |
|
|
25. |
11 |
Katie Bradshaw |
5:26.45a |
American Fork |
|
|
26. |
10 |
Taylor Viertel |
5:26.65a |
Timpanogos |
|
|
27. |
11 |
Kenenni Wiegand |
5:26.76a |
Bozeman |
|
|
28. |
11 |
Katie Struthers |
5:26.77a |
Lehi |
|
|
29. |
11 |
Cami Squires |
5:28.43a |
American Fork |
|
|
30. |
12 |
Julieta Navarrete-Lamas |
5:29.21a |
Timpanogos |
|
|
31. |
11 |
Grace Neuenschwander |
5:29.41a |
Davis (UT) |
|
|
32. |
11 |
Michelle Pratt |
5:29.74a |
Shelley |
|
|
33. |
10 |
Sydney Teslow |
5:30.94a |
Fossil Ridge |
|
|
34. |
11 |
Samantha Hollingsworth |
5:31.00a |
American Fork |
|
|
35. |
9 |
Alicia Halverson |
5:31.12a |
Davis (UT) |
|
|
36. |
11 |
Haley Schaeffer |
5:31.51a |
Twin Falls |
|
|
37. |
9 |
Madi Kenyon |
5:31.73a |
Roosevelt |
|
|
38. |
17-18 |
Olivia Rogers |
5:32.36a |
Ric Rojas Running |
|
|
39. |
11 |
Miah Weaver |
5:32.84a |
Davis (UT) |
|
|
40. |
11 |
Katie Christopherson |
5:34.02a |
Riverton |
|
|
41. |
|
Emma Steele |
5:34.57a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
42. |
11 |
Bonnie Schellenberg |
5:34.82a |
American Fork |
|
|
43. |
11 |
Shaylee Michaelis |
5:34.96a |
Box Elder |
|
|
44. |
9 |
Claudia Miller |
5:35.75a |
Cheyenne Central |
|
|
45. |
12 |
Sophia Stands |
5:36.31a |
YMCA Team Idaho |
|
|
46. |
12 |
Zoey Bartlome |
5:36.65a |
Riverton |
|
|
47. |
11 |
Molly MacDonald |
5:37.14a |
Mountain West Track |
|
|
48. |
11 |
Billie Hatch |
5:37.31a |
Preston |
|
|
49. |
15-16 |
Jourdan Amen |
5:37.53a |
CA Track |
|
|
50. |
12 |
Erin Anderson |
5:37.65a |
Timpanogos |
|
|
51. |
|
Molly Gallagher |
5:38.17a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
52. |
12 |
Haley Boynton |
5:38.49a |
Lodi |
|
|
53. |
10 |
Holley VanSchouwenburg |
5:38.54a |
Timpanogos |
|
|
54. |
11 |
Bailey Winter |
5:39.47a |
Fremont |
|
|
55. |
|
Felicity Hik |
5:39.60a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
56. |
11 |
Charlene Brown |
5:40.20a |
Riverton |
|
|
57. |
|
Sarah Forman |
5:40.30a |
University o,Calgar |
|
|
58. |
10 |
Jessica Peterson |
5:40.31a |
Bonneville |
|
|
59. |
12 |
Sheridan Klingensmith |
5:41.56a |
Rock Springs |
|
|
60. |
11 |
Hannah Branch |
5:42.58a |
Corner Canyon |
|
|
61. |
|
Paige Patterson |
5:42.60a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
62. |
10 |
Dani Christlieb |
5:43.40a |
American Fork |
|
|
63. |
9 |
Kelsey Lagunas |
5:43.57a |
Roosevelt |
|
|
64. |
10 |
Lacey Evans |
5:43.91a |
American Fork |
|
|
65. |
10 |
Billie Fogarty |
5:43.93a |
Fossil Ridge |
|
|
66. |
11 |
Kayli Draney |
5:44.44a |
Star Valley |
|
|
67. |
17-18 |
Tatjana Kunz |
5:44.46a |
Ric Rojas Running |
|
|
68. |
10 |
Abbie Fredrick |
5:45.28a |
Cheyenne East |
|
|
69. |
10 |
Cassie Johnsen |
5:45.41a |
Olympus |
|
|
70. |
12 |
Anna Gunther |
5:45.47a |
American Fork |
|
|
71. |
12 |
Gillian Maness |
5:45.50a |
Flathead |
|
|
72. |
11 |
Haylee Downey |
5:47.74a |
Davis (UT) |
|
|
73. |
10 |
Hannah Tallerico |
5:47.91a |
Star Valley |
|
|
74. |
10 |
Sydney Garner |
5:48.13a |
Bonneville |
|
|
75. |
10 |
Georgia Dickson |
5:48.49a |
Ogden |
|
|
76. |
|
Taylor Petty |
5:49.72a |
Mountain View |
|
|
77. |
11 |
Makaylee Michaelis |
5:49.82a |
Box Elder |
|
|
78. |
10 |
Zoe Eberspecher |
5:50.17a |
Bozeman |
|
|
79. |
12 |
Jaclyn Caldwell |
5:50.77a |
Lovell |
|
|
80. |
11 |
Gaven Murphy |
5:50.85a |
Riverton |
|
|
81. |
10 |
Tresa Venzor |
5:51.52a |
East |
|
|
82. |
11 |
Rachel Griffin |
5:51.69a |
Syracuse |
|
|
83. |
11 |
Tilda Wilson |
5:51.72a |
Highland |
|
|
84. |
10 |
Nicole Sheridan |
5:52.08a |
Pleasant Grove |
|
|
85. |
11 |
Kendra Heath |
5:52.43a |
American Fork |
|
|
86. |
12 |
Sydney Zaugg |
5:52.58a |
Davis (UT) |
|
|
87. |
10 |
Anya Tkachenko |
5:53.48a |
Fossil Ridge |
|
|
88. |
10 |
Kate Lammons |
5:53.58a |
Fossil Ridge |
|
|
89. |
9 |
Bridget Boyle |
5:53.66a |
Bozeman |
|
|
90. |
11 |
Madison Vilhauer |
5:53.70a |
Bozeman |
|
|
91. |
9 |
Isabella Brusco |
5:53.78a |
CA Track |
|
|
92. |
10 |
Daisy Townshend |
5:54.33a |
Park City |
|
|
93. |
10 |
Madeline English |
5:54.48a |
Davis (UT) |
|
|
94. |
10 |
Jill Parry |
5:54.54a |
Highland - P |
|
|
95. |
11 |
Cassidy Lausen |
5:55.01a |
Sheridan |
|
|
96. |
11 |
Sydney Rayl |
5:55.10a |
Davis (UT) |
|
|
97. |
10 |
Liza Greene |
5:55.24a |
Park City |
|
|
98. |
9 |
Kyleigh Bingham |
5:56.21a |
Laramie |
|
|
99. |
11 |
Hannah McKendrick |
5:56.37a |
American Fork |
|
|
100. |
9 |
Megan Allart |
5:56.51a |
Davis (UT) |
|
|
101. |
11 |
Mckenna Dellinger |
5:57.88a |
Mountain View |
|
|
102. |
11 |
Madison Marrott |
5:58.06a |
American Fork |
|
|
103. |
12 |
Holly Haymore |
5:58.07a |
Riverton |
|
|
104. |
9 |
Abbey Blair |
5:58.30a |
Ogden |
|
|
105. |
9 |
Jane Anderson |
5:58.34a |
Davis (UT) |
|
|
106. |
10 |
Luchia Zuver |
5:58.87a |
Cheyenne South |
|
|
107. |
11 |
Emma Russell |
5:59.60a |
American Fork |
|
|
108. |
12 |
Hannah Hampton |
5:59.74a |
Rock Springs |
|
|
109. |
12 |
Miranda McQuarrie |
5:59.76a |
Timpview |
|
|
110. |
12 |
Natalie Olsen |
6:00.00a |
Davis (UT) |
|
|
111. |
12 |
Kaylie Green |
6:00.17a |
American Fork |
|
|
112. |
10 |
Sara Miller |
6:00.24a |
Davis (UT) |
|
|
113. |
12 |
Allyson Klingler |
6:00.81a |
Worland |
|
|
114. |
9 |
Ashlyn Patterson |
6:01.19a |
Timpanogos |
|
|
115. |
9 |
Maddie Johnson |
6:01.72a |
Davis (UT) |
|
|
116. |
11 |
Brooklyn Dutton |
6:01.77a |
Riverton |
|
|
117. |
11 |
Katy Phillippi |
6:02.02a |
American Fork |
|
|
118. |
12 |
Mallerie Bocanegra |
6:02.29a |
Wasatch |
|
|
119. |
12 |
Paige Anderson |
6:03.27a |
Olympus |
|
|
120. |
11 |
Sarah Ferrell |
6:03.30a |
Davis (UT) |
|
|
121. |
10 |
McKenzi Davison |
6:03.63a |
Big Piney |
|
|
122. |
11 |
Natalia Brusco |
6:04.77a |
CA Track |
|
|
123. |
11 |
Bailie Spears |
6:04.84a |
Riverton |
|
|
124. |
9 |
Alyssa Bell |
6:04.86a |
Uintah |
|
|
125. |
9 |
Ruth Hernandez |
6:05.14a |
Lodi |
|
|
126. |
12 |
Aubrianna Brush |
6:06.11a |
YMCA Team Idaho |
|
|
127. |
12 |
Becca Visser |
6:06.41a |
Preston |
|
|
128. |
11 |
Mia Shumway |
6:07.16a |
Star Valley |
|
|
129. |
12 |
Frida Viken |
6:07.18a |
Corner Canyon |
|
|
130. |
12 |
Kayzia Glick |
6:07.50a |
Riverton |
|
|
131. |
12 |
Jessica Holiday |
6:07.62a |
Cody |
|
|
132. |
9 |
Addy Rich |
6:07.95a |
Davis (UT) |
|
|
133. |
12 |
Aspen Lucus |
6:08.12a |
Pleasant Grove |
|
|
134. |
9 |
Amanda Hatch |
6:08.18a |
Ogden |
|
|
135. |
9 |
Elise Stearns |
6:08.24a |
Mountain West Track |
|
|
136. |
10 |
Faith Wagstaff |
6:08.30a |
Woods Cross |
|
|
137. |
11 |
Abbey Greenhalgh |
6:08.53a |
Syracuse |
|
|
138. |
12 |
Sadie Gunnerson |
6:08.63a |
Woods Cross |
|
|
139. |
10 |
Micah Harvey |
6:09.97a |
Evanston Senior |
|
|
139. |
11 |
Hannah Webster |
6:09.97a |
Canyon Track |
|
|
141. |
12 |
Haiden Merica |
6:10.25a |
Bozeman |
|
|
142. |
12 |
Hannah Thompson |
6:10.59a |
Star Valley |
|
|
143. |
12 |
Brittany Atkinson |
6:12.97a |
Rock Springs |
|
|
144. |
11 |
Haley Bean |
6:13.36a |
Timpanogos |
|
|
145. |
12 |
Ashley Dewey |
6:13.62a |
Rock Springs |
|
|
146. |
12 |
Sarah Koger |
6:15.17a |
Maple Mountain |
|
|
147. |
12 |
Abby Dotson |
6:15.91a |
Kuna |
|
|
148. |
9 |
Martha Pieper |
6:16.04a |
Star Valley |
|
|
149. |
10 |
Kate Stuart |
6:16.05a |
Davis (UT) |
|
|
150. |
11 |
Haley Dixon |
6:17.04a |
Payson |
|
|
151. |
9 |
Lauren Carson |
6:18.18a |
Olympus |
|
|
152. |
12 |
Rylee Mansfield |
6:18.20a |
Grace |
|
|
153. |
11 |
Jacia Abplanalp |
6:18.75a |
Uintah |
|
|
154. |
10 |
Bekah Faasavalu |
6:18.77a |
Woods Cross |
|
|
155. |
10 |
Melissa Merritt |
6:19.26a |
Big Piney |
|
|
156. |
12 |
Jerra Fowers |
6:19.36a |
Fremont |
|
|
157. |
12 |
Amber Berry |
6:19.43a |
Davis (UT) |
|
|
158. |
11 |
Kamryn Rossberg |
6:20.05a |
Riverton |
|
|
159. |
12 |
Jessica Anderson |
6:21.95a |
Riverton |
|
|
160. |
9 |
Emma Wilkes |
6:22.11a |
Canyon Track |
|
|
161. |
11 |
Izzy Hills |
6:23.04a |
Rock Springs |
|
|
162. |
10 |
Krystal Wood |
6:23.16a |
Davis (UT) |
|
|
163. |
|
Haley Hunt |
6:23.19a |
Hunt, Haley,Park Ci |
|
|
164. |
12 |
Jessica Ferguson |
6:24.00a |
Woods Cross |
|
|
165. |
11 |
Rylee Berger |
6:24.04a |
Evanston Senior |
|
|
166. |
12 |
Alyssa Trader |
6:25.59a |
Woods Cross |
|
|
167. |
11 |
Louisa Twitchell |
6:26.80a |
Davis (UT) |
|
|
168. |
11 |
Ardyn Ford |
6:27.07a |
Highland |
|
|
169. |
9 |
Hailee Bohney |
6:27.30a |
Pocatello |
|
|
170. |
9 |
Katie Webster |
6:28.17a |
Canyon Track |
|
|
171. |
12 |
Sydney Schiess |
6:28.68a |
Timpview |
|
|
172. |
10 |
Rachel Maddox |
6:28.79a |
Lodi |
|
|
173. |
12 |
Eleanor Bouley |
6:29.41a |
Woods Cross |
|
|
174. |
10 |
Mia Bahr |
6:29.71a |
Pleasant Grove |
|
|
175. |
10 |
Hannah Buffat |
6:30.66a |
Pocatello |
|
|
176. |
12 |
Gillian Allison |
6:31.07a |
Fossil Ridge |
|
|
177. |
10 |
Jasmine Braner |
6:31.30a |
Logan |
|
|
178. |
9 |
Scarlett Sisemore |
6:31.67a |
Rock Springs |
|
|
179. |
10 |
McKenna Pierson |
6:32.66a |
Firth |
|
|
180. |
10 |
Kyrie Merrell |
6:32.92a |
Uintah |
|
|
181. |
10 |
Emma Glende |
6:34.81a |
East |
|
|
182. |
10 |
Alexis Walk |
6:35.56a |
Evanston Senior |
|
|
183. |
11 |
Lauren Kerr |
6:36.67a |
Highland |
|
|
184. |
12 |
Tori Singley |
6:36.71a |
Woods Cross |
|
|
185. |
10 |
Hannah Frew |
6:44.91a |
Shelley |
|
|
186. |
12 |
Melissa Boam |
6:46.59a |
Corner Canyon |
|
|
187. |
9 |
Carlee Pugmire |
6:49.53a |
Blackfoot |
|
|
188. |
12 |
Olivia Enyart |
6:52.06a |
Park City |
|
|
189. |
11 |
Michelle Rodriguez-Ruiz |
6:53.77a |
East |
|
|
190. |
12 |
Savanah Nelson |
6:56.16a |
Maple Mountain |
|
|
191. |
11 |
Kristen Sotelo |
6:56.17a |
Lodi |
|
|
192. |
10 |
Josie Walter |
6:56.63a |
Roosevelt |
|
|
193. |
10 |
Kaylee Bingham |
7:01.56a |
Uintah |
|
|
194. |
9 |
Katie Tea |
7:02.12a |
Pocatello |
|
|
195. |
12 |
Heather Mills |
7:05.44a |
Woods Cross |
|
|
196. |
11 |
Taylor Nazarenus |
7:09.72a |
Roosevelt |
|
|
197. |
11 |
Brittany Winward |
7:10.79a |
Shelley |
|
|
198. |
12 |
Sam Tidwell |
7:10.82a |
Woods Cross |
|
|
199. |
10 |
Ally Huber |
7:11.51a |
Bozeman |
|
|
200. |
12 |
Mia Nebeker |
7:12.56a |
Olympus |
|
|
201. |
12 |
Kaydria Pettingill |
7:15.84a |
Woods Cross |
|
|
202. |
11 |
Ashlyn Fox |
7:54.09a |
Olympus |
|
|
203. |
12 |
Lexi Carson |
7:58.24a |
Olympus |
|
|
204. |
9 |
Lexie Hatton |
7:59.39a |
Firth |
|
|
205. |
|
Anna Housley |
7:59.46a |
The Striding,Dayton |
|
|
1. |
|
Olivia Gallagher |
11:13.21a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
2. |
11 |
Clarissa Mantz |
11:38.21a |
Sky View |
|
|
3. |
9 |
Shanee Harris |
11:40.25a |
Box Elder |
|
|
4. |
9 |
Ella Degrandpre |
11:40.74a |
Hellgate |
|
|
5. |
12 |
Emily Liese |
11:41.08a |
Mountain Crest |
|
|
6. |
11 |
Molly Olsen |
11:42.98a |
Natrona County |
|
|
7. |
10 |
Sarah Waddoups |
11:43.46a |
Davis (UT) |
|
|
8. |
11 |
Megan Bartholomew |
11:43.69a |
Lehi |
|
|
9. |
12 |
Sam Hedquist |
11:44.71a |
Davis (UT) |
|
|
10. |
10 |
Rachel Morrin |
11:45.85a |
Rexburg Track Club |
|
|
11. |
|
Daniella Wasielewski |
11:47.71a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
12. |
9 |
Abi Waddoups |
11:49.77a |
Davis (UT) |
|
|
13. |
10 |
Ellee Becker |
11:50.82a |
Hellgate |
|
|
14. |
10 |
Abby Hurst |
11:51.96a |
Blackfoot |
|
|
15. |
11 |
Xiomara Robinson |
11:52.80a |
Sheridan |
|
|
16. |
10 |
Samantha Jacobson |
11:54.20a |
Riverton |
|
|
17. |
12 |
April Callister |
11:54.23a |
Ogden |
|
|
18. |
11 |
Madison Carr |
11:59.22a |
Park City |
|
|
19. |
10 |
Haley Tanne |
12:02.00a |
Pleasant Grove |
|
|
20. |
9 |
Karli Branch |
12:02.49a |
Corner Canyon |
|
|
21. |
10 |
Skye Jeppson |
12:05.04a |
Pleasant Grove |
|
|
22. |
11 |
Maria Smith-Lopez |
12:06.41a |
Laramie |
|
|
23. |
15-16 |
Makenna Edwards |
12:10.57a |
Mountain West Track |
|
|
24. |
9 |
Avery Potter |
12:20.82a |
Natrona County |
|
|
25. |
12 |
Allison Monahan |
12:23.98a |
Hellgate |
|
|
26. |
12 |
Jade Sheffield |
12:24.24a |
Kelly Walsh |
|
|
27. |
9 |
Wren Cilimburg |
12:26.42a |
Hellgate |
|
|
28. |
10 |
Phoebe Jacques |
12:29.91a |
Bozeman |
|
|
29. |
12 |
Sami Austin |
12:31.09a |
Lehi |
|
|
30. |
11 |
Brooke Chilton |
12:31.16a |
Pocatello Track Club |
|
|
31. |
10 |
Lucy Wagner |
12:37.46a |
Bozeman |
|
|
32. |
9 |
Trysta Stingley |
12:40.59a |
Riverton |
|
|
33. |
|
Laurel Felt |
12:43.91a |
Knights Trac,Layton |
|
|
34. |
10 |
Eden Rasmussen |
12:52.12a |
Olympus |
|
|
35. |
12 |
Harlie Sorrell |
12:54.68a |
Canyon Track |
|
|
36. |
11 |
Natalie Howell |
12:56.66a |
Olympus |
|
|
37. |
10 |
Teo Faulkner |
12:58.68a |
Cody |
|
|
38. |
12 |
Bailey Broadbent |
13:05.41a |
Riverton |
|
|
39. |
10 |
Graycee Kennedy |
13:10.44a |
Evanston Senior |
|
|
40. |
11 |
Caitlin Casey |
13:13.69a |
Campbell County |
|
|
41. |
9 |
Rylie Dutson |
13:19.05a |
Uintah |
|
|
42. |
10 |
Madison Flippence |
13:42.76a |
Mountain Crest |
|
|
43. |
10 |
Whitney Slater |
13:44.19a |
Juab |
|
|
44. |
9 |
Sophie Chernosky |
13:51.94a |
Corner Canyon |
|
|
45. |
|
Alexi Harvey |
13:52.46a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
46. |
12 |
Elizabeth Nemetchek |
14:44.12a |
Mountain West Track |
|
|
47. |
9 |
Leilani Contos |
15:58.77a |
Mountain West Track |
|
|
-- |
12 |
Miranda Foster |
DNF |
Hellgate |
|
|
1. |
12 |
Maddie Rabing |
55-05.00 |
Lakeridge |
|
|
2. |
12 |
Maia Garren |
52-07.00 |
Logan |
|
|
3. |
12 |
Kendra Noneman |
47-04.50 |
Eagle |
|
|
4. |
17-18 |
Crystal Diei |
39-10.50 |
Golden State Throwers |
|
|
5. |
12 |
Emily Frasure |
38-08.25 |
Highland - P |
|
|
6. |
17-18 |
Madison Holt |
37-03.00 |
Golden State Throwers |
|
|
7. |
12 |
Kathryn Wilde |
35-09.50 |
Davis (UT) |
|
|
8. |
17-18 |
Erin Chelini |
35-04.75 |
Golden State Throwers |
|
|
9. |
11 |
Devyn Williams |
34-11.00 |
Rock Springs |
|
|
10. |
12 |
Paige Shepherd |
34-08.00 |
Parma |
|
|
11. |
12 |
Erikka Soto |
34-06.50 |
Rock Springs |
|
|
-- |
9 |
Courtney Smith |
FOUL |
Rock Springs |
|
|
Day 2
Mens Results
|
9 |
Miles Cook |
7.74a |
Skyline |
|
|
|
9 |
Chayse Kidd |
8.08a |
Skyline |
|
|
1. |
- |
Kent Harris |
7.00a |
Lion Speed Track Club |
|
|
2. |
|
Javan Lanier |
7.01a |
Regis Jesuit |
|
|
3. |
12 |
Chris Youngs |
7.09a |
Lutheran-Parker |
|
|
4. |
|
Cosimo Mucci |
7.10a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
5. |
17-18 |
Harrison Schrage |
7.11a |
Step ur Game Up |
|
|
6. |
|
Michael Dean |
7.14a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
7. |
|
Christian Lyon |
7.15a |
Fountain Ft Carson |
|
|
8. |
10 |
Dallin Draper |
7.15a |
Gold Medal Athletics |
|
|
9. |
12 |
Remington Hjelvik |
7.18a |
Billings West |
|
|
10. |
|
Rasaun House |
7.21a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
11. |
17-18 |
Carter Bracken |
7.23a |
Step ur Game Up |
|
|
12. |
12 |
Anthony Cable |
7.26a |
B Sharp TC |
|
|
13. |
12 |
Carter Mossey |
7.26a |
Cheyenne Central |
|
|
14. |
12 |
Pitmon Foxall |
7.27a |
Blair |
|
|
15. |
12 |
Skyler Andam |
7.28a |
Copper Hills |
|
|
16. |
12 |
Jacob Moffett |
7.30a |
Davis (UT) |
|
|
17. |
|
Luis Mendez |
7.31a |
Redline HP,Woodbury |
|
|
18. |
12 |
D.J. Shamborguer |
7.31a |
Cheyenne Central |
|
|
19. |
12 |
Joshua Valenzuela |
7.32a |
Buchanan |
|
|
20. |
12 |
Ricky Walker |
7.33a |
CA Track |
|
|
21. |
12 |
Harrison Tomko |
7.33a |
Lutheran-Parker |
|
|
22. |
|
Ira Clark |
7.34a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
23. |
12 |
Dontae Crow |
7.35a |
Sheridan |
|
|
24. |
12 |
Trey Jennings |
7.38a |
Kelly Walsh |
|
|
25. |
11 |
Seth Rosier |
7.40a |
Weber |
|
|
25. |
12 |
Nick Phillips |
7.40a |
Fruita Monument |
|
|
27. |
17-18 |
Khalil Forehand |
7.41a |
Idaho Dash Track |
|
|
28. |
12 |
Isaac Tillett |
7.42a |
Gold Medal Athletics |
|
|
29. |
12 |
Michael Choma |
7.44a |
Kelly Walsh |
|
|
29. |
10 |
Jonathan Blackman |
7.44a |
Lawndale |
|
|
29. |
17-18 |
Hayden Kembel |
7.44a |
Mountain View Track |
|
|
29. |
12 |
Ben Hibbert |
7.44a |
Frontier |
|
|
33. |
11 |
Dillon Buckmeier |
7.45a |
Campbell County |
|
|
33. |
11 |
Kyler Freeman |
7.45a |
Cheyenne East |
|
|
35. |
11 |
Riley Stringham |
7.47a |
Davis (UT) |
|
|
36. |
17-18 |
Ryan Tenn |
7.49a |
Idaho Dash Track |
|
|
36. |
|
Michael Washington |
7.49a |
Southern Cal,Altade |
|
|
38. |
10 |
Roman Smith |
7.51a |
Laramie |
|
|
39. |
12 |
Tyson Colton |
7.52a |
Uintah |
|
|
40. |
12 |
Dallin Blaser |
7.53a |
Pocatello Track Club |
|
|
41. |
|
Ryan Orton |
7.56a |
Knights Trac,Layton |
|
|
42. |
15-16 |
Rylee Farrison |
7.57a |
Seattle Speed Track |
|
|
42. |
12 |
Cody Bjarhus |
7.57a |
Worland |
|
|
44. |
12 |
Conner Cross |
7.58a |
Manhattan |
|
|
44. |
10 |
Austin Clemetson |
7.58a |
Campbell County |
|
|
44. |
11 |
Hunter Wright |
7.58a |
Kelly Walsh |
|
|
47. |
12 |
Cole Jensen |
7.61a |
Cheyenne East |
|
|
47. |
10 |
Dmitry Balandin |
7.61a |
Idaho Dash Track |
|
|
47. |
|
Jacob Eggli |
7.61a |
Top of Utah,Logan, |
|
|
50. |
17-18 |
Cameron Foley |
7.63a |
Idaho Dash Track |
|
|
51. |
12 |
Aaron Ellis |
7.64a |
Payson |
|
|
51. |
12 |
Dylen Turcato |
7.64a |
Rock Springs |
|
|
51. |
12 |
Zac Harrell |
7.64a |
Butte County |
|
|
54. |
10 |
Braxton Inniss |
7.65a |
Cheyenne East |
|
|
55. |
12 |
Christian Kamalu |
7.66a |
Davis (UT) |
|
|
56. |
12 |
Zachary Carper |
7.67a |
Lehi |
|
|
56. |
11 |
Shelton Teasley |
7.67a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
56. |
10 |
Drew Grossnickle |
7.67a |
Rock Springs |
|
|
59. |
|
Jahmal Ismail |
7.68a |
Rockets Trac,Boise, |
|
|
60. |
11 |
Aure Rizzi |
7.69a |
Natrona County |
|
|
60. |
15-16 |
Trey Doublin |
7.69a |
Colorado Flyers Track |
|
|
62. |
12 |
Dawson Roscoe |
7.70a |
Kelly Walsh |
|
|
63. |
9 |
Cruz Garcia |
7.71a |
Madera South |
|
|
63. |
11 |
Dominic Herrera |
7.71a |
Natrona County |
|
|
65. |
|
Tyler Logan |
7.72a |
Mountain View |
|
|
66. |
11 |
Dashon Arave |
7.73a |
Syracuse |
|
|
66. |
|
Trystan Gray |
7.73a |
Indian Track,Pocate |
|
|
68. |
9 |
Miles Cook |
7.74a |
Skyline |
|
|
69. |
11 |
Noah Rohrdanz |
7.76a |
YMCA Team Idaho |
|
|
70. |
10 |
Isaac Lockwood |
7.77a |
Kelly Walsh |
|
|
70. |
12 |
Matt Beecher |
7.77a |
Davis (UT) |
|
|
70. |
12 |
Parker Nettleton |
7.77a |
Payson |
|
|
73. |
12 |
Samual Muse |
7.78a |
Pocatello Track Club |
|
|
74. |
12 |
Lorenzo Andrade |
7.80a |
Natrona County |
|
|
75. |
12 |
Joe Ryan |
7.81a |
Billings West |
|
|
76. |
|
Kason Hewatt |
7.83a |
Indian Track,Pocate |
|
|
77. |
12 |
Kasey Grisanti |
7.84a |
Billings West |
|
|
78. |
11 |
Dallin Bingham |
7.87a |
Mountain Crest |
|
|
79. |
12 |
Mathew Taylor |
7.92a |
Mountain Crest |
|
|
80. |
11 |
Timothy Ectchel |
7.94a |
Weber |
|
|
80. |
9 |
Nathaniel Lydic |
7.94a |
Big Horn |
|
|
80. |
|
Branden Pilkenton |
7.94a |
Rockets Trac,Boise, |
|
|
83. |
|
Austin Waggoner |
7.99a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
83. |
12 |
Ryan Waples |
7.99a |
Billings West |
|
|
85. |
11 |
Patrick Alleman |
8.00a |
Natrona County |
|
|
85. |
10 |
Mikey DeRock |
8.00a |
Roosevelt |
|
|
87. |
10 |
Isaiah Smith |
8.01a |
Uintah |
|
|
88. |
11 |
Joshua Stevens |
8.02a |
Kelly Walsh |
|
|
89. |
12 |
Spencer Durrant |
8.07a |
Woods Cross |
|
|
90. |
9 |
Chayse Kidd |
8.08a |
Skyline |
|
|
90. |
|
Benson Harmon |
8.08a |
High Five Ru,Idaho |
|
|
92. |
11 |
Wyatt Quintard |
8.12a |
Big Piney |
|
|
92. |
9 |
Ryder Hernandez |
8.12a |
YMCA Team Idaho |
|
|
94. |
|
Winston Sanchez |
8.13a |
Rockets Trac,Boise, |
|
|
95. |
11 |
Brodee Franks |
8.22a |
Uintah |
|
|
96. |
11 |
Jaiden Floate |
8.28a |
Natrona County |
|
|
96. |
|
Ian Moseley |
8.28a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
98. |
10 |
Jaycob Atencio |
8.44a |
Idaho Dash Track |
|
|
99. |
9 |
Jaxon Kingsbury |
8.62a |
Kuna |
|
|
100. |
11 |
Conner Cwach |
9.23a |
Rough Rider Track Club |
|
|
-- |
11 |
Taylor Dallin |
DQ |
Timpanogos |
|
|
1. |
- |
Kent Harris |
22.73a |
Lion Speed Track Club |
|
|
2. |
|
Thomas Graham |
22.79a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
3. |
|
Andres Woodruff |
22.94a |
New Image Tr,Los An |
|
|
4. |
|
Renard Bell |
23.06a |
New Image Tr,Los An |
|
|
5. |
|
Ryan Hall |
23.07a |
New Image Tr,Los An |
|
|
6. |
10 |
Tony Pizzillo |
23.15a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
7. |
12 |
Josh Hughes |
23.16a |
Campbell County |
|
|
8. |
10 |
Dallin Draper |
23.24a |
Gold Medal Athletics |
|
|
9. |
11 |
Brayden Durfee |
23.28a |
Summit |
|
|
10. |
11 |
Elijah Short |
23.35a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
11. |
11 |
Kodee Vining |
23.39a |
American Falls |
|
|
11. |
|
Cosimo Mucci |
23.39a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
13. |
|
Austin Lietz |
23.42a |
Southern Cal,Altade |
|
|
14. |
12 |
Jordan Daw |
23.55a |
American Fork |
|
|
15. |
12 |
Isaiah White |
23.66a |
YMCA Team Idaho |
|
|
15. |
9 |
William Prettyman |
23.66a |
Central City Cheetahs |
|
|
17. |
12 |
Andrew Glenn |
23.71a |
Riverton |
|
|
18. |
11 |
Noah Williams |
23.73a |
Carondelet |
|
|
18. |
|
Billy Bowens |
23.73a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
20. |
|
Mosi Golden Jr |
23.84a |
Colorado Flyers Track |
|
|
21. |
10 |
Jacob White |
23.85a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
22. |
|
C J Hicks |
23.89a |
Southern Cal,Altade |
|
|
23. |
12 |
Robert Jenko |
23.90a |
Mountain West Track |
|
|
24. |
|
Michael Washington |
23.95a |
Southern Cal,Altade |
|
|
25. |
|
Gabe Stock |
23.99a |
Stock, Gabe,West Jo |
|
|
26. |
12 |
Braeden Lowe |
24.00a |
Twin Falls |
|
|
27. |
10 |
Jared Kobbe |
24.09a |
Riverton |
|
|
27. |
|
William Haywood |
24.09a |
Vista Ridge |
|
|
27. |
12 |
Kiyaam Cooksey |
24.09a |
Lawndale |
|
|
30. |
12 |
Randy Duclos |
24.14a |
Timberlake |
|
|
31. |
12 |
Tyler Johnson |
24.20a |
Pocatello Track Club |
|
|
32. |
11 |
Gage Pitt |
24.24a |
Laramie |
|
|
33. |
12 |
Garen Earley |
24.29a |
Gold Medal Athletics |
|
|
34. |
12 |
Sterling Simmons |
24.31a |
Moapa Valley |
|
|
35. |
|
Dylan Jorgensen |
24.36a |
Indian Track,Pocate |
|
|
36. |
|
Ben Taylor |
24.37a |
High Five Ru,Idaho |
|
|
37. |
11 |
Andrew Pike |
24.43a |
CA Track |
|
|
37. |
11 |
Jared Spaulding |
24.43a |
Kelly Walsh |
|
|
39. |
15-16 |
Brayden Hamby |
24.45a |
Rough Rider Track Club |
|
|
40. |
11 |
Quinn Hunt |
24.48a |
Cheyenne East |
|
|
40. |
12 |
Tahir Hopkins |
24.48a |
Smoky Hill |
|
|
40. |
11 |
Brandon Todd |
24.48a |
Cheyenne East |
|
|
43. |
11 |
Kalen Kester |
24.50a |
Green River |
|
|
43. |
12 |
Naquan Williams |
24.50a |
Bozeman |
|
|
45. |
12 |
Jacob Khuu |
24.51a |
Lawndale |
|
|
46. |
10 |
Brach Davis |
24.52a |
Olympus |
|
|
46. |
10 |
Brodie Roden |
24.52a |
Riverton |
|
|
48. |
12 |
Victor Flint |
24.53a |
CA Track |
|
|
49. |
10 |
Khris Bailey |
24.54a |
Roosevelt |
|
|
50. |
|
James Lee |
24.56a |
Bulldogs Tra,Medici |
|
|
51. |
12 |
Max Carmona |
24.60a |
Nordhoff |
|
|
51. |
12 |
Matt Anderson |
24.60a |
Rigby |
|
|
53. |
12 |
Charlie Ringley |
24.64a |
Big Horn |
|
|
54. |
10 |
Caden Ingraham |
24.71a |
Mountain West Track |
|
|
55. |
9 |
Marc Widahl |
24.74a |
Sheridan |
|
|
56. |
12 |
Jacob Hahn |
24.80a |
Fruita Monument |
|
|
56. |
|
Braxton Staples |
24.80a |
Indian Track,Pocate |
|
|
58. |
11 |
Hunter Taylor |
24.81a |
Woods Cross |
|
|
59. |
10 |
Zane Meisner |
24.86a |
Big Piney |
|
|
60. |
10 |
Riley Shepperson |
24.88a |
Natrona County |
|
|
61. |
12 |
Ben Bonnet |
24.91a |
Sheridan |
|
|
62. |
|
Renee Smith |
24.93a |
Knights Trac,Layton |
|
|
63. |
11 |
Tanner Hunsaker |
24.95a |
Star Valley |
|
|
64. |
11 |
Sawyer Anderl |
24.96a |
Davis (UT) |
|
|
64. |
9 |
Haydn Sandstrom |
24.96a |
Gold Medal Athletics |
|
|
66. |
12 |
Holden Peterson |
25.01a |
Viking Track Club |
|
|
67. |
|
Nick Bosh |
25.08a |
Indian Track,Pocate |
|
|
68. |
|
Logan Dorsey |
25.11a |
Ram Trackclu,pocate |
|
|
68. |
12 |
Brandon DeLamater |
25.11a |
Skyline |
|
|
70. |
10 |
Khukheper Awakoaiye |
25.12a |
Bishop O'Dowd |
|
|
71. |
11 |
Jackson Niederhauser |
25.13a |
Davis (UT) |
|
|
72. |
11 |
John Shipp |
25.15a |
Woods Cross |
|
|
72. |
11 |
Hunter Jensen |
25.15a |
Rigby |
|
|
74. |
|
Daniel Digiallonardo |
25.16a |
Polson Track,polson |
|
|
75. |
11 |
Noah Iberlin |
25.17a |
Big Horn |
|
|
76. |
12 |
Daniel Crawford |
25.18a |
Madison |
|
|
76. |
12 |
Ross Wamsley |
25.18a |
Fossil Ridge |
|
|
78. |
9 |
Damon Longfellow |
25.19a |
Rock Springs |
|
|
79. |
12 |
Noah Devenport |
25.21a |
Bountiful |
|
|
80. |
11 |
Johnny Jergensen |
25.28a |
Davis (UT) |
|
|
81. |
11 |
Will Barnett |
25.38a |
Star Valley |
|
|
82. |
12 |
Gammon Ashton |
25.39a |
Salem Hills |
|
|
83. |
|
Michael Estopinal |
25.45a |
Indian Track,Pocate |
|
|
84. |
11 |
Joey Swanson |
25.47a |
Star Valley |
|
|
85. |
12 |
Aj Kassen |
25.55a |
Sheridan |
|
|
85. |
12 |
Drayson Hladky |
25.55a |
Campbell County |
|
|
87. |
12 |
Branden Lee |
25.79a |
Green River |
|
|
88. |
|
Trey Yarbrough |
25.90a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
89. |
11 |
Drew Wilson |
25.91a |
Green River |
|
|
89. |
12 |
Skye Berg |
25.91a |
Lehi |
|
|
91. |
10 |
Nick Kautzman |
25.94a |
Rock Springs |
|
|
91. |
9 |
Jack Hemseri |
25.94a |
Idaho Dash Track |
|
|
93. |
12 |
Chase Jolly |
25.95a |
Fossil Ridge |
|
|
94. |
10 |
Joshua Funk |
26.01a |
Davis (UT) |
|
|
94. |
|
Elisha Vaquera |
26.01a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
96. |
9 |
Reese Gehrig |
26.02a |
Mountain West Track |
|
|
97. |
11 |
Payton Walsh |
26.08a |
Evanston Senior |
|
|
98. |
11 |
Adrian Sixtos |
26.13a |
Lawndale |
|
|
99. |
10 |
Lincoln Young |
26.17a |
Bozeman Track |
|
|
99. |
10 |
Tommy Black |
26.17a |
Roosevelt |
|
|
101. |
|
Alexander Linsenmann |
26.21a |
Linsenmann,,Jackson |
|
|
102. |
12 |
Mathew Vesco |
26.26a |
Rock Springs |
|
|
102. |
11 |
Mac Lugo |
26.26a |
Natrona County |
|
|
104. |
11 |
Kristopher Hathaway |
26.28a |
Star Valley |
|
|
105. |
11 |
Sandy Sanchez |
26.34a |
Evanston Senior |
|
|
106. |
10 |
Julian Hsiang |
26.35a |
Provo |
|
|
106. |
11 |
Hunter Holiday |
26.35a |
Star Valley |
|
|
106. |
|
Payton Woodland |
26.35a |
Blackfoot Ru,Blackf |
|
|
109. |
10 |
Brady Wagstaff |
26.47a |
Evanston Senior |
|
|
110. |
|
Jesus Ruiz |
26.53a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
111. |
10 |
Trey McGhee |
26.56a |
Green River |
|
|
112. |
12 |
Levi Jacklin |
26.58a |
Preston |
|
|
113. |
10 |
Isaac Tribett |
26.60a |
Salem Hills |
|
|
114. |
11 |
Jayden Olson |
26.63a |
Challis |
|
|
115. |
10 |
Jaeden Carnahan |
26.98a |
Rock Springs |
|
|
116. |
11 |
Jacob Pelegrin |
26.99a |
Park City |
|
|
117. |
12 |
Josh Streeter |
27.19a |
Natrona County |
|
|
118. |
11 |
Troy McBee |
27.22a |
Natrona County |
|
|
119. |
12 |
Jaxson Heyrend |
27.23a |
Evanston Senior |
|
|
120. |
9 |
Kevin Mei |
27.34a |
Rock Springs |
|
|
121. |
12 |
Andres Quezada |
27.45a |
Big Piney |
|
|
122. |
11 |
Braden Parkinson |
27.62a |
Pocatello Track Club |
|
|
123. |
10 |
Michael Elmer |
27.72a |
Provo |
|
|
124. |
12 |
Wyatt Metcalf |
27.74a |
Fossil Ridge |
|
|
125. |
9 |
Jayden Harris |
27.95a |
Uintah |
|
|
126. |
11 |
Kenny Berger |
28.81a |
Rigby |
|
|
1. |
|
Stefon Goudeau |
51.55a |
New Image Tr,Los An |
|
|
2. |
|
Austin Lietz |
51.60a |
Southern Cal,Altade |
|
|
3. |
12 |
Nolan Pflug |
51.73a |
Fruita Monument |
|
|
4. |
11 |
William Nolan |
51.93a |
Cheyenne South |
|
|
5. |
11 |
James Love |
51.93a |
YMCA Team Idaho |
|
|
6. |
12 |
Grady Winters |
51.99a |
Fruita Monument |
|
|
7. |
|
Tyler Condensa |
52.09a |
South Bay Ex,San Jo |
|
|
8. |
|
Alex Weseman |
52.14a |
Fairview |
|
|
9. |
|
Isaki Law |
52.22a |
South Bay Ex,San Jo |
|
|
10. |
11 |
Dylan Scott |
52.66a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
11. |
|
Eric Stephens |
52.68a |
Stephens, Er,Edmono |
|
|
12. |
17-18 |
Isaiah Lapioli |
52.74a |
Elevate Athletics |
|
|
13. |
17-18 |
Matthew Dean |
52.80a |
Idaho Dash Track |
|
|
14. |
|
C J Hicks |
52.80a |
Southern Cal,Altade |
|
|
15. |
|
Anthony Easter |
52.88a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
16. |
10 |
Dominic Bentil |
52.94a |
Lone Peak |
|
|
17. |
11 |
Alijah Gray |
52.95a |
YMCA Team Idaho |
|
|
18. |
12 |
Joe York |
53.14a |
Nordhoff |
|
|
19. |
12 |
Isaac Tillett |
53.19a |
Gold Medal Athletics |
|
|
20. |
12 |
Rion Szatkowski |
53.21a |
Sheridan |
|
|
21. |
12 |
Bryce Moore |
53.22a |
Fruita Monument |
|
|
22. |
|
Xavier Motley |
53.29a |
Redline HP,Woodbury |
|
|
23. |
|
Kurt Schulz |
53.30a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
24. |
11 |
Madden Pikula |
53.31a |
Campbell County |
|
|
25. |
11 |
Mussa Mahitula |
53.47a |
Olympus |
|
|
26. |
10 |
Erik Ebert |
53.49a |
Lodi |
|
|
27. |
12 |
Luke Dierenfeldt |
53.52a |
Kelly Walsh |
|
|
28. |
11 |
Justus Whitmire |
53.58a |
Cheyenne East |
|
|
29. |
12 |
Bridger Salazar |
53.60a |
Bountiful |
|
|
30. |
12 |
McGyver Clark |
53.61a |
Davis (UT) |
|
|
31. |
12 |
Jace Ritchie |
53.64a |
Rigby |
|
|
32. |
11 |
Jackson Rudolph |
53.70a |
Cheyenne Central |
|
|
33. |
12 |
Carl Evans |
53.71a |
Bozeman Track |
|
|
34. |
12 |
Brayden Draper |
53.72a |
Riverton |
|
|
35. |
11 |
Kenyon Nunez |
53.76a |
Campbell County |
|
|
36. |
10 |
Tyler Dahl |
53.86a |
Laramie |
|
|
37. |
11 |
Jace Jones |
53.94a |
Payson |
|
|
38. |
11 |
Dustin Breakfield |
54.07a |
Uintah |
|
|
38. |
12 |
Jacob Hart |
54.07a |
Worland |
|
|
40. |
12 |
Mason Stephens |
54.08a |
Park City |
|
|
41. |
12 |
Tahir Hopkins |
54.11a |
Smoky Hill |
|
|
42. |
|
Tate Buttars |
54.15a |
The Striding,Dayton |
|
|
43. |
9 |
Kam Radebaugh |
54.19a |
Gold Medal Athletics |
|
|
44. |
10 |
Spencer Kennedy |
54.25a |
Leigh |
|
|
45. |
11 |
Marcos Huerta |
54.42a |
Pocatello Track Club |
|
|
46. |
|
Jared Manning |
54.44a |
Top of Utah,Logan, |
|
|
47. |
|
Adam Sleik |
54.45a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
48. |
11 |
Vaugn Moskop |
54.56a |
Laramie |
|
|
49. |
10 |
Nathan Viskovich |
54.68a |
Heritage Track |
|
|
50. |
12 |
Vladimir Allred |
54.72a |
Evanston Senior |
|
|
51. |
12 |
James Neal |
54.73a |
Bonneville |
|
|
52. |
12 |
Marsaylis Patrick |
54.84a |
Bountiful |
|
|
53. |
17-18 |
Stefan Suarez |
54.87a |
Ric Rojas Running |
|
|
54. |
17-18 |
Adam Brown |
54.95a |
YMCA Team Idaho |
|
|
54. |
|
Cameron Stevens |
54.95a |
High Five Ru,Idaho |
|
|
56. |
12 |
Cade Hyde |
55.13a |
Davis (UT) |
|
|
57. |
|
Kade Burch |
55.18a |
Ram Trackclu,pocate |
|
|
58. |
12 |
Trevin Chowen |
55.62a |
Viewmont |
|
|
59. |
11 |
Grant Bjornn |
55.67a |
Twin Falls |
|
|
60. |
11 |
Brian Owens |
55.89a |
Rigby |
|
|
61. |
11 |
Clayton VanDyke |
55.96a |
Uintah |
|
|
62. |
11 |
Whitman Jones |
56.04a |
Star Valley |
|
|
63. |
10 |
Spencer Van Ausdal |
56.13a |
Salem Hills |
|
|
64. |
12 |
Keon Tribett |
56.22a |
Salem Hills |
|
|
65. |
11 |
Randy Hallam |
56.27a |
Orem |
|
|
66. |
12 |
Josh Reeder |
56.31a |
Viewmont |
|
|
67. |
12 |
Ryan Cleghorn |
56.44a |
Viewmont |
|
|
68. |
11 |
Connor Laurence |
56.46a |
Park City |
|
|
69. |
|
Trajan Holtzen |
56.51a |
CR Hawks,Twin Falls |
|
|
70. |
12 |
Jadon Scholes |
56.52a |
Lehi |
|
|
71. |
11 |
Kobe Mickelson |
56.53a |
Lehi |
|
|
72. |
12 |
Matthew Parker |
56.59a |
Riverton |
|
|
72. |
11 |
Owen Taffe |
56.59a |
CA Track |
|
|
74. |
|
Collin Greenley |
56.62a |
CR Hawks,Twin Falls |
|
|
75. |
12 |
Ryan Williams |
56.79a |
Viewmont |
|
|
76. |
12 |
Jack Peninger |
56.87a |
Challis |
|
|
77. |
12 |
Kadrian Rolston |
56.93a |
Idaho Falls |
|
|
78. |
12 |
Cade Roske |
56.95a |
Pocatello Track Club |
|
|
79. |
12 |
Josh Gardner |
56.98a |
Davis (UT) |
|
|
79. |
11 |
Tyler Reeve |
56.98a |
Logan |
|
|
79. |
11 |
Dallin Breakfield |
56.98a |
Uintah |
|
|
82. |
12 |
Isaiah Girard |
56.99a |
Beaverhead County |
|
|
83. |
12 |
Joseph Taylor |
57.06a |
Olympus |
|
|
84. |
11 |
Porter Birchum |
57.14a |
Bonneville |
|
|
85. |
12 |
Mark Kinder |
57.31a |
Natrona County |
|
|
86. |
12 |
Jordan Baker |
57.42a |
Natrona County |
|
|
87. |
|
Josue Arviso |
57.46a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
88. |
11 |
Anders Wellenstein |
57.48a |
Mountain West Track |
|
|
89. |
11 |
Levi Volk |
57.50a |
Fossil Ridge |
|
|
90. |
11 |
Gibson Greenlee |
57.54a |
YMCA Team Idaho |
|
|
91. |
9 |
Bryce Adams |
57.57a |
Vallivue |
|
|
92. |
9 |
Dylan Tidwell |
57.59a |
Bingham |
|
|
93. |
11 |
Dakota Tidwell |
57.66a |
Bingham |
|
|
94. |
10 |
Hunter Hansen |
57.76a |
Rock Springs |
|
|
95. |
11 |
Brett Christiansen |
57.79a |
Woods Cross |
|
|
96. |
|
Tom Christensen |
57.82a |
Knights Trac,Layton |
|
|
97. |
11 |
Cade Muhlestein |
57.88a |
Salem Hills |
|
|
98. |
11 |
Devin Hughes |
57.97a |
Big Piney |
|
|
99. |
12 |
Chris Brown |
58.11a |
Ogden |
|
|
100. |
10 |
Kobe Crump |
58.23a |
Idaho Dash Track |
|
|
101. |
12 |
Jacob Degraw |
58.31a |
Woods Cross |
|
|
102. |
11 |
Brenden Lapp |
58.32a |
Rock Springs |
|
|
103. |
11 |
Joshua Cummings |
58.42a |
Natrona County |
|
|
104. |
9 |
Hector Cedillo |
58.46a |
Olympus |
|
|
105. |
11 |
Jt Pontious |
58.47a |
Maple Mountain |
|
|
106. |
|
Tylen Preston |
58.51a |
Ram Trackclu,pocate |
|
|
107. |
|
Adam Lawellin |
58.54a |
Lawellin, Ad,Manhat |
|
|
108. |
11 |
Trason Jackson |
58.92a |
Sugar-Salem |
|
|
109. |
17-18 |
Robert Crook |
59.04a |
Idaho Dash Track |
|
|
110. |
9 |
Blake Davis |
59.65a |
Olympus |
|
|
111. |
12 |
Damon Wiltshire |
59.87a |
Logan |
|
|
112. |
9 |
Lucas Atencio |
59.96a |
Idaho Dash Track |
|
|
113. |
10 |
Max Houghton |
1:00.24a |
Provo |
|
|
114. |
11 |
Derrick Gaedcke |
1:00.44a |
Weber |
|
|
115. |
10 |
Dylan Wolkins |
1:01.89a |
Lehi |
|
|
116. |
9 |
Rex Graham |
1:02.62a |
Central City Cheetahs |
|
|
117. |
12 |
Tyler Mortensen |
1:02.85a |
Shelley |
|
|
118. |
|
Bracken Morse |
1:03.39a |
Blackfoot Ru,Blackf |
|
|
119. |
|
Devon Jarman |
1:03.61a |
Knights Trac,Layton |
|
|
120. |
11 |
Eduardo Miramontes |
1:07.16a |
Rough Rider Track Club |
|
|
121. |
10 |
James Heater |
1:08.80a |
Roosevelt |
|
|
-- |
11 |
Logan Myers |
DNF |
Campbell County |
|
|
1. |
11 |
Garrett Calhoun |
1:57.60a |
YMCA Team Idaho |
|
|
2. |
12 |
Logan MacKay |
1:59.11a |
Davis (UT) |
|
|
3. |
12 |
Payton Riggs |
1:59.27a |
Mountain View |
|
|
4. |
|
Ryder Horton |
1:59.82a |
Horton, Ryde,Ardros |
|
|
5. |
12 |
Cameron Kunde |
2:00.02a |
Nordhoff |
|
|
6. |
|
Scott Chalupiak |
2:00.51a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
7. |
11 |
Haden Penrod |
2:00.71a |
Springville |
|
|
8. |
12 |
Dylan Barker |
2:01.04a |
Lehi |
|
|
9. |
|
Matthew Exner |
2:01.13a |
Exner, Matth,Regina |
|
|
10. |
12 |
Adrian Jones |
2:01.28a |
Idaho Dash Track |
|
|
11. |
11 |
Preston Portillo |
2:01.52a |
Rock Springs |
|
|
12. |
|
Deric Kornelson |
2:01.55a |
Stride Ahead,Winnip |
|
|
13. |
12 |
Teron Tucker |
2:01.64a |
Woods Cross |
|
|
14. |
12 |
Brady DuPea |
2:01.91a |
Spring Creek |
|
|
15. |
12 |
Cade Burks |
2:02.19a |
Perry |
|
|
16. |
11 |
Charles Paul |
2:02.26a |
YMCA Team Idaho |
|
|
17. |
12 |
Patrick Larkin |
2:02.62a |
American Fork |
|
|
18. |
11 |
Kaden Taylor |
2:02.68a |
Woods Cross |
|
|
19. |
12 |
Kevin Thompson |
2:02.96a |
Natrona County |
|
|
20. |
12 |
Hunter Casey |
2:03.00a |
Mountain West Track |
|
|
21. |
12 |
Ike Urquhart |
2:04.00a |
Dixie |
|
|
22. |
12 |
Logan Garner |
2:04.15a |
Madison |
|
|
23. |
12 |
Cameron Benson |
2:04.23a |
Timpanogos |
|
|
24. |
11 |
Jt Vrieswyk |
2:04.90a |
Sheridan |
|
|
25. |
11 |
Jake Reynolds |
2:05.07a |
Syracuse |
|
|
26. |
12 |
Jace Hymas |
2:05.35a |
Sugar-Salem |
|
|
27. |
11 |
Nathan Boehme |
2:05.42a |
Weber |
|
|
28. |
10 |
Brandon Williams |
2:05.59a |
Gold Medal Athletics |
|
|
29. |
12 |
Cameron Anderson |
2:05.68a |
Logan |
|
|
30. |
12 |
Austin Walrod |
2:05.87a |
Pueblo West |
|
|
31. |
11 |
Samuel Stewart |
2:05.96a |
Basic |
|
|
32. |
12 |
Jake Forkner |
2:06.01a |
Cheyenne Central |
|
|
33. |
12 |
Jason Lang |
2:06.55a |
Davis (UT) |
|
|
34. |
|
Bill Makwae |
2:06.63a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
35. |
|
Grant Johnson |
2:06.93a |
Ram Trackclu,pocate |
|
|
36. |
10 |
Kyler Spindola |
2:07.21a |
Leigh |
|
|
37. |
12 |
Joshua Mott |
2:07.43a |
Bonneville |
|
|
38. |
12 |
Brady Olson |
2:07.47a |
Evanston Senior |
|
|
39. |
11 |
Aran Lovato |
2:07.51a |
Cheyenne South |
|
|
40. |
|
Liam Hamm |
2:07.66a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
41. |
|
David McNish |
2:07.95a |
University o,Calgar |
|
|
42. |
10 |
Chase Elliott |
2:08.11a |
Fossil Ridge |
|
|
43. |
9 |
Tyrell Halladay |
2:08.28a |
Evanston Senior |
|
|
44. |
10 |
Nate Sheffield |
2:08.52a |
Davis (UT) |
|
|
45. |
11 |
Corey Myers |
2:08.66a |
Campbell County |
|
|
46. |
12 |
Edward Bird |
2:09.04a |
Cheyenne Central |
|
|
47. |
|
Juan Celis |
2:09.15a |
University o,Calgar |
|
|
48. |
11 |
Riley Taylor |
2:09.17a |
Viking Track Club |
|
|
49. |
|
Isaac Wetmore |
2:09.24a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
50. |
12 |
Blake Korasick |
2:09.34a |
Fossil Ridge |
|
|
51. |
11 |
Simon Petsch |
2:09.50a |
Billings West |
|
|
52. |
|
Kyle Gee |
2:10.12a |
Fort Collins,Windso |
|
|
53. |
|
Carter Schutz |
2:10.16a |
Redline HP,Woodbury |
|
|
54. |
11 |
Nick Runco |
2:10.36a |
Lutheran-Parker |
|
|
54. |
12 |
Ben Monger |
2:10.36a |
Cheyenne Central |
|
|
56. |
12 |
Jackson Dial |
2:10.62a |
Canyon Track |
|
|
56. |
11 |
Jake Rowley |
2:10.62a |
Olympus |
|
|
58. |
12 |
Dallin Larsen |
2:10.66a |
Davis (UT) |
|
|
59. |
12 |
Jared Christiansen |
2:11.07a |
Bonneville |
|
|
60. |
10 |
Carson Cox |
2:11.22a |
Davis (UT) |
|
|
61. |
11 |
Alex Freer |
2:11.39a |
Bonneville |
|
|
62. |
12 |
Nelson Cantrell |
2:11.61a |
Wood River |
|
|
63. |
11 |
Dylan Kendall |
2:11.67a |
Woods Cross |
|
|
63. |
12 |
Johnathan Roy |
2:11.67a |
Riverton |
|
|
65. |
17-18 |
Ethan Davis |
2:11.68a |
YMCA Team Idaho |
|
|
66. |
11 |
Ryan Williams |
2:11.69a |
Maple Mountain |
|
|
67. |
|
Ethan Hurst |
2:11.75a |
Top of Utah,Logan, |
|
|
68. |
12 |
Call Butterfield |
2:11.99a |
Rock Springs |
|
|
69. |
12 |
Max Bailey |
2:12.10a |
Bingham |
|
|
70. |
11 |
Grant Wyland |
2:12.18a |
Mountain West Track |
|
|
71. |
12 |
Ryan Anderson |
2:12.23a |
Wood River |
|
|
72. |
11 |
Kyler Waddell |
2:12.57a |
Vallivue |
|
|
73. |
10 |
Taylor Hill |
2:12.61a |
Sugar-Salem |
|
|
74. |
10 |
Rylan Elwood |
2:12.69a |
Woods Cross |
|
|
75. |
11 |
Zack DeGraw |
2:12.74a |
Olympus |
|
|
76. |
11 |
Jansen Perry |
2:12.91a |
Bonneville |
|
|
77. |
10 |
Dalton Johnson |
2:13.23a |
Rigby |
|
|
78. |
10 |
Andrew Blackham |
2:13.31a |
Ogden |
|
|
79. |
12 |
Parker Barnes |
2:13.38a |
American Fork |
|
|
80. |
11 |
Joseph Meek |
2:13.85a |
Roosevelt |
|
|
81. |
12 |
Caleb Baker |
2:14.30a |
Gooding |
|
|
82. |
9 |
Dustin Tidwell |
2:14.56a |
Bingham |
|
|
83. |
|
Sonny Boren |
2:14.76a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
84. |
12 |
Brad Platt |
2:14.87a |
Woods Cross |
|
|
85. |
12 |
Nate Allred |
2:15.83a |
Davis (UT) |
|
|
86. |
12 |
Dj Mumbower |
2:15.86a |
Bonneville |
|
|
87. |
17-18 |
Shane Lindsay |
2:16.01a |
Mountain View Track |
|
|
88. |
12 |
Hyrum Rousseau |
2:16.28a |
Uintah |
|
|
89. |
12 |
Dustin Setter |
2:16.40a |
Leduc |
|
|
90. |
11 |
AJ Thompson |
2:16.61a |
Lutheran-Parker |
|
|
91. |
11 |
Austin Borrego |
2:17.00a |
Campbell County |
|
|
92. |
17-18 |
Jake Oman |
2:17.47a |
Mountain West Track |
|
|
93. |
|
Christian Willener |
2:17.56a |
Knights Trac,Layton |
|
|
94. |
|
Curtis Thompson |
2:17.63a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
95. |
11 |
Jaydon Ward |
2:18.00a |
flying ajs |
|
|
96. |
11 |
Matt Miller |
2:18.19a |
Lutheran-Parker |
|
|
97. |
11 |
Nathan Delaney |
2:18.32a |
Herriman |
|
|
98. |
12 |
Grant Christensen |
2:18.50a |
Kuna |
|
|
99. |
10 |
Jack Parker |
2:18.74a |
Park City |
|
|
100. |
|
Owen Guenette |
2:18.89a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
101. |
10 |
Yosheab Beyene |
2:19.38a |
Lutheran-Parker |
|
|
102. |
11 |
Peyton Johnson |
2:19.45a |
Madison |
|
|
103. |
9 |
Dallin McRae |
2:20.18a |
Logan |
|
|
104. |
10 |
Landen Burrell |
2:20.38a |
Syracuse |
|
|
105. |
11 |
Mackellin Dean |
2:20.45a |
Charles M Russell(Gr... |
|
|
106. |
11 |
Marcus Wilkinson |
2:20.83a |
Bountiful |
|
|
107. |
11 |
Luke Sorenson |
2:22.12a |
Natrona County |
|
|
108. |
|
Alistair Baron |
2:22.15a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
109. |
10 |
Tristian Barney |
2:22.41a |
Big Piney |
|
|
110. |
10 |
Alex Davis |
2:22.43a |
Green River |
|
|
111. |
10 |
Dalton Nixon |
2:22.59a |
Lovell |
|
|
112. |
11 |
Joe Gates |
2:22.97a |
Lutheran-Parker |
|
|
113. |
11 |
Josh Allmendinger |
2:23.16a |
Woods Cross |
|
|
114. |
11 |
Ben Thurber |
2:23.20a |
Timpanogos |
|
|
115. |
10 |
Max Standley |
2:23.30a |
Canyon Track |
|
|
116. |
11 |
Dario Spielmann |
2:23.53a |
Challis |
|
|
117. |
10 |
Billy Torgerson |
2:23.58a |
Riverton |
|
|
118. |
12 |
Devon Cogley |
2:23.69a |
Challis |
|
|
119. |
10 |
Jaren Merrill |
2:23.86a |
Sugar-Salem |
|
|
120. |
|
Reid Littlefield |
2:24.94a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
121. |
11 |
Aaron Williams |
2:26.71a |
Rigby |
|
|
122. |
12 |
Rex Bowden |
2:28.10a |
Wasatch |
|
|
123. |
11 |
Irvin Gonzalez |
2:28.92a |
Wood River |
|
|
124. |
10 |
Isaac Orozco |
2:29.63a |
Rough Rider Track Club |
|
|
125. |
11 |
Adam Roberts |
2:29.82a |
Woods Cross |
|
|
126. |
9 |
Albert Kim |
2:35.53a |
Logan |
|
|
127. |
15-16 |
Noah Llerandi |
2:36.94a |
Ric Rojas Running |
|
|
128. |
10 |
Adam Raza |
2:39.02a |
Big Piney |
|
|
129. |
12 |
Chett Peterson |
2:45.09a |
Big Piney |
|
|
130. |
|
Noah Peterson |
2:49.03a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
131. |
9 |
Joeshia Zeiger |
2:49.46a |
Big Piney |
|
|
132. |
10 |
Zach Leibman |
2:55.61a |
Roosevelt |
|
|
133. |
|
Kyle Talley |
3:09.55a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
1. |
|
Joseph Anderson |
8.03a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
2. |
12 |
Chris Diaz |
8.10a |
Shorewood |
|
|
3. |
17-18 |
Carter Bracken |
8.23a |
Step ur Game Up |
|
|
4. |
12 |
Chase Armstrong |
8.27a |
YMCA Team Idaho |
|
|
5. |
12 |
Jay Shuman |
8.35a |
Palisade |
|
|
6. |
12 |
Seth Andres |
8.36a |
Henley |
|
|
7. |
12 |
Jonathan Harvey |
8.37a |
Carondelet |
|
|
8. |
12 |
Ben Hibbert |
8.39a |
Frontier |
|
|
9. |
17-18 |
Darius Carbin |
8.40a |
Cardinal TC |
|
|
10. |
11 |
Cleet Wrzesinski |
8.40a |
Ennis |
|
|
11. |
17-18 |
Andre Jones |
8.44a |
Idaho Dash Track |
|
|
12. |
11 |
Tanner Kutterer |
8.50a |
Syracuse |
|
|
13. |
12 |
Zach Ziegler |
8.51a |
Laramie |
|
|
14. |
12 |
Kody Codner |
8.52a |
Orem |
|
|
15. |
17-18 |
Michael Gonzalez |
8.53a |
Lodi |
|
|
16. |
12 |
Jaron Erickson |
8.54a |
Gold Medal Athletics |
|
|
17. |
12 |
Johnny Marquez |
8.54a |
Cardinal TC |
|
|
18. |
11 |
McCade Johnson |
8.56a |
Laramie |
|
|
19. |
|
Devin Crummie |
8.65a |
South Bay Ex,San Jo |
|
|
20. |
11 |
Mitchell Myler |
8.70a |
Rigby |
|
|
21. |
12 |
Hunter Simonsen |
8.75a |
Davis (UT) |
|
|
22. |
17-18 |
Marcus Howard |
8.78a |
Colorado Flyers Track |
|
|
23. |
12 |
Taylor Southwick |
8.80a |
Davis (UT) |
|
|
24. |
12 |
Dallin Lloyd |
8.93a |
North Gem |
|
|
24. |
10 |
Caleb Kamalu |
8.93a |
Davis (UT) |
|
|
26. |
|
Luke Gordley |
8.96a |
Mountain View |
|
|
27. |
17-18 |
Lucas Petersen |
9.00a |
YMCA Team Idaho |
|
|
28. |
|
Mark Mikulak |
9.01a |
Interlake |
|
|
29. |
11 |
Tyler Gurchiek |
9.06a |
Billings West |
|
|
30. |
11 |
Kelton Johnson |
9.11a |
Davis (UT) |
|
|
31. |
11 |
Trent Rasmussen |
9.12a |
Rock Springs |
|
|
31. |
12 |
Tyler Goodsell |
9.12a |
YMCA Team Idaho |
|
|
33. |
11 |
Dawson Cooley |
9.13a |
Cheyenne Central |
|
|
33. |
12 |
Drake Zuroski |
9.13a |
Fossil Ridge |
|
|
35. |
17-18 |
Nolan Kembel |
9.15a |
Mountain View Track |
|
|
36. |
10 |
Andrew Simonsen |
9.17a |
Davis (UT) |
|
|
37. |
12 |
Anthony Peters |
9.19a |
Vista Ridge |
|
|
37. |
11 |
Chris Murray |
9.19a |
Cheyenne Central |
|
|
39. |
10 |
Keaton Bell |
9.22a |
Cheyenne Central |
|
|
40. |
10 |
Caige McComb |
9.26a |
Kelly Walsh |
|
|
41. |
11 |
Rhett Porter |
9.27a |
Lodi |
|
|
42. |
12 |
Cameron Gardiner |
9.30a |
Dixie |
|
|
43. |
11 |
Bronson Bowden |
9.34a |
Salem Hills |
|
|
44. |
12 |
Harold Yocum |
9.54a |
Mountain West Track |
|
|
44. |
12 |
Colter Fuller |
9.54a |
Campbell County |
|
|
46. |
11 |
Mathew Christensen |
9.55a |
Payson |
|
|
47. |
10 |
Zach Meyer |
9.59a |
YMCA Team Idaho |
|
|
47. |
11 |
Tyler Seely |
9.59a |
Davis (UT) |
|
|
49. |
12 |
Dillon Vanetti |
9.69a |
Natrona County |
|
|
50. |
11 |
Todd Carter |
9.72a |
Uintah |
|
|
51. |
10 |
Mitchell Burton |
9.75a |
Summit |
|
|
52. |
10 |
Angelo Hurtado |
9.77a |
Rough Rider Track Club |
|
|
53. |
10 |
Brendan Thompson |
9.85a |
Mountain West Track |
|
|
54. |
9 |
Alec Riegert |
9.98a |
Sheridan |
|
|
55. |
9 |
Erick Salcido |
10.03a |
Rock Springs |
|
|
56. |
12 |
Zachary Clark |
10.04a |
Campbell County |
|
|
57. |
12 |
Alden Long |
10.06a |
Syracuse |
|
|
58. |
11 |
Brooklyn Hale |
10.15a |
Gold Medal Athletics |
|
|
59. |
|
Skyler Yarbrough |
10.19a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
60. |
12 |
Trace Reed |
10.34a |
Vallivue |
|
|
61. |
9 |
Liam Greenelsh |
10.37a |
Big Horn |
|
|
62. |
10 |
Logan Hitz |
10.46a |
Lovell |
|
|
63. |
|
TJ McGary |
10.47a |
Speed City I,Las Ve |
|
|
64. |
11 |
Rydman Terry |
11.09a |
Roosevelt |
|
|
65. |
|
Marcus Amrine |
11.55a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
66. |
|
Zurel Matteson |
12.08a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
1. |
|
Relay Team |
1:32.42a |
New Image Training G... |
|
|
2. |
|
Relay Team |
1:33.56a |
AOSTC Academy of Speed |
|
|
3. |
|
Relay Team |
1:33.67a |
Elevate Athletics |
|
|
4. |
|
Relay Team |
1:34.37a |
Campbell County |
|
|
5. |
|
Relay Team |
1:34.44a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
6. |
|
Relay Team |
1:34.85a |
YMCA Team Idaho |
|
|
7. |
|
Relay Team |
1:35.69a |
Blazers |
|
|
8. |
|
Relay Team |
1:35.89a |
AOSTC Academy of Speed |
|
|
9. |
|
Relay Team |
1:36.12a |
Idaho Dash Track |
|
|
10. |
|
Relay Team |
1:36.14a |
Cheyenne East |
|
|
11. |
|
Relay Team |
1:36.20a |
Laramie |
|
|
12. |
|
Relay Team |
1:36.60a |
Bronc Track Club |
|
|
13. |
|
Relay Team |
1:36.79a |
Cheyenne Central |
|
|
14. |
|
Relay Team |
1:37.11a |
Gold Medal Athletics |
|
|
15. |
11-12 |
Relay Team |
1:37.22a |
CA Track |
|
|
16. |
|
Relay Team |
1:37.64a |
Lawndale Express |
|
|
17. |
|
Relay Team |
1:38.14a |
Bountiful |
|
|
18. |
|
Relay Team |
1:38.39a |
Indian Track |
|
|
19. |
|
Relay Team |
1:38.65a |
Kelly Walsh |
|
|
20. |
|
Relay Team |
1:38.97a |
Mondo Track Club |
|
|
21. |
|
Relay Team |
1:39.06a |
Pocatello Track Club |
|
|
22. |
|
Relay Team |
1:39.09a |
Mountain West Track |
|
|
23. |
|
Relay Team |
1:39.32a |
Olympus |
|
|
24. |
|
Relay Team |
1:39.58a |
Mountain View Track ... |
|
|
25. |
|
Relay Team |
1:39.63a |
Gold Medal Athletics |
|
|
26. |
|
Relay Team |
1:40.13a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
27. |
|
Relay Team |
1:40.22a |
Salem Hills |
|
|
28. |
|
Relay Team |
1:40.38a |
Uintah |
|
|
29. |
|
Relay Team |
1:40.47a |
Viewmont |
|
|
30. |
|
Relay Team |
1:41.06a |
Idaho Dash Track |
|
|
31. |
|
Relay Team |
1:41.10a |
Star Valley |
|
|
32. |
|
Relay Team |
1:41.44a |
Natrona County |
|
|
33. |
|
Relay Team |
1:41.58a |
Knights Track |
|
|
34. |
|
Relay Team |
1:41.81a |
Rock Springs |
|
|
35. |
|
Relay Team |
1:42.09a |
Big Horn |
|
|
36. |
|
Relay Team |
1:42.27a |
Rock Springs |
|
|
37. |
|
Relay Team |
1:42.28a |
Evanston Senior |
|
|
38. |
|
Relay Team |
1:43.05a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
39. |
|
Relay Team |
1:43.10a |
High Five Running Club |
|
|
40. |
|
Relay Team |
1:43.62a |
Park City |
|
|
41. |
|
Relay Team |
1:43.67a |
Salem Hills |
|
|
42. |
|
Relay Team |
1:44.67a |
Rockets Track Club |
|
|
43. |
|
Relay Team |
1:44.94a |
Indian Track |
|
|
44. |
|
Relay Team |
1:45.01a |
Mountain View Track ... |
|
|
45. |
|
Relay Team |
1:45.06a |
Challis |
|
|
46. |
|
Relay Team |
1:46.06a |
Canyon Track Club |
|
|
47. |
|
Relay Team |
1:46.33a |
Rock Springs |
|
|
48. |
|
Relay Team |
1:46.93a |
Evanston Senior |
|
|
49. |
|
Relay Team |
1:47.32a |
Zetroc Runners |
|
|
50. |
|
Relay Team |
1:47.83a |
Punchers |
|
|
-- |
|
Relay Team |
DQ |
Davis (UT) |
|
|
1. |
|
Relay Team |
3:30.82a |
Campbell County |
|
|
2. |
|
Relay Team |
3:31.27a |
Mountain View Track ... |
|
|
3. |
|
Relay Team |
3:33.02a |
Laramie |
|
|
4. |
|
Relay Team |
3:34.55a |
Kelly Walsh |
|
|
5. |
|
Relay Team |
3:35.06a |
Davis (UT) |
|
|
6. |
|
Relay Team |
3:35.58a |
Knights Track |
|
|
7. |
|
Relay Team |
3:35.65a |
Wildcat Track Club |
|
|
8. |
|
Relay Team |
3:37.49a |
Lodi |
|
|
9. |
|
Relay Team |
3:38.66a |
Heritage Track Club |
|
|
10. |
|
Relay Team |
3:38.87a |
Uintah |
|
|
11. |
|
Relay Team |
3:39.06a |
Trojan Track Club |
|
|
12. |
|
Relay Team |
3:40.57a |
Lion Speed Track and... |
|
|
13. |
|
Relay Team |
3:41.15a |
Bozeman Track |
|
|
14. |
|
Relay Team |
3:41.31a |
Rough Rider Track Club |
|
|
15. |
|
Relay Team |
3:42.59a |
Natrona County |
|
|
16. |
|
Relay Team |
3:43.49a |
Hellgate |
|
|
17. |
|
Relay Team |
3:44.88a |
Bountiful |
|
|
18. |
|
Relay Team |
3:45.14a |
Uintah |
|
|
19. |
|
Relay Team |
3:46.98a |
Timpanogos |
|
|
20. |
|
Relay Team |
3:47.02a |
Lodi |
|
|
21. |
|
Relay Team |
3:47.80a |
Evanston Senior |
|
|
22. |
|
Relay Team |
3:48.61a |
Wildcat Track Club |
|
|
23. |
|
Relay Team |
3:48.80a |
Star Valley |
|
|
24. |
|
Relay Team |
3:49.42a |
Timpanogos |
|
|
25. |
|
Relay Team |
3:50.35a |
Wildcat Track Club |
|
|
26. |
|
Relay Team |
3:50.38a |
Maple Mountain |
|
|
27. |
11-12 |
Relay Team |
3:50.47a |
CA Track |
|
|
28. |
|
Relay Team |
3:50.85a |
Mountain West Track |
|
|
29. |
|
Relay Team |
3:51.34a |
Punchers |
|
|
30. |
|
Relay Team |
3:53.09a |
Provo |
|
|
31. |
|
Relay Team |
3:54.31a |
Davis (UT) |
|
|
32. |
|
Relay Team |
3:54.32a |
Evanston Senior |
|
|
33. |
|
Relay Team |
3:54.52a |
Davis (UT) |
|
|
34. |
|
Relay Team |
3:54.62a |
Canyon Track Club |
|
|
35. |
|
Relay Team |
3:55.05a |
Zetroc Runners |
|
|
36. |
|
Relay Team |
3:55.32a |
Rough Rider Track Club |
|
|
37. |
|
Relay Team |
3:57.02a |
Mountain West Track |
|
|
38. |
|
Relay Team |
3:57.21a |
Davis (UT) |
|
|
39. |
|
Relay Team |
3:58.40a |
Rock Springs |
|
|
40. |
|
Relay Team |
4:00.56a |
Lodi |
|
|
41. |
|
Relay Team |
4:00.81a |
Natrona County |
|
|
42. |
|
Relay Team |
4:01.82a |
Wildcat Track Club |
|
|
43. |
|
Relay Team |
4:02.32a |
Salem Hills |
|
|
44. |
|
Relay Team |
4:02.77a |
Davis (UT) |
|
|
45. |
|
Relay Team |
4:05.88a |
Logan |
|
|
46. |
|
Relay Team |
4:13.49a |
Rough Rider Track Club |
|
|
47. |
|
Relay Team |
4:15.36a |
Timpanogos |
|
|
48. |
|
Relay Team |
4:22.27a |
Wildcat Track Club |
|
|
49. |
|
Relay Team |
4:25.53a |
Timpanogos |
|
|
1. |
|
Relay Team |
3:38.44a |
Davis (UT) |
|
|
2. |
|
Relay Team |
3:42.37a |
YMCA Team Idaho |
|
|
3. |
|
Relay Team |
3:43.49a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
4. |
|
Relay Team |
3:43.79a |
YMCA Team Idaho |
|
|
5. |
|
Relay Team |
3:44.02a |
Olympus |
|
|
6. |
|
Relay Team |
3:44.03a |
Mountain View Track ... |
|
|
7. |
|
Relay Team |
3:44.95a |
Idaho Dash Track |
|
|
8. |
|
Relay Team |
3:45.33a |
Davis (UT) |
|
|
9. |
|
Relay Team |
3:45.83a |
Knights Track |
|
|
10. |
|
Relay Team |
3:46.59a |
Bronc Track Club |
|
|
11. |
|
Relay Team |
3:47.50a |
Blazers |
|
|
12. |
|
Relay Team |
3:49.10a |
Mountain View Track ... |
|
|
13. |
|
Relay Team |
3:49.41a |
Trojan Track Club |
|
|
14. |
|
Relay Team |
3:49.58a |
Salem Hills |
|
|
15. |
11-12 |
Relay Team |
3:49.95a |
CA Track |
|
|
16. |
|
Relay Team |
3:50.57a |
Warrior Track |
|
|
17. |
|
Relay Team |
3:51.04a |
Syracuse |
|
|
18. |
|
Relay Team |
3:51.46a |
Mountain West Track |
|
|
19. |
|
Relay Team |
3:52.83a |
Lawndale Express |
|
|
20. |
|
Relay Team |
3:53.29a |
Cheyenne Central |
|
|
21. |
|
Relay Team |
3:53.74a |
Rock Springs |
|
|
22. |
|
Relay Team |
3:53.82a |
Davis (UT) |
|
|
23. |
|
Relay Team |
3:54.96a |
Worland |
|
|
23. |
|
Relay Team |
3:54.96a |
Kelly Walsh |
|
|
25. |
|
Relay Team |
3:55.50a |
Davis (UT) |
|
|
26. |
|
Relay Team |
3:55.51a |
Mountain West Track |
|
|
27. |
|
Relay Team |
3:55.93a |
Rough Rider Track Club |
|
|
28. |
|
Relay Team |
3:56.71a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
29. |
|
Relay Team |
3:56.83a |
Heritage Track Club |
|
|
30. |
|
Relay Team |
3:57.90a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
31. |
|
Relay Team |
3:58.08a |
Davis (UT) |
|
|
32. |
|
Relay Team |
3:58.67a |
Bronc Track Club |
|
|
33. |
|
Relay Team |
3:58.82a |
Davis (UT) |
|
|
34. |
|
Relay Team |
4:00.60a |
Campbell County |
|
|
35. |
|
Relay Team |
4:00.95a |
Zetroc Runners |
|
|
36. |
|
Relay Team |
4:01.24a |
Salem Hills |
|
|
37. |
|
Relay Team |
4:01.69a |
Wildcat Track Club |
|
|
38. |
|
Relay Team |
4:02.03a |
Logan |
|
|
39. |
|
Relay Team |
4:03.56a |
Rock Springs |
|
|
40. |
|
Relay Team |
4:03.75a |
Star Valley |
|
|
41. |
|
Relay Team |
4:04.12a |
Davis (UT) |
|
|
42. |
|
Relay Team |
4:05.06a |
Davis (UT) |
|
|
43. |
|
Relay Team |
4:06.08a |
Mountain West Track |
|
|
44. |
|
Relay Team |
4:07.68a |
Wildcat Track Club |
|
|
45. |
|
Relay Team |
4:08.87a |
Riverton |
|
|
46. |
|
Relay Team |
4:09.48a |
Rockets Track Club |
|
|
47. |
|
Relay Team |
4:09.61a |
Rough Rider Track Club |
|
|
48. |
|
Relay Team |
4:15.95a |
Challis |
|
|
49. |
|
Relay Team |
4:18.68a |
Mountain View Track ... |
|
|
50. |
|
Relay Team |
4:23.24a |
Wildcat Track Club |
|
|
51. |
|
Relay Team |
4:24.32a |
Rough Rider Track Club |
|
|
52. |
|
Relay Team |
4:28.12a |
Salem Hills |
|
|
53. |
|
Relay Team |
4:28.25a |
Wildcat Track Club |
|
|
Womens Results
|
12 |
Alexis Kuhn |
8.78a |
Skyline |
|
|
|
10 |
Halli Olson |
9.06a |
Skyline |
|
|
|
10 |
Payton Bird |
9.35a |
Skyline |
|
|
|
10 |
Alexis Marlette |
9.76a |
Skyline |
|
|
1. |
|
Zaria Francis |
7.65a |
Adolfo Camarillo |
|
|
2. |
12 |
Kaysha Love |
7.69a |
Herriman |
|
|
3. |
|
Jordyn Tucker |
7.75a |
Southern Cal,Altade |
|
|
4. |
- |
Jasmin Reed |
7.79a |
Code Black Elite |
|
|
5. |
|
Audra Koopman |
7.79a |
Fort Collins,Windso |
|
|
6. |
17-18 |
Maya Harewood |
7.81a |
High Voltage Track |
|
|
7. |
|
Amanda Van Buren |
7.82a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
8. |
|
Emerald Bowens |
7.82a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
9. |
|
Kyla Richardson |
7.83a |
Richardson,,Walnut, |
|
|
10. |
|
Maya Evans |
7.86a |
Mountain Range |
|
|
11. |
|
Kayla Richardson |
7.87a |
Richardson,,Walnut, |
|
|
12. |
|
Jalyn Harris |
7.89a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
13. |
9 |
Tierra Crockrell |
7.90a |
Calabasas |
|
|
14. |
|
Sissy Farmer |
7.90a |
Southern Cal,Altade |
|
|
15. |
|
Taylor Raines |
7.94a |
Redline HP,Woodbury |
|
|
16. |
|
Shante Robinson |
7.96a |
Evo Track CL,Murrie |
|
|
17. |
17-18 |
Alexis Rolan |
8.01a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
18. |
|
Larisa Enriquez |
8.01a |
Evo Track CL,Murrie |
|
|
19. |
|
Damatria Willingham |
8.07a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
20. |
12 |
Elsja Mecham |
8.08a |
Rigby |
|
|
20. |
15-16 |
Iesha Essien |
8.08a |
Nite Moves TC |
|
|
20. |
12 |
Hannah Coburn |
8.08a |
Mountain West Track |
|
|
20. |
11 |
Kyra Maile |
8.08a |
Gold Medal Athletics |
|
|
24. |
12 |
Bridgitte Agcaoili |
8.11a |
Cardinal TC |
|
|
25. |
12 |
Bobbi Parker |
8.14a |
Rock Springs |
|
|
25. |
12 |
Cydnee Edmonson |
8.14a |
B Sharp TC |
|
|
27. |
|
Brooklynn York |
8.15a |
Fort Collins,Windso |
|
|
28. |
15-16 |
Tristan Bowens |
8.16a |
YMCA Team Idaho |
|
|
29. |
10 |
Lauren Stavig |
8.18a |
Bothell |
|
|
29. |
|
Katie Hines |
8.18a |
Alaska Peak,Anchora |
|
|
31. |
|
Ariana Davis |
8.23a |
Alaska Peak,Anchora |
|
|
31. |
12 |
Brooke Endy |
8.23a |
Billings West |
|
|
33. |
11 |
Kayla Horne |
8.27a |
Madison |
|
|
33. |
|
Laurel Taylor |
8.27a |
High Five Ru,Idaho |
|
|
35. |
|
Jaylah Herron |
8.28a |
Evo Track CL,Murrie |
|
|
36. |
11 |
Brooke Johnson |
8.30a |
Kelly Walsh |
|
|
37. |
|
Destiny Curley |
8.33a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
38. |
10 |
Maddie Brockel |
8.34a |
Billings West |
|
|
39. |
11 |
Mahlea Hopkins |
8.35a |
Bozeman |
|
|
40. |
|
Alyssa Curry |
8.37a |
Southern Cal,Altade |
|
|
41. |
|
Morgan Ramsay |
8.38a |
Prairie Stor,Neepaw |
|
|
41. |
12 |
Lizzy James |
8.38a |
Gold Medal Athletics |
|
|
43. |
|
Cerina Bush |
8.39a |
Alaska Peak,Anchora |
|
|
44. |
17-18 |
Mica Shaviri |
8.40a |
flying ajs |
|
|
44. |
11 |
Elyssa Simpson |
8.40a |
Rock Springs |
|
|
46. |
|
Jenesis Sanford |
8.42a |
Southern Cal,Altade |
|
|
47. |
11 |
Cece Szymczak |
8.43a |
Kelly Walsh |
|
|
47. |
10 |
Mia Avila |
8.43a |
Carondelet |
|
|
47. |
12 |
Toni Wolfe |
8.43a |
Natrona County |
|
|
50. |
12 |
Katie Kern |
8.44a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
51. |
11 |
Jentry Skidmore |
8.45a |
Syracuse |
|
|
|
12 |
Michaela Martin |
30.43a |
Skyline |
|
|
1. |
|
Zaria Francis |
25.01a |
Adolfo Camarillo |
|
|
2. |
10 |
Tierra Robinson-Jones |
25.53a |
Bishop O'Dowd |
|
|
3. |
|
Tanner Ealum |
25.65a |
Alaska Peak,Anchora |
|
|
4. |
|
Jessie Andrews |
25.67a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
5. |
|
Becca Schulte |
25.71a |
Fort Collins,Windso |
|
|
6. |
9 |
Tierra Crockrell |
25.73a |
Calabasas |
|
|
7. |
|
Maya Cook |
25.80a |
South Bay Ex,San Jo |
|
|
8. |
17-18 |
Maya Harewood |
26.00a |
High Voltage Track |
|
|
9. |
12 |
Hannah Cochran |
26.01a |
Summit |
|
|
10. |
- |
Jasmin Reed |
26.14a |
Code Black Elite |
|
|
11. |
12 |
Krissy Thomas |
26.24a |
Hillsboro |
|
|
12. |
11 |
Brinn Jensen |
26.26a |
Gold Medal Athletics |
|
|
13. |
12 |
Julianna Ruotolo |
26.28a |
Carondelet |
|
|
14. |
11 |
Mikayla Scott |
26.41a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
15. |
|
Chelsea Daye |
26.51a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
16. |
|
Meg Cairns |
26.51a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
17. |
10 |
Maya Lebar |
26.52a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
18. |
11 |
Windsor Moore |
26.71a |
Salem Hills |
|
|
19. |
17-18 |
Sarah Oancia |
26.72a |
Colorado Flyers Track |
|
|
20. |
15-16 |
Makiya Gayles |
26.93a |
Colorado Flyers Track |
|
|
21. |
15-16 |
Lauryn Moore |
27.00a |
CA Track |
|
|
22. |
12 |
Leah Anderson |
27.11a |
Park City |
|
|
23. |
12 |
Maddy Dustin |
27.19a |
YMCA Team Idaho |
|
|
24. |
10 |
Janice Hall |
27.21a |
Star Valley |
|
|
25. |
12 |
Kaylee Hove |
27.22a |
Campbell County |
|
|
26. |
11 |
Kassidy Wanke |
27.26a |
Campbell County |
|
|
27. |
11 |
Hannah Moore |
27.30a |
Rexburg Track Club |
|
|
28. |
|
Kennedy Kenton |
27.37a |
Fairview |
|
|
29. |
12 |
Paige Simmons |
27.40a |
Salem Hills |
|
|
30. |
12 |
Tatyana Jones |
27.44a |
YMCA Team Idaho |
|
|
30. |
9 |
Hannah Dunbar |
27.44a |
Natrona County |
|
|
32. |
10 |
Hannah Carlson |
27.56a |
Warrior Express |
|
|
33. |
11 |
Hannah Meek |
27.69a |
Canon City |
|
|
34. |
15-16 |
Lily Margolis |
27.77a |
Ric Rojas Running |
|
|
35. |
|
Myan Elrington |
27.78a |
Evo Track CL,Murrie |
|
|
36. |
|
Ally Whitmer |
27.79a |
Indian Track,Pocate |
|
|
37. |
|
Brooke Liland |
27.81a |
Alaska Peak,Anchora |
|
|
38. |
17-18 |
Emma Normand |
27.86a |
Central Oregon Track |
|
|
39. |
11 |
Tanner Robinson |
27.87a |
Fossil Ridge |
|
|
40. |
12 |
Tatum McGee |
27.91a |
YMCA Team Idaho |
|
|
41. |
10 |
Daphne Reeves |
27.92a |
Gold Medal Athletics |
|
|
42. |
11 |
Vanessa Bandalan |
27.98a |
B Sharp TC |
|
|
43. |
12 |
Sarah Hopkins |
28.16a |
Fairview |
|
|
44. |
12 |
Lauren Devine |
28.21a |
Carondelet |
|
|
45. |
10 |
Alexandra Walker |
28.25a |
Summit |
|
|
46. |
10 |
Anna Zowada |
28.27a |
Sheridan |
|
|
47. |
15-16 |
Jasmine Devers |
28.28a |
Idaho Dash Track |
|
|
47. |
12 |
Tiana Noble |
28.28a |
Fossil Ridge |
|
|
49. |
12 |
Emerald Dykman |
28.32a |
Worland |
|
|
50. |
12 |
Olivia Mccann |
28.38a |
Campbell County |
|
|
51. |
12 |
Arlyne Arteaga |
28.39a |
Syracuse |
|
|
1. |
11 |
Carolyn Wilson |
56.19a |
Oaks Christian |
|
|
2. |
12 |
Julia Hall |
57.27a |
Warrior Express |
|
|
3. |
12 |
Elsja Mecham |
57.28a |
Rigby |
|
|
4. |
|
Heide Baron |
57.52a |
Fort Collins,Windso |
|
|
5. |
|
Becca Schulte |
57.73a |
Fort Collins,Windso |
|
|
6. |
10 |
Emily Ellis |
58.07a |
Lone Peak |
|
|
7. |
|
Tanner Ealum |
58.44a |
Alaska Peak,Anchora |
|
|
8. |
|
Victoria Tachinski |
58.54a |
Stride Ahead,Winnip |
|
|
9. |
10 |
Harlee Hales |
58.87a |
Marsh Valley |
|
|
10. |
12 |
Melanie Sullivan |
59.04a |
Davis (UT) |
|
|
11. |
17-18 |
Alyssa Zimmerman |
59.39a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
12. |
11 |
Nicole Stephens |
59.52a |
Issaquah |
|
|
13. |
11 |
Kayla Rees |
59.94a |
Syracuse |
|
|
14. |
17-18 |
Kaylee Oyler |
1:00.28a |
YMCA Team Idaho |
|
|
15. |
12 |
Tatyjania Khounviseth |
1:00.41a |
Leduc |
|
|
16. |
12 |
McKenna Neyman |
1:00.63a |
Gold Medal Athletics |
|
|
17. |
10 |
Krista Farley |
1:00.81a |
Weber |
|
|
18. |
12 |
Lauren Rawlinson |
1:00.87a |
Sky View |
|
|
19. |
|
Laura Kehr |
1:00.96a |
Knights Trac,Layton |
|
|
20. |
11 |
Ashlyn Erisman |
1:01.06a |
Campbell County |
|
|
21. |
|
Jasmyne Umpierre |
1:01.42a |
South Bay Ex,San Jo |
|
|
22. |
12 |
BriAnna Gipson |
1:01.52a |
Davis (UT) |
|
|
23. |
17-18 |
Khiely Jackson |
1:01.56a |
B Sharp TC |
|
|
24. |
10 |
Nicole Critchfield |
1:01.72a |
Gold Medal Athletics |
|
|
25. |
10 |
MaLeigha Menegatti |
1:01.76a |
Pueblo West |
|
|
26. |
9 |
Ally Gomm |
1:01.90a |
Provo |
|
|
27. |
12 |
Siri Christensen |
1:01.92a |
Natrona County |
|
|
28. |
12 |
Sarah Newton |
1:01.97a |
Olympus |
|
|
29. |
9 |
Willa Gibson |
1:02.39a |
Central City Cheetahs |
|
|
30. |
10 |
Becky Swanson |
1:02.47a |
Davis (UT) |
|
|
31. |
9 |
Breanne Herrmann |
1:02.56a |
Skyline |
|
|
32. |
11 |
Sage Allen |
1:02.63a |
Olympus |
|
|
33. |
|
Gigi Munoz |
1:03.15a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
34. |
12 |
Ali Phillips |
1:03.20a |
YMCA Team Idaho |
|
|
35. |
11 |
Tiana Argyle |
1:03.49a |
Payson |
|
|
36. |
12 |
Caitlyn Turner |
1:03.62a |
Star Valley |
|
|
36. |
9 |
Kennedy Peck |
1:03.62a |
Lehi |
|
|
38. |
15-16 |
Marlena Preigh |
1:03.79a |
Ric Rojas Running |
|
|
39. |
10 |
Sydney Blain |
1:04.11a |
Billings Senior |
|
|
40. |
|
Taylor Goertzen |
1:04.13a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
41. |
|
Kyra Barnes |
1:04.25a |
Fairview |
|
|
42. |
12 |
Theresa Anderson |
1:04.41a |
Campbell County |
|
|
43. |
|
Emily Brophy |
1:04.46a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
44. |
15-16 |
Vanessa Haggans |
1:04.49a |
Ric Rojas Running |
|
|
45. |
10 |
Molly Black |
1:04.51a |
Cheyenne Central |
|
|
45. |
|
Brooke Goertzen |
1:04.51a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
47. |
12 |
Amelia Phillips |
1:04.53a |
Lehi |
|
|
48. |
10 |
Ansley Tueller |
1:04.61a |
Box Elder |
|
|
49. |
9 |
Raegen Downham |
1:04.89a |
Cheyenne South |
|
|
50. |
12 |
Breann Clemetson |
1:04.93a |
Campbell County |
|
|
51. |
|
Finney Carlee |
1:05.19a |
Finney, Carlee,Buhl |
|
|
52. |
11 |
Grace Wiley |
1:05.64a |
Campbell County |
|
|
53. |
9 |
Lauren Wunderli |
1:05.74a |
Central City Cheetahs |
|
|
54. |
10 |
Ali Lange |
1:05.81a |
Rock Springs |
|
|
55. |
15-16 |
Ashtin Calhoun |
1:05.99a |
YMCA Team Idaho |
|
|
56. |
11 |
Madison Spradlin |
1:06.01a |
Cody |
|
|
57. |
12 |
Adah Tuttle |
1:06.05a |
Gold Medal Athletics |
|
|
58. |
10 |
Alexis Schraft |
1:06.23a |
Moapa Valley |
|
|
59. |
11 |
Haylee Mathers |
1:06.26a |
Riverton Track/Cross... |
|
|
60. |
|
Jamieson Battistella |
1:06.32a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
61. |
12 |
Azure Trevino |
1:06.34a |
Payson |
|
|
62. |
10 |
Ashley Hutchinson |
1:06.44a |
Twin Falls |
|
|
63. |
15-16 |
Brittany Coffman |
1:06.52a |
Idaho Dash Track |
|
|
64. |
12 |
Janika Sweeney |
1:06.77a |
Sheridan |
|
|
65. |
10 |
Julia Kay O'Neill |
1:06.80a |
Cody |
|
|
66. |
12 |
Summer Evans |
1:06.94a |
Moapa Valley |
|
|
67. |
12 |
Celestial Jackson |
1:07.03a |
Cheyenne Central |
|
|
68. |
10 |
Mckenna Inkley |
1:07.42a |
Weber |
|
|
69. |
11 |
Sydney Larsen |
1:07.64a |
Davis (UT) |
|
|
70. |
9 |
Daicee Smuin |
1:07.74a |
Uintah |
|
|
71. |
12 |
Kaley Clift |
1:07.82a |
Cheyenne Central |
|
|
72. |
12 |
Elle Biczo |
1:08.02a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
73. |
|
Emily Hamson |
1:09.13a |
Top of Utah,Logan, |
|
|
74. |
|
Jenna Hall |
1:09.20a |
Ram Trackclu,pocate |
|
|
75. |
10 |
Haleigh DeLeon |
1:09.26a |
Cody |
|
|
76. |
12 |
Katheryn Goodrich |
1:09.43a |
Cheyenne Central |
|
|
77. |
12 |
Emma Kern |
1:09.63a |
Leduc |
|
|
78. |
9 |
Shea Davidson |
1:09.65a |
Logan |
|
|
79. |
10 |
Whitney Smith |
1:09.66a |
Timpanogos |
|
|
80. |
12 |
Elisha Smith |
1:09.72a |
Cody |
|
|
81. |
10 |
Anna Delaney |
1:09.79a |
Logan |
|
|
82. |
12 |
Mickinley Briggs |
1:10.05a |
Lehi |
|
|
83. |
10 |
Natalie Mills |
1:10.57a |
Moapa Valley |
|
|
84. |
|
Regina Schuster |
1:10.79a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
85. |
10 |
Angela Rodriguez |
1:11.13a |
Carondelet |
|
|
86. |
|
Delaysia Allen |
1:11.94a |
Southern Cal,Altade |
|
|
87. |
9 |
Mallory Repscher |
1:12.52a |
Bozeman Track |
|
|
88. |
11 |
Flora Turcios |
1:14.26a |
B Sharp TC |
|
|
89. |
10 |
Saylor Nelson |
1:15.07a |
Idaho Dash Track |
|
|
90. |
11 |
Shayla Bendall |
1:18.78a |
Vallivue |
|
|
-- |
9 |
Winter Bowen |
DNF |
Natrona County |
|
|
1. |
12 |
Katie Rainsberger |
2:15.41a |
Air Academy |
|
|
2. |
12 |
Ginelle DeMone |
2:17.81a |
Leduc |
|
|
3. |
17-18 |
Ellen Brooks |
2:18.19a |
Mountain West Track |
|
|
4. |
|
Rylee Penn |
2:19.99a |
Academy Of S,Rancho |
|
|
5. |
11 |
Hannah Freeman |
2:20.10a |
Fairview |
|
|
6. |
|
Chloe McEachern |
2:20.20a |
McEachern, C,Regina |
|
|
7. |
12 |
LeAnn Larkin |
2:20.35a |
Shelley |
|
|
8. |
|
Nikita Case |
2:20.66a |
Case, Nikita,Sherwo |
|
|
9. |
17-18 |
Emily Gallegos |
2:23.19a |
Ric Rojas Running |
|
|
10. |
12 |
Josie Givens |
2:24.89a |
Green River |
|
|
11. |
12 |
Kayla Wiitala |
2:25.16a |
Air Academy |
|
|
12. |
|
Danae Keddie |
2:25.17a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
13. |
12 |
Klarissa Andersen |
2:25.39a |
Shelley |
|
|
14. |
11 |
Rebekah Christensen |
2:25.71a |
Timpanogos |
|
|
15. |
11 |
Danielle VanLith |
2:26.10a |
Vallivue |
|
|
16. |
9 |
Breila Fuller |
2:26.22a |
Evanston Senior |
|
|
17. |
11 |
Elsa Sveen |
2:26.27a |
Bozeman |
|
|
18. |
17-18 |
Briegan Bester |
2:26.69a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
19. |
10 |
Madison Moffitt |
2:27.36a |
Timpanogos |
|
|
20. |
10 |
Brielle Fernelius |
2:27.51a |
Weber |
|
|
21. |
10 |
Pippin Robison |
2:27.52a |
Sheridan |
|
|
22. |
10 |
Faith Meredith |
2:28.18a |
Cheyenne Central |
|
|
23. |
12 |
Ali Oborne |
2:28.25a |
Mountain Crest |
|
|
24. |
- |
Lilly Hamilton |
2:29.01a |
Air Academy |
|
|
25. |
12 |
Olivia Adelman |
2:29.28a |
Nordhoff |
|
|
26. |
11 |
Promise Butler |
2:30.16a |
Fossil Ridge |
|
|
27. |
|
Jordana De Pasquale |
2:30.18a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
28. |
10 |
Bailee Radakovich |
2:30.34a |
Rock Springs |
|
|
29. |
12 |
Kayla Sherrodd |
2:30.61a |
Laramie |
|
|
30. |
10 |
Sage Chatterton |
2:31.30a |
Olympus |
|
|
31. |
11 |
Savannah Phillips |
2:31.66a |
Star Valley |
|
|
32. |
11 |
Shambrea Ogden |
2:31.70a |
Riverton Track/Cross... |
|
|
33. |
12 |
Holland Lythgoe |
2:31.85a |
Ogden |
|
|
34. |
15-16 |
Madison Edwards |
2:31.87a |
Mountain West Track |
|
|
35. |
10 |
Emma Brownell |
2:32.07a |
Cheyenne Central |
|
|
36. |
11 |
Alex Orr |
2:32.27a |
Natrona County |
|
|
37. |
11 |
Brianna Hawthorne |
2:32.71a |
Bozeman |
|
|
38. |
12 |
Lydia Foster |
2:33.00a |
Campbell County |
|
|
39. |
10 |
Emily Stowers |
2:33.23a |
Lehi |
|
|
40. |
11 |
Danielle Godfrey |
2:33.32a |
Ogden |
|
|
41. |
12 |
Rachel Clouse |
2:33.36a |
Davis (UT) |
|
|
42. |
|
Virginia Nielsen |
2:33.72a |
High Five Ru,Idaho |
|
|
43. |
11 |
Amria Farnsworth |
2:34.05a |
Woods Cross |
|
|
44. |
12 |
Madison Cook |
2:34.12a |
Mountain Crest |
|
|
45. |
|
Gabrielle Goertzen |
2:34.19a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
46. |
12 |
Kate Leatherman |
2:34.43a |
Fossil Ridge |
|
|
47. |
12 |
Salena Gonzales |
2:34.77a |
Air Academy |
|
|
48. |
10 |
Raili Jenkins |
2:35.22a |
Corner Canyon |
|
|
49. |
|
Rachel Franklin |
2:35.66a |
Mountain View Track |
|
|
50. |
12 |
Katarina Olson |
2:35.95a |
Helena Capital |
|
|
51. |
11 |
Serena Colgate |
2:36.11a |
Cheyenne South |
|
|
52. |
11 |
Meghan Casey |
2:36.32a |
Campbell County |
|
|
53. |
12 |
Sierra Sanchez |
2:36.34a |
Natrona County |
|
|
54. |
|
Shelby Price |
2:36.35a |
Unattached |
|
|
55. |
9 |
Jennica Robinson |
2:36.48a |
Davis (UT) |
|
|
56. |
12 |
Sydney Jacobs |
2:36.57a |
Orem |
|
|
57. |
11 |
Marley May |
2:36.66a |
Bozeman |
|
|
58. |
9 |
Tess Edwards |
2:36.67a |
Nordhoff |
|
|
59. |
10 |
Katie Duckworth |
2:37.43a |
Olympus |
|
|
60. |
10 |
Anna Mewes |
2:37.58a |
Logan |
|
|
61. |
10 |
Madeleine Murphree |
2:37.64a |
Campbell County |
|
|
62. |
9 |
Abby Trudeau |
2:38.03a |
Ogden |
|
|
63. |
10 |
Peyton Bellon |
2:38.27a |
Campbell County |
|
|
64. |
12 |
Bridgely Hodge |
2:39.14a |
Lehi |
|
|
65. |
10 |
Jaitlyn Pettit |
2:39.31a |
Riverton |
|
|
66. |
9 |
Brook Larsen |
2:39.49a |
Ogden |
|
|
67. |
11 |
Caroline Pinnock |
2:40.92a |
Olympus |
|
|
68. |
9 |
Karlie Callahan |
2:41.55a |
Shelley |
|
|
69. |
11 |
Malaree Wood |
2:41.98a |
Davis (UT) |
|
|
70. |
|
Kylee Bennett |
2:42.01a |
Ram Trackclu,pocate |
|
|
71. |
11 |
Ashley Taylor |
2:42.33a |
Davis (UT) |
|
|
72. |
12 |
Tori Pinnock |
2:42.60a |
Rigby |
|
|
73. |
12 |
Zoey Elliott |
2:42.98a |
Big Piney |
|
|
74. |
9 |
Natalie Yocum |
2:43.90a |
Mountain West Track |
|
|
75. |
10 |
Aubree Covington |
2:44.91a |
Corner Canyon |
|
|
76. |
|
Sarah Stringham |
2:45.35a |
Knights Trac,Layton |
|
|
77. |
|
Delaney Bishop |
2:46.95a |
Mountain View Track |
|
|
78. |
10 |
Morgan Farley |
2:47.16a |
Timpanogos |
|
|
79. |
11 |
Nicole Shardlow |
2:48.35a |
Wood River |
|
|
80. |
10 |
Abbey Palmer |
2:48.50a |
Sky View |
|
|
81. |
|
Emma Thissen |
2:48.91a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
82. |
|
Savanna Dyer |
2:49.03a |
Knights Trac,Layton |
|
|
83. |
12 |
Autumn Jenkins |
2:49.21a |
Davis (UT) |
|
|
84. |
12 |
Emma Danielson |
2:49.50a |
Skyline |
|
|
85. |
15-16 |
Kenzie Hopkins |
2:50.15a |
Bozeman Track |
|
|
86. |
9 |
Alyssa Ferrin |
2:50.91a |
Weber |
|
|
87. |
11 |
Alyssa Sutton |
2:51.07a |
Payson |
|
|
88. |
11 |
Emma Christensen |
2:52.15a |
Olympus |
|
|
89. |
9 |
Isabella Perez |
2:52.22a |
Logan |
|
|
89. |
12 |
Ruth Sorenson |
2:52.22a |
Olympus |
|
|
91. |
10 |
Emily Hakala |
2:52.42a |
Timpanogos |
|
|
92. |
10 |
Tommi Batty |
2:54.49a |
Uintah |
|
|
93. |
10 |
Emma Jaggi |
2:54.67a |
Bonneville |
|
|
94. |
|
Rachel Fields |
2:56.05a |
CR Hawks,Twin Falls |
|
|
95. |
9 |
Brittney Child |
2:56.44a |
Bonneville |
|
|
96. |
10 |
Lauren Hall |
2:57.41a |
Rough Rider Track Club |
|
|
97. |
12 |
Amanda Parrack |
2:57.54a |
Uintah |
|
|
98. |
10 |
Cameron Bunch |
3:05.00a |
Davis (UT) |
|
|
99. |
|
Izzy Sluder |
3:05.78a |
Sluder, Izzy,Shosho |
|
|
100. |
11 |
Brielle Israelsen |
3:08.94a |
Woods Cross |
|
|
101. |
10 |
Erin Berry |
3:18.45a |
Davis (UT) |
|
|
102. |
11 |
Mariah Powell |
3:18.49a |
Timpanogos |
|
|
1. |
|
Celeste Mucci |
8.31a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
2. |
17-18 |
Tara Davis |
8.51a |
Plyometric Fusion |
|
|
3. |
12 |
Brandi Hughes |
8.87a |
Skyline |
|
|
4. |
13-14 |
KaRa Awakoaiye |
8.94a |
CA Track |
|
|
5. |
12 |
Cidnee Davies |
9.03a |
Syracuse |
|
|
6. |
11 |
Rachael McGree |
9.04a |
Butte Central Catholic |
|
|
7. |
11 |
Charleen Jordan |
9.07a |
Coronado |
|
|
8. |
|
Shante Robinson |
9.09a |
Evo Track CL,Murrie |
|
|
9. |
17-18 |
Maya Ries |
9.17a |
Speed Denver |
|
|
10. |
17-18 |
Rhyan Pettaway |
9.23a |
Angel Flight |
|
|
11. |
|
Baileigh Akins |
9.24a |
Southern Cal,Altade |
|
|
12. |
11 |
Kaylee Carter |
9.29a |
Desert Hills |
|
|
13. |
12 |
Lauren Taubert |
9.32a |
Natrona County |
|
|
14. |
11 |
Nicole Stephens |
9.33a |
Issaquah |
|
|
15. |
17-18 |
Samantha Seaton |
9.38a |
Plyometric Fusion |
|
|
16. |
17-18 |
Allyssa Miran |
9.39a |
YMCA Team Idaho |
|
|
17. |
12 |
Sophia Le |
9.41a |
Leigh |
|
|
18. |
11 |
Ruby Jane Matthewson |
9.47a |
Davis (UT) |
|
|
19. |
11 |
Lindsey Schmidt |
9.62a |
YMCA Team Idaho |
|
|
19. |
|
Nakyla Jude |
9.62a |
Knights Trac,Layton |
|
|
21. |
|
Kira Kopec |
9.67a |
Bulldogs Tra,Medici |
|
|
22. |
11 |
Carol Perez Arana |
9.69a |
flying ajs |
|
|
23. |
12 |
Megan Rowe |
9.72a |
Davis (UT) |
|
|
24. |
10 |
Alexis Koetitz |
9.76a |
Box Elder |
|
|
24. |
11 |
Paige Young |
9.76a |
Gold Medal Athletics |
|
|
26. |
12 |
Ruth Sifuma |
9.78a |
Campbell County |
|
|
27. |
12 |
Jessica Sepos |
9.80a |
Evanston Senior |
|
|
28. |
12 |
Brenna Jeffs |
9.83a |
Gold Medal Athletics |
|
|
29. |
10 |
Breana White |
9.84a |
Central City Cheetahs |
|
|
29. |
|
Kate Kohler |
9.84a |
Redline HP,Woodbury |
|
|
31. |
|
Remington McWhorter |
9.87a |
McWhorter, R,Rexbur |
|
|
32. |
13-14 |
Kate Kadrmas |
9.90a |
Evergreen Storm |
|
|
33. |
12 |
Alex Koschel |
9.96a |
Mountain View |
|
|
34. |
11 |
Marie Doherty |
9.97a |
Campbell County |
|
|
35. |
12 |
McKenzie Greenelsh |
9.99a |
Big Horn |
|
|
36. |
|
Alyssa Strong |
10.17a |
Fort Collins,Windso |
|
|
37. |
17-18 |
Emma Cole |
10.19a |
YMCA Team Idaho |
|
|
38. |
12 |
Avery Avina |
10.20a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
39. |
9 |
Katie Lambert |
10.21a |
Big Horn |
|
|
40. |
|
Britney Robertson |
10.23a |
Fort Collins,Windso |
|
|
41. |
11 |
Hannah Jakob |
10.24a |
Sentinel |
|
|
42. |
11 |
Kellie Tucker |
10.32a |
Firth |
|
|
43. |
12 |
Michaela Kowalewski |
10.33a |
Weber |
|
|
44. |
11 |
Ali Egbert |
10.34a |
Gold Medal Athletics |
|
|
44. |
10 |
Emma Sutton |
10.34a |
Marsh Valley |
|
|
44. |
|
Weslie Kirks |
10.34a |
Zetroc Runne,Cortez |
|
|
47. |
11 |
Sheridan Davis |
10.35a |
Fossil Ridge |
|
|
48. |
12 |
Rhesa Foster |
10.41a |
Clovis North |
|
|
49. |
12 |
Katie Campbell |
10.46a |
Sheridan |
|
|
50. |
11 |
Maranda Thompson |
10.49a |
YMCA Team Idaho |
|
|
51. |
|
Jerica Baeza |
10.50a |
Rough Rider Track Club |
|
|
52. |
12 |
Sara Jensen |
10.52a |
Timpanogos |
|
|
53. |
12 |
Sasha Story |
10.63a |
Kelly Walsh |
|
|
54. |
9 |
Makayla Rice |
10.67a |
Rock Springs |
|
|
55. |
17-18 |
Hanna Long |
10.81a |
YMCA Team Idaho |
|
|
56. |
12 |
Teresa Patten |
10.83a |
Helena Capital |
|
|
57. |
17-18 |
Kylie Harrison |
10.87a |
Central City Cheetahs |
|
|
57. |
15-16 |
Ella Kodjababian |
10.87a |
Seattle Speed Track |
|
|
59. |
|
Ashlee Henderson |
10.89a |
Indian Track,Pocate |
|
|
60. |
10 |
Jenna Johansen |
10.95a |
Sugar-Salem |
|
|
61. |
10 |
Taylen Langin |
10.98a |
Idaho Dash Track |
|
|
62. |
10 |
Katelin Ellig |
11.00a |
Bozeman Track |
|
|
63. |
11 |
Greta Villarreal |
11.05a |
Campbell County |
|
|
64. |
12 |
Carleigh Packard |
11.09a |
Park City |
|
|
65. |
12 |
Leah Maxton |
11.18a |
YMCA Team Idaho |
|
|
66. |
11 |
Brittany Boles |
11.22a |
Bozeman Track |
|
|
66. |
10 |
Orion Shirley |
11.22a |
Canyon Ridge |
|
|
68. |
10 |
Caely Pickerd |
11.50a |
Laramie |
|
|
69. |
12 |
Laura Miller |
11.59a |
Mountain Crest |
|
|
70. |
12 |
Rachel King |
11.61a |
Logan |
|
|
71. |
10 |
Nicole Engelking |
11.76a |
Roosevelt |
|
|
72. |
10 |
Kassidy Webb |
11.78a |
Davis (UT) |
|
|
73. |
11 |
Ranae Davis |
11.90a |
Weber |
|
|
74. |
17-18 |
Madeline Jacobsen |
11.98a |
Colorado Flyers Track |
|
|
75. |
12 |
Marissa Wakley |
12.05a |
Preston |
|
|
76. |
10 |
Malia Fisher |
12.69a |
Timpanogos |
|
|
77. |
10 |
Trae Knez |
12.74a |
Campbell County |
|
|
78. |
10 |
Mia Barlow |
13.53a |
Timpanogos |
|
|
79. |
|
Jacqueline Stephens |
13.83a |
Issaquah |
|
|
80. |
11 |
Faith Robbins |
14.49a |
Star Valley |
|
|
1. |
|
Relay Team |
1:44.56a |
Fort Collins Track |
|
|
2. |
|
Relay Team |
1:45.14a |
AOSTC Academy of Speed |
|
|
3. |
9-10 |
Relay Team |
1:45.58a |
CA Track |
|
|
4. |
|
Relay Team |
1:45.74a |
Evo Track Club |
|
|
5. |
|
Relay Team |
1:45.77a |
Maribyrnong College |
|
|
6. |
|
Relay Team |
1:46.33a |
Southern California ... |
|
|
7. |
|
Relay Team |
1:46.33a |
South Bay Express |
|
|
8. |
|
Relay Team |
1:46.98a |
Alaska Peak Performa... |
|
|
9. |
|
Relay Team |
1:47.39a |
YMCA Team Idaho |
|
|
10. |
|
Relay Team |
1:47.47a |
Gold Medal Athletics |
|
|
11. |
|
Relay Team |
1:47.62a |
Davis (UT) |
|
|
12. |
|
Relay Team |
1:48.78a |
Campbell County |
|
|
13. |
|
Relay Team |
1:48.86a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
14. |
|
Relay Team |
1:48.88a |
Box Elder |
|
|
15. |
|
Relay Team |
1:51.05a |
Gold Medal Athletics |
|
|
16. |
|
Relay Team |
1:51.31a |
Syracuse |
|
|
17. |
|
Relay Team |
1:51.44a |
Ric Rojas Running |
|
|
18. |
|
Relay Team |
1:51.73a |
Natrona County |
|
|
19. |
|
Relay Team |
1:52.52a |
Mondo Track Club |
|
|
20. |
|
Relay Team |
1:52.75a |
Kelly Walsh |
|
|
21. |
|
Relay Team |
1:52.76a |
Star Valley |
|
|
22. |
|
Relay Team |
1:53.15a |
Rock Springs |
|
|
23. |
|
Relay Team |
1:54.07a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
24. |
|
Relay Team |
1:54.17a |
Indian Track |
|
|
25. |
|
Relay Team |
1:54.21a |
Big Horn |
|
|
26. |
|
Relay Team |
1:54.37a |
Park City |
|
|
27. |
|
Relay Team |
1:54.47a |
Bronc Track Club |
|
|
28. |
|
Relay Team |
1:54.55a |
Idaho Dash Track |
|
|
29. |
|
Relay Team |
1:54.70a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
30. |
|
Relay Team |
1:54.77a |
Central City Cheetahs |
|
|
31. |
|
Relay Team |
1:55.11a |
YMCA Team Idaho |
|
|
32. |
|
Relay Team |
1:55.22a |
Mountain West Track |
|
|
33. |
|
Relay Team |
1:55.41a |
Donnelleys Track Club |
|
|
34. |
|
Relay Team |
1:55.46a |
YMCA Team Idaho |
|
|
35. |
|
Relay Team |
1:55.51a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
35. |
|
Relay Team |
1:55.51a |
Southern California ... |
|
|
37. |
|
Relay Team |
1:55.98a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
38. |
|
Relay Team |
1:56.09a |
Riverton |
|
|
39. |
|
Relay Team |
1:58.09a |
Grizz Track Club |
|
|
40. |
|
Relay Team |
1:58.34a |
Capital |
|
|
41. |
|
Relay Team |
1:58.45a |
Salem Hills |
|
|
42. |
|
Relay Team |
1:58.69a |
Timpanogos |
|
|
43. |
|
Relay Team |
1:59.24a |
Fort Collins Track |
|
|
44. |
|
Relay Team |
1:59.52a |
High Five Running Club |
|
|
45. |
|
Relay Team |
1:59.67a |
Natrona County |
|
|
46. |
|
Relay Team |
2:00.97a |
YMCA Team Idaho |
|
|
47. |
|
Relay Team |
2:01.80a |
Grizz Track Club |
|
|
48. |
|
Relay Team |
2:02.87a |
B Sharp TC |
|
|
49. |
|
Relay Team |
2:03.17a |
Mountain View Track ... |
|
|
50. |
|
Relay Team |
2:03.53a |
Indian Track |
|
|
51. |
|
Relay Team |
2:03.85a |
Davis (UT) |
|
|
52. |
|
Relay Team |
2:04.15a |
Punchers |
|
|
53. |
|
Relay Team |
2:05.15a |
Idaho Dash Track |
|
|
54. |
|
Relay Team |
2:10.00a |
Rough Rider Track Club |
|
|
55. |
|
Relay Team |
2:15.18a |
Capital |
|
|
1. |
|
Relay Team |
4:05.07a |
Warrior Express |
|
|
2. |
|
Relay Team |
4:08.01a |
Natrona County |
|
|
3. |
|
Relay Team |
4:08.47a |
Davis (UT) |
|
|
4. |
|
Relay Team |
4:08.97a |
Davis (UT) |
|
|
5. |
|
Relay Team |
4:14.05a |
Shelley |
|
|
6. |
|
Relay Team |
4:15.36a |
Campbell County |
|
|
7. |
|
Relay Team |
4:15.95a |
Olympus |
|
|
8. |
|
Relay Team |
4:17.69a |
Bronc Track Club |
|
|
9. |
9-10 |
Relay Team |
4:18.04a |
CA Track |
|
|
10. |
|
Relay Team |
4:19.87a |
Ric Rojas Running |
|
|
11. |
|
Relay Team |
4:20.54a |
Kokopelli Racing Team |
|
|
12. |
|
Relay Team |
4:21.06a |
Rock Springs |
|
|
13. |
|
Relay Team |
4:24.04a |
Mountain West Track |
|
|
14. |
|
Relay Team |
4:26.89a |
Cheyenne Central |
|
|
15. |
|
Relay Team |
4:30.46a |
Rough Rider Track Club |
|
|
16. |
|
Relay Team |
4:31.50a |
Bozeman Track |
|
|
17. |
|
Relay Team |
4:33.80a |
Laramie |
|
|
18. |
|
Relay Team |
4:34.36a |
Davis (UT) |
|
|
19. |
|
Relay Team |
4:36.31a |
Viking Track Club |
|
|
20. |
|
Relay Team |
4:43.16a |
Rough Rider Track Club |
|
|
21. |
|
Relay Team |
4:44.77a |
Southern California ... |
|
|
22. |
|
Relay Team |
4:45.03a |
Punchers |
|
|
23. |
|
Relay Team |
4:45.16a |
Uintah |
|
|
24. |
|
Relay Team |
4:45.90a |
Davis (UT) |
|
|
25. |
|
Relay Team |
4:48.26a |
Lodi |
|
|
26. |
|
Relay Team |
4:49.44a |
Timpanogos |
|
|
27. |
|
Relay Team |
4:53.01a |
Evanston Senior |
|
|
27. |
|
Relay Team |
4:53.01a |
Wildcat Track Club |
|
|
29. |
|
Relay Team |
4:54.97a |
Canyon Track Club |
|
|
30. |
|
Relay Team |
5:08.04a |
Timpanogos |
|
|
31. |
|
Relay Team |
5:08.94a |
Rough Rider Track Club |
|
|
32. |
|
Relay Team |
5:10.28a |
Firth |
|
|
33. |
|
Relay Team |
5:13.98a |
Davis (UT) |
|
|
34. |
|
Relay Team |
5:14.02a |
Wildcat Track Club |
|
|
-- |
|
Relay Team |
DNF |
Davis (UT) |
|
|
1. |
|
Relay Team |
4:20.09a |
Davis (UT) |
|
|
2. |
|
Relay Team |
4:21.11a |
Olympus |
|
|
3. |
|
Relay Team |
4:23.40a |
YMCA Team Idaho |
|
|
4. |
|
Relay Team |
4:23.57a |
AOSTC Academy of Speed |
|
|
5. |
|
Relay Team |
4:24.34a |
Warrior Express |
|
|
6. |
|
Relay Team |
4:25.62a |
Salem Hills |
|
|
7. |
|
Relay Team |
4:27.98a |
Maribyrnong College |
|
|
8. |
|
Relay Team |
4:28.21a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
9. |
|
Relay Team |
4:28.67a |
Timpanogos |
|
|
10. |
|
Relay Team |
4:29.88a |
Davis (UT) |
|
|
11. |
|
Relay Team |
4:29.93a |
Mountain View Track ... |
|
|
12. |
|
Relay Team |
4:30.40a |
Star Valley |
|
|
13. |
|
Relay Team |
4:30.56a |
Ric Rojas Running |
|
|
14. |
|
Relay Team |
4:33.94a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
15. |
|
Relay Team |
4:35.29a |
Rock Springs |
|
|
16. |
|
Relay Team |
4:35.51a |
Rock Springs |
|
|
17. |
|
Relay Team |
4:35.97a |
Campbell County |
|
|
18. |
|
Relay Team |
4:35.98a |
Bronc Track Club |
|
|
19. |
|
Relay Team |
4:36.71a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
20. |
|
Relay Team |
4:39.39a |
Kelly Walsh |
|
|
21. |
|
Relay Team |
4:39.66a |
Rough Rider Track Club |
|
|
22. |
|
Relay Team |
4:41.01a |
Warrior Track |
|
|
23. |
|
Relay Team |
4:41.47a |
Mountain West Track |
|
|
24. |
|
Relay Team |
4:43.31a |
Viking Track Club |
|
|
25. |
|
Relay Team |
4:43.47a |
Payson |
|
|
26. |
|
Relay Team |
4:43.80a |
Mountain West Track |
|
|
27. |
|
Relay Team |
4:44.79a |
Cody |
|
|
28. |
|
Relay Team |
4:44.95a |
Riverton |
|
|
29. |
|
Relay Team |
4:45.95a |
Knights Track |
|
|
30. |
|
Relay Team |
4:46.23a |
Rough Rider Track Club |
|
|
31. |
|
Relay Team |
4:46.79a |
Davis (UT) |
|
|
32. |
|
Relay Team |
4:46.88a |
Davis (UT) |
|
|
33. |
|
Relay Team |
4:46.91a |
Wildcat Track Club |
|
|
34. |
|
Relay Team |
4:48.97a |
Cody |
|
|
35. |
|
Relay Team |
4:49.73a |
Syracuse |
|
|
36. |
|
Relay Team |
4:50.57a |
Mountain West Track |
|
|
37. |
|
Relay Team |
4:50.83a |
Davis (UT) |
|
|
38. |
|
Relay Team |
4:52.14a |
Davis (UT) |
|
|
39. |
|
Relay Team |
4:52.16a |
Natrona County |
|
|
40. |
|
Relay Team |
4:55.06a |
Logan |
|
|
41. |
|
Relay Team |
4:57.46a |
Southern California ... |
|
|
42. |
|
Relay Team |
4:59.03a |
Indian Track |
|
|
43. |
|
Relay Team |
5:00.93a |
Zetroc Runners |
|
|
44. |
|
Relay Team |
5:05.30a |
Uintah |
|
|
45. |
|
Relay Team |
5:07.32a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
46. |
|
Relay Team |
5:23.83a |
Rough Rider Track Club |
|
|
47. |
|
Relay Team |
5:30.14a |
Wildcat Track Club |
|
|
-- |
|
Relay Team |
DNF |
B Sharp TC |
|
|
Day 3
Mens Results
1. |
|
Javan Lanier |
6.81a |
Regis Jesuit |
|
|
2. |
12 |
Chris Youngs |
6.90a |
Lutheran-Parker |
|
|
3. |
17-18 |
Harrison Schrage |
6.96a |
Step ur Game Up |
|
|
4. |
10 |
Dallin Draper |
6.99a |
Gold Medal Athletics |
|
|
5. |
|
Christian Lyon |
6.99a |
Fountain Ft Carson |
|
|
6. |
11 |
Rasaun House |
7.01a |
Rancho Cucamonga |
|
|
7. |
12 |
Michael Dean |
7.01a |
Rancho Cucamonga |
|
|
8. |
- |
Kent Harris |
7.04a |
Lutheran-Parker |
|
|
9. |
|
Cosimo Mucci |
7.05a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
10. |
12 |
Pitmon Foxall |
7.11a |
Blair |
|
|
10. |
17-18 |
Carter Bracken |
7.11a |
Step ur Game Up |
|
|
12. |
12 |
Remington Hjelvik |
7.14a |
Billings West |
|
|
13. |
12 |
Jacob Moffett |
7.16a |
Davis (UT) |
|
|
14. |
12 |
Anthony Cable |
7.19a |
B Sharp TC |
|
|
15. |
12 |
D.J. Shamborguer |
7.20a |
Cheyenne Central |
|
|
16. |
12 |
Skyler Andam |
7.28a |
Copper Hills |
|
|
17. |
|
Luis Mendez |
7.30a |
Redline HP,Woodbury |
|
|
18. |
12 |
Carter Mossey |
7.34a |
Cheyenne Central |
|
|
1. |
|
Renard Bell |
21.93a |
New Image Tr,Los An |
|
|
2. |
11 |
Thomas Graham |
22.25a |
Rancho Cucamonga |
|
|
3. |
10 |
Tony Pizzillo |
22.37a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
4. |
|
Cosimo Mucci |
22.41a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
5. |
10 |
Dallin Draper |
22.43a |
Gold Medal Athletics |
|
|
6. |
- |
Kent Harris |
22.44a |
Lutheran-Parker |
|
|
7. |
11 |
Elijah Short |
22.63a |
Carondelet |
|
|
8. |
12 |
Isaiah White |
22.74a |
YMCA Team Idaho |
|
|
9. |
12 |
Josh Hughes |
22.78a |
Campbell County |
|
|
10. |
|
Andres Woodruff |
22.98a |
New Image Tr,Los An |
|
|
11. |
12 |
Jordan Daw |
23.18a |
American Fork |
|
|
12. |
11 |
Kodee Vining |
23.22a |
American Falls |
|
|
13. |
11 |
Brayden Durfee |
23.39a |
Summit |
|
|
14. |
12 |
Andrew Glenn |
23.51a |
Riverton |
|
|
15. |
11 |
Noah Williams |
23.58a |
Carondelet |
|
|
16. |
|
William Prettyman |
23.75a |
Central City,West V |
|
|
17. |
|
Austin Lietz |
23.76a |
Southern Cal,Altade |
|
|
18. |
|
Ryan Hall |
27.32a |
New Image Tr,Los An |
|
|
1. |
|
Stefon Goudeau |
48.91a |
New Image Tr,Los An |
|
|
2. |
|
Austin Lietz |
49.23a |
Southern Cal,Altade |
|
|
3. |
|
Eric Stephens |
50.03a |
Stephens, Er,Edmono |
|
|
4. |
17-18 |
Isaiah Lapioli |
50.28a |
Elevate Athletics |
|
|
5. |
|
C J Hicks |
50.44a |
Southern Cal,Altade |
|
|
6. |
11 |
Anthony Easter |
50.46a |
Rancho Cucamonga |
|
|
7. |
|
Grady Winters |
50.66a |
Blazers,Grand Junct |
|
|
8. |
11 |
Dylan Scott |
50.67a |
Carondelet |
|
|
9. |
11 |
James Love |
50.69a |
YMCA Team Idaho |
|
|
10. |
10 |
Dominic Bentil |
51.02a |
Lone Peak |
|
|
11. |
|
Nolan Pflug |
51.16a |
Blazers,Grand Junct |
|
|
12. |
12 |
Joe York |
51.32a |
Nordhoff |
|
|
13. |
17-18 |
Matthew Dean |
51.86a |
Idaho Dash Track |
|
|
14. |
11 |
Tyler Condensa |
51.94a |
South Bay Track |
|
|
15. |
|
Alex Weseman |
51.98a |
Fairview |
|
|
16. |
11 |
Alijah Gray |
52.43a |
YMCA Team Idaho |
|
|
17. |
11 |
Isaki Law |
52.85a |
South Bay Track |
|
|
1. |
11 |
Garrett Calhoun |
1:52.39a |
YMCA Team Idaho |
|
|
2. |
12 |
Logan MacKay |
1:52.64a |
Davis (UT) |
|
|
3. |
12 |
Cameron Kunde |
1:53.09a |
Nordhoff |
|
|
4. |
|
Scott Chalupiak |
1:55.26a |
Airdrie Aces,Airdri |
|
|
5. |
12 |
Payton Riggs |
1:56.43a |
Mountain View |
|
|
6. |
|
Ryder Horton |
1:57.00a |
Horton, Ryde,Ardros |
|
|
7. |
12 |
Dylan Barker |
1:57.29a |
Lehi |
|
|
8. |
|
Matthew Exner |
1:57.34a |
Exner, Matth,Regina |
|
|
9. |
12 |
Cade Burks |
1:58.21a |
Perry |
|
|
10. |
12 |
Brady DuPea |
1:58.29a |
Spring Creek |
|
|
11. |
11 |
Kaden Taylor |
1:58.85a |
Woods Cross |
|
|
12. |
|
Deric Kornelson |
1:59.13a |
Stride Ahead,Winnip |
|
|
13. |
12 |
Adrian Jones |
1:59.32a |
Idaho Dash Track |
|
|
14. |
11 |
Charles Paul |
1:59.65a |
YMCA Team Idaho |
|
|
15. |
11 |
Haden Penrod |
1:59.77a |
Springville |
|
|
16. |
11 |
Nathan Boehme |
2:00.06a |
Weber |
|
|
17. |
12 |
Patrick Larkin |
2:00.34a |
American Fork |
|
|
18. |
12 |
Hunter Casey |
2:00.80a |
Mountain West Track |
|
|
19. |
12 |
Teron Tucker |
2:00.81a |
Woods Cross |
|
|
20. |
|
Jace Hymas |
2:01.66a |
Club Diggers,Sugar |
|
|
21. |
12 |
Kevin Thompson |
2:01.92a |
Natrona County |
|
|
22. |
11 |
Preston Portillo |
2:02.20a |
Rock Springs |
|
|
23. |
12 |
Ike Urquhart |
2:02.43a |
Dixie |
|
|
24. |
12 |
Cameron Benson |
2:03.27a |
Timpanogos |
|
|
25. |
12 |
Logan Garner |
2:03.67a |
Rexburg Track Club |
|
|
26. |
11 |
Jt Vrieswyk |
2:04.15a |
Sheridan |
|
|
27. |
11 |
Jake Reynolds |
2:04.32a |
Syracuse |
|
|
1. |
12 |
Michael Slagowski |
4:09.52a |
YMCA Team Idaho |
|
|
2. |
11 |
Patrick Parker |
4:10.16a |
American Fork |
|
|
3. |
|
Ryan Smeeton |
4:13.10a |
University o,Calgar |
|
|
4. |
11 |
McKay Johns |
4:13.81a |
American Fork |
|
|
5. |
11 |
Talon Hull |
4:14.25a |
Weber |
|
|
6. |
12 |
Brody Smith |
4:16.09a |
Cody |
|
|
7. |
17-18 |
Siyad Matan |
4:22.39a |
YMCA Team Idaho |
|
|
8. |
11 |
Adam Wood |
4:24.16a |
Herriman |
|
|
9. |
12 |
Logan Morley |
4:26.04a |
Bigfork |
|
|
10. |
12 |
Dallin Leatham |
4:26.14a |
Viewmont |
|
|
11. |
12 |
Porter Wilkes |
4:26.69a |
Canyon Track |
|
|
12. |
12 |
Tracen Warnick |
4:26.87a |
Riverton |
|
|
13. |
12 |
Elliott Miller |
4:27.26a |
Cheyenne Central |
|
|
14. |
10 |
Joshua Leatham |
4:27.90a |
Viewmont |
|
|
15. |
11 |
Riley Collins |
4:28.49a |
Bozeman |
|
|
16. |
11 |
Frasier Williamson |
4:28.60a |
Davis (UT) |
|
|
17. |
11 |
Kyle Rummens |
4:29.59a |
Woods Cross |
|
|
18. |
10 |
Shane Henderson |
4:29.80a |
Star Valley |
|
|
19. |
12 |
Isaac Kunz |
4:30.32a |
Idaho Falls |
|
|
20. |
12 |
Peter Kirgis |
4:30.65a |
Hellgate |
|
|
21. |
12 |
Andrew Rasmussen |
4:31.27a |
Viewmont |
|
|
21. |
12 |
Colter Blanchard |
4:31.27a |
Davis (UT) |
|
|
23. |
11 |
Hayden Cooper |
4:32.18a |
Maple Mountain |
|
|
24. |
10 |
Bronson Winter |
4:33.72a |
Fremont |
|
|
25. |
12 |
Bryce Ferguson |
4:33.91a |
Davis (UT) |
|
|
26. |
12 |
Nick Downs |
4:34.76a |
Bishop O'Dowd |
|
|
27. |
10 |
Addison Hedges |
4:35.01a |
Weber |
|
|
28. |
|
Britton Jordan |
4:35.06a |
Knights Trac,Layton |
|
|
29. |
10 |
Brennan Benson |
4:35.93a |
Timpanogos |
|
|
30. |
12 |
Henry Hall |
4:36.99a |
Weber |
|
|
31. |
|
Peter Franklin |
4:37.64a |
Mountain View |
|
|
32. |
11 |
Bryant Edgerton |
4:39.63a |
Syracuse |
|
|
33. |
11 |
Nick Robinson |
4:39.81a |
Kelly Walsh |
|
|
34. |
12 |
Ethan Pence |
4:40.11a |
Vail Christian |
|
|
35. |
12 |
Nathan Chesnut |
4:46.77a |
Salem Hills |
|
|
1. |
12 |
Garek Bielaczyc |
8:57.03a |
East |
|
|
2. |
11 |
Casey Clinger |
8:59.02a |
American Fork |
|
|
3. |
12 |
William Handley |
9:17.04a |
Timpanogos |
|
|
4. |
11 |
Garrett Barton |
9:19.40a |
Ogden |
|
|
5. |
12 |
Jake Perrin |
9:19.93a |
Flathead |
|
|
6. |
12 |
Chris Henry |
9:20.04a |
Laramie |
|
|
7. |
11 |
Travis Feeny |
9:21.42a |
Ogden |
|
|
8. |
11 |
Denver Perry |
9:25.67a |
Bonneville |
|
|
9. |
11 |
Joe Benson |
9:26.88a |
Timpanogos |
|
|
10. |
11 |
Camren Todd |
9:26.92a |
Davis (UT) |
|
|
11. |
12 |
Connor Arnell |
9:29.62a |
Lehi |
|
|
12. |
12 |
Ethan Field |
9:34.33a |
Sky View |
|
|
13. |
12 |
Aidan Reed |
9:36.59a |
Helena |
|
|
14. |
12 |
Austin Stewart |
9:40.77a |
Shelley |
|
|
1. |
11 |
Joseph Anderson |
7.91a |
Rancho Cucamonga |
|
|
2. |
17-18 |
Carter Bracken |
7.98a |
Step ur Game Up |
|
|
3. |
12 |
Chris Diaz |
8.16a |
Shorewood |
|
|
4. |
12 |
Seth Andres |
8.23a |
Henley |
|
|
5. |
12 |
Ben Hibbert |
8.26a |
Frontier |
|
|
6. |
11 |
Cleet Wrzesinski |
8.35a |
Ennis |
|
|
7. |
12 |
Jaron Erickson |
8.35a |
Gold Medal Athletics |
|
|
8. |
12 |
Chase Armstrong |
8.35a |
YMCA Team Idaho |
|
|
9. |
12 |
Darius Carbin |
8.38a |
Mt Pleasant |
|
|
10. |
12 |
Jay Shuman |
8.42a |
Palisade |
|
|
10. |
17-18 |
Andre Jones |
8.42a |
Idaho Dash Track |
|
|
12. |
12 |
Kody Codner |
8.46a |
Orem |
|
|
13. |
12 |
Michael Gonzalez |
8.47a |
Lodi |
|
|
14. |
12 |
Johnny Marquez |
8.49a |
Mt Pleasant |
|
|
15. |
12 |
Zach Ziegler |
8.50a |
Laramie |
|
|
16. |
11 |
McCade Johnson |
8.51a |
Laramie |
|
|
17. |
12 |
Jonathan Harvey |
8.63a |
Carondelet |
|
|
18. |
11 |
Tanner Kutterer |
8.65a |
Syracuse |
|
|
1. |
|
Relay Team |
1:31.59a |
New Image Training G... |
|
|
2. |
|
Relay Team |
1:31.75a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
3. |
|
Relay Team |
1:31.82a |
YMCA Team Idaho |
|
|
4. |
|
Relay Team |
1:32.38a |
Elevate Athletics |
|
|
5. |
|
Relay Team |
1:32.56a |
Campbell County |
|
|
6. |
|
Relay Team |
1:32.74a |
AOSTC Academy of Speed |
|
|
7. |
|
Relay Team |
1:33.05a |
Laramie Tracc Club |
|
|
8. |
|
Relay Team |
1:33.99a |
Cheyenne East |
|
|
9. |
|
Relay Team |
1:34.79a |
Idaho Dash Track |
|
|
1. |
|
Relay Team |
1:34.93a |
Pocatello Track Club |
|
|
10. |
|
Relay Team |
1:35.23a |
Blazers |
|
|
11. |
|
Relay Team |
1:35.62a |
Bronc Track Club |
|
|
2. |
|
Relay Team |
1:35.89a |
Indian Track |
|
|
3. |
|
Relay Team |
1:41.22a |
Indian Track |
|
|
4. |
|
Relay Team |
1:41.95a |
Idaho Dash Track |
|
|
5. |
|
Relay Team |
1:42.68a |
High Five Running Club |
|
|
-- |
|
Relay Team |
DQ |
AOSTC Academy of Speed |
|
|
1. |
|
Relay Team |
3:24.63a |
Campbell County |
|
|
2. |
|
Relay Team |
3:24.85a |
Davis (UT) |
|
|
3. |
|
Relay Team |
3:28.01a |
Mountain View Track |
|
|
4. |
|
Relay Team |
3:28.86a |
Laramie Tracc Club |
|
|
5. |
|
Relay Team |
3:29.27a |
Kelly Walsh |
|
|
6. |
|
Relay Team |
3:33.17a |
Wildcat Track Club |
|
|
7. |
|
Relay Team |
3:35.20a |
Knights Track |
|
|
8. |
|
Relay Team |
3:35.81a |
Trojan Track Club |
|
|
9. |
|
Relay Team |
3:36.91a |
Lion Speed Track Club |
|
|
10. |
|
Relay Team |
3:37.45a |
Heritage Track |
|
|
11. |
|
Relay Team |
3:37.97a |
Lodi |
|
|
12. |
|
Relay Team |
3:40.56a |
Idaho School for Dea... |
|
|
1. |
|
Relay Team |
8:05.40a |
Davis (UT) |
|
|
2. |
|
Relay Team |
8:07.18a |
Mountain View Track |
|
|
3. |
|
Relay Team |
8:08.70a |
Wildcat Track Club |
|
|
4. |
|
Relay Team |
8:17.05a |
Riverton |
|
|
5. |
|
Relay Team |
8:22.10a |
Cheyenne Central |
|
|
6. |
|
Relay Team |
8:23.50a |
Bronc Track Club |
|
|
7. |
|
Relay Team |
8:23.81a |
University of Calgar... |
|
|
8. |
|
Relay Team |
8:24.73a |
Davis (UT) |
|
|
9. |
|
Relay Team |
8:27.27a |
Davis (UT) |
|
|
10. |
|
Relay Team |
8:27.42a |
Warrior Track |
|
|
11. |
|
Relay Team |
8:29.22a |
Rock Springs |
|
|
12. |
|
Relay Team |
8:29.86a |
Natrona County |
|
|
13. |
|
Relay Team |
8:34.91a |
Top of Utah Track Club |
|
|
14. |
|
Relay Team |
8:42.42a |
Idaho School for Dea... |
|
|
15. |
|
Relay Team |
8:42.65a |
MAC Track |
|
|
16. |
|
Relay Team |
8:47.43a |
Olympus |
|
|
-- |
11-12 |
Relay Team |
DNF |
CA Track |
|
|
-- |
|
Relay Team |
DQ |
Star Valley |
|
|
1. |
|
Relay Team |
3:36.75a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
2. |
|
Relay Team |
3:36.84a |
Davis (UT) |
|
|
3. |
|
Relay Team |
3:37.44a |
YMCA Team Idaho |
|
|
4. |
|
Relay Team |
3:40.08a |
Mountain View Track |
|
|
5. |
|
Relay Team |
3:40.32a |
Idaho Dash Track |
|
|
6. |
|
Relay Team |
3:41.69a |
Olympus |
|
|
7. |
|
Relay Team |
3:43.51a |
Bronc Track Club |
|
|
8. |
|
Relay Team |
3:44.44a |
Knights Track |
|
|
9. |
|
Relay Team |
3:46.25a |
YMCA Team Idaho |
|
|
10. |
|
Relay Team |
3:46.62a |
Davis (UT) |
|
|
11. |
|
Relay Team |
3:47.75a |
Blazers |
|
|
12. |
|
Relay Team |
3:50.22a |
Mountain View Track |
|
|
1. |
12 |
Ethan Ruh |
59-10.00 |
Creighton Preparatory |
|
|
2. |
11 |
Talin Mortensen |
57-09.50 |
Salem Hills |
|
|
3. |
12 |
Bailey King |
56-08.50 |
Union |
|
|
4. |
12 |
Zachary Hawley |
55-05.00 |
Dayton |
|
|
5. |
12 |
Torrey Hickel |
54-01.00 |
Desert Vista |
|
|
6. |
11 |
Logan Harris |
53-11.00 |
Cheyenne Central |
|
|
7. |
12 |
Ty Shaw |
52-03.00 |
Herriman |
|
|
8. |
12 |
Moses Mallory |
51-11.75 |
Herriman |
|
|
9. |
12 |
Marty Emery |
50-08.25 |
YMCA Team Idaho |
|
|
10. |
11 |
Cody Allen |
49-03.50 |
Cheyenne South |
|
|
11. |
11 |
Caleb Rogers |
47-05.00 |
Riverton |
|
|
12. |
|
George Plantenga |
46-11.50 |
Fear the Bea,Alta L |
|
|
13. |
11 |
Mitchell Burnett |
45-01.00 |
Riverton |
|
|
14. |
12 |
Hunter Soderquist |
45-00.75 |
Moapa Valley |
|
|
15. |
11 |
Hunter Morganson |
43-07.00 |
Salem Hills |
|
|
1. |
12 |
Darius Carbin |
7-00.00 |
Mt Pleasant |
|
|
2. |
11 |
Owen Mitchell |
6-07.00 |
Pleasant Grove |
|
|
3. |
12 |
Dejan Nikolic |
6-05.00 |
YMCA Team Idaho |
|
|
4. |
12 |
Hunter Simonsen |
6-05.00 |
Davis (UT) |
|
|
5. |
12 |
Nate Allred |
6-05.00 |
Davis (UT) |
|
|
6. |
11 |
Josh Thomas |
6-05.00 |
Richfield |
|
|
7. |
12 |
Payton Riggs |
6-03.00 |
Mountain View |
|
|
8. |
12 |
Elijah McDowell |
6-03.00 |
Lodi |
|
|
9. |
11 |
Tucker Rovig |
6-03.00 |
YMCA Team Idaho |
|
|
10. |
11 |
Eric Lundgren |
6-01.00 |
Cheyenne Central |
|
|
10. |
9 |
Ty Wright |
6-01.00 |
Shelley |
|
|
10. |
11 |
Cole McCloud |
6-01.00 |
Manhattan |
|
|
13. |
11 |
Jorge Saucedo |
6-01.00 |
Maple Mountain |
|
|
-- |
11 |
Dallin Bingham |
NH |
Mountain Crest |
|
|
-- |
12 |
Jeremie Hjelm |
NH |
Butte County |
|
|
-- |
11 |
Austin Schaff |
NH |
Kelly Walsh |
|
|
-- |
12 |
Mason Baxter |
NH |
Salem Hills |
|
|
-- |
11 |
Brad Lyman |
NH |
Worland |
|
|
1. |
12 |
Brenton Emmons |
15-03.00 |
Mountain View |
|
|
2. |
12 |
Troy Gingerich |
15-03.00 |
Reed |
|
|
3. |
12 |
Jake Bradford |
14-09.00 |
Billings West |
|
|
4. |
12 |
Matt Calvin |
14-09.00 |
Davis (UT) |
|
|
5. |
10 |
Mark Sullivan |
14-03.00 |
Caldwell |
|
|
6. |
11 |
Tyler Gurchiek |
14-03.00 |
Billings West |
|
|
7. |
12 |
Justin Navarro |
14-03.00 |
Mt Pleasant |
|
|
8. |
|
AJ Barrett |
13-09.00 |
Ram Trackclu,pocate |
|
|
9. |
|
Ethan Arnold |
13-09.00 |
Club Diggers,Sugar |
|
|
9. |
12 |
Nate Albers |
13-09.00 |
Laramie |
|
|
9. |
12 |
Trey Jennings |
13-09.00 |
Kelly Walsh |
|
|
9. |
12 |
Lawrence Moore |
13-09.00 |
Bozeman |
|
|
9. |
12 |
Braxton McCann |
13-09.00 |
Reno Tahoe Athletics |
|
|
9. |
12 |
Conner Cross |
13-09.00 |
Manhattan |
|
|
15. |
10 |
Garrison Hughes |
13-09.00 |
Sidney |
|
|
-- |
12 |
Rollin Sutherin |
NH |
Shelley |
|
|
-- |
12 |
Ryan Haire |
NH |
Viewmont |
|
|
-- |
12 |
Zachary Clark |
NH |
Campbell County |
|
|
-- |
11 |
Austin Denney |
NH |
Hillcrest |
|
|
-- |
10 |
Seth Nims |
NH |
Boise |
|
|
-- |
12 |
Sam Roddewig |
NH |
Helena |
|
|
-- |
11 |
Dallas Moss |
NH |
Reed |
|
|
-- |
9 |
Samuel Wright |
NH |
Lodi |
|
|
-- |
10 |
Gavin Holeman |
NH |
Cody |
|
|
-- |
12 |
Eric Batson |
NH |
YMCA Team Idaho |
|
|
-- |
12 |
Kye Odde |
NH |
Evanston Senior |
|
|
-- |
11 |
Dalton Dopp |
NH |
Hillcrest |
|
|
1. |
17-18 |
Harrison Schrage |
24-01.75 |
Step ur Game Up |
|
|
2. |
12 |
Skyler Andam |
22-05.00 |
Copper Hills |
|
|
3. |
17-18 |
Britt Ipsen |
22-03.25 |
YMCA Team Idaho |
|
|
4. |
12 |
Pitmon Foxall |
21-09.25 |
Blair |
|
|
5. |
|
Logan Stewart |
21-08.00 |
Mountain View |
|
|
6. |
12 |
Hunter Simonsen |
21-05.00 |
Davis (UT) |
|
|
7. |
10 |
Jacob White |
21-04.50 |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
8. |
12 |
Anthony Cable |
20-10.75 |
B Sharp TC |
|
|
9. |
10 |
Ryan Tennant |
20-10.25 |
Summit |
|
|
10. |
17-18 |
Carter Bracken |
20-09.00 |
Step ur Game Up |
|
|
11. |
12 |
Tristen Burbank |
20-04.75 |
Box Elder |
|
|
12. |
11 |
William Nolan |
20-00.75 |
Cheyenne South |
|
|
-- |
|
Javan Lanier |
FOUL |
Regis Jesuit |
|
|
1. |
12 |
Darius Carbin |
47-11.25 |
Mt Pleasant |
|
|
2. |
17-18 |
Mason Sallee |
47-08.75 |
flying ajs |
|
|
3. |
17-18 |
Britt Ipsen |
45-11.50 |
YMCA Team Idaho |
|
|
4. |
11 |
Omarei Gregory |
45-08.75 |
flying ajs |
|
|
5. |
|
Anthony Peters |
43-08.75 |
Elevate Athletics |
|
|
6. |
11 |
William Nolan |
43-07.00 |
Cheyenne South |
|
|
7. |
17-18 |
Reggie Hayden |
43-00.50 |
flying ajs |
|
|
8. |
10 |
Nate Griswold |
42-05.25 |
YMCA Team Idaho |
|
|
9. |
12 |
Depree Kimber |
42-04.75 |
Pueblo South |
|
|
10. |
12 |
Jory Abelman |
41-10.25 |
Billings West |
|
|
11. |
11 |
Bridger Gunter |
41-01.50 |
Century |
|
|
12. |
12 |
Johnny Marquez |
40-02.75 |
Mt Pleasant |
|
|
Womens Results
1. |
12 |
Zaria Francis |
7.36a |
Rio Mesa |
|
|
2. |
12 |
Kaysha Love |
7.53a |
Herriman |
|
|
3. |
12 |
Amanda Van Buren |
7.55a |
Rancho Cucamonga |
|
|
4. |
|
Jordyn Tucker |
7.57a |
Southern Cal,Altade |
|
|
5. |
10 |
Maya Evans |
7.64a |
Vista PEAK |
|
|
6. |
17-18 |
Maya Harewood |
7.65a |
High Voltage Track |
|
|
7. |
10 |
Emerald Bowens |
7.65a |
Rancho Cucamonga |
|
|
8. |
17-18 |
Alexis Rolan |
7.67a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
9. |
12 |
Kyla Richardson |
7.68a |
Walnut |
|
|
10. |
- |
Jasmin Reed |
7.71a |
Code Black Elite |
|
|
11. |
11 |
Shante Robinson |
7.72a |
Evo Track Club |
|
|
12. |
12 |
Kayla Richardson |
7.73a |
Walnut |
|
|
13. |
11 |
Jalyn Harris |
7.74a |
Rancho Cucamonga |
|
|
14. |
|
Audra Koopman |
7.77a |
Fort Collins,Windso |
|
|
15. |
|
Sissy Farmer |
7.80a |
Southern Cal,Altade |
|
|
16. |
|
Taylor Raines |
7.83a |
Redline HP,Woodbury |
|
|
17. |
12 |
Larisa Enriquez |
7.92a |
Evo Track Club |
|
|
1. |
12 |
Zaria Francis |
23.85a |
Rio Mesa |
|
|
2. |
9 |
Tierra Crockrell |
24.67a |
Calabasas |
|
|
3. |
10 |
Tierra Robinson-Jones |
24.73a |
Bishop O'Dowd |
|
|
4. |
|
Jessie Andrew |
24.73a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
5. |
17-18 |
Maya Harewood |
24.82a |
High Voltage Track |
|
|
6. |
12 |
Tanner Ealum |
25.17a |
Alaska Peak Performa... |
|
|
7. |
|
Becca Schulte |
25.22a |
Fort Collins,Windso |
|
|
8. |
- |
Jasmin Reed |
25.31a |
Code Black Elite |
|
|
9. |
11 |
Brinn Jensen |
25.46a |
Gold Medal Athletics |
|
|
9. |
11 |
Maya Cook |
25.46a |
South Bay Track |
|
|
11. |
11 |
Makayla Scott |
25.56a |
Carondelet |
|
|
12. |
12 |
Julianna Ruotolo |
25.90a |
Carondelet |
|
|
13. |
|
Meg Cairns |
26.15a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
14. |
12 |
Krissy Thomas |
26.34a |
Hillsboro |
|
|
15. |
10 |
Maya Lebar |
26.36a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
16. |
10 |
Chelsea Daye |
26.40a |
Rancho Cucamonga |
|
|
17. |
12 |
Hannah Cochran |
26.44a |
Summit |
|
|
18. |
11 |
Windsor Moore |
27.48a |
Salem Hills |
|
|
1. |
|
Victoria Tachinski |
54.38a |
Stride Ahead,Winnip |
|
|
2. |
11 |
Carolyn Wilson |
54.72a |
Oaks Christian |
|
|
3. |
|
Heide Baron |
55.63a |
Fort Collins,Windso |
|
|
4. |
12 |
Tanner Ealum |
55.63a |
Alaska Peak Performa... |
|
|
5. |
11 |
Nicole Stephens |
56.05a |
Issaquah |
|
|
6. |
12 |
Julia Hall |
56.18a |
Warrior Express |
|
|
7. |
12 |
Melanie Sullivan |
57.12a |
Davis (UT) |
|
|
8. |
|
Becca Schulte |
57.18a |
Fort Collins,Windso |
|
|
9. |
12 |
Lauren Rawlinson |
57.25a |
Sky View |
|
|
10. |
12 |
Elsja Mecham |
57.73a |
Rigby |
|
|
11. |
11 |
Kayla Rees |
58.05a |
Syracuse |
|
|
12. |
10 |
Emily Ellis |
58.07a |
Lone Peak |
|
|
13. |
10 |
Harlee Hales |
59.16a |
Marsh Valley |
|
|
14. |
12 |
McKenna Neyman |
59.54a |
Gold Medal Athletics |
|
|
15. |
17-18 |
Alyssa Zimmerman |
59.83a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
16. |
12 |
Tatyjania Khounviseth |
1:00.08a |
Leduc |
|
|
17. |
17-18 |
Kaylee Oyler |
1:00.26a |
YMCA Team Idaho |
|
|
18. |
10 |
Krista Farley |
1:00.27a |
Weber |
|
|
1. |
12 |
Ginelle DeMone |
2:12.89a |
Leduc |
|
|
2. |
17-18 |
Ellen Brooks |
2:13.24a |
Mountain West Track |
|
|
3. |
12 |
Katie Rainsberger |
2:13.92a |
Air Academy |
|
|
4. |
|
Chloe McEachern |
2:15.14a |
McEachern, C,Regina |
|
|
5. |
11 |
Hannah Freeman |
2:16.92a |
Fairview |
|
|
6. |
12 |
LeAnn Larkin |
2:17.18a |
Shelley |
|
|
7. |
|
Nikita Case |
2:18.87a |
Case, Nikita,Sherwo |
|
|
8. |
12 |
Kayla Wiitala |
2:21.03a |
Air Academy |
|
|
9. |
17-18 |
Briegan Bester |
2:21.18a |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
10. |
|
Danae Keddie |
2:22.50a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
11. |
12 |
Josie Givens |
2:23.03a |
Green River |
|
|
12. |
- |
Lilly Hamilton |
2:23.27a |
Air Academy |
|
|
13. |
|
Emily Gallegos |
2:23.47a |
Fairview |
|
|
14. |
12 |
Klarissa Andersen |
2:23.74a |
Shelley |
|
|
15. |
10 |
Rylee Penn |
2:23.81a |
Rancho Cucamonga |
|
|
16. |
10 |
Faith Meredith |
2:24.19a |
Cheyenne Central |
|
|
17. |
11 |
Elsa Sveen |
2:24.31a |
Bozeman |
|
|
18. |
10 |
Madison Moffitt |
2:24.45a |
Timpanogos |
|
|
19. |
11 |
Danielle VanLith |
2:24.55a |
Canyon Track |
|
|
20. |
11 |
Rebekah Christensen |
2:25.28a |
Timpanogos |
|
|
21. |
9 |
Breila Fuller |
2:25.85a |
Evanston Senior |
|
|
22. |
12 |
Olivia Adelman |
2:27.27a |
Nordhoff |
|
|
23. |
10 |
Pippin Robison |
2:27.31a |
Sheridan |
|
|
24. |
10 |
Brielle Fernelius |
2:27.67a |
Weber |
|
|
25. |
11 |
Promise Butler |
2:28.12a |
Fossil Ridge |
|
|
26. |
12 |
Ali Oborne |
2:28.20a |
Mountain Crest |
|
|
27. |
|
Jordana De Pasquale |
2:30.10a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
1. |
8 |
Lexy Halladay |
4:53.40a |
YMCA Team Idaho |
|
|
2. |
11 |
Sara Musselman |
4:58.45a |
American Fork |
|
|
3. |
12 |
Courtney Wayment |
4:59.07a |
Davis (UT) |
|
|
4. |
10 |
McKenna Lee |
4:59.43a |
Weber |
|
|
5. |
11 |
Lauren Offerman |
5:03.40a |
Mountain View |
|
|
6. |
10 |
Kennedy Powell |
5:03.79a |
Union |
|
|
7. |
12 |
Olivia Hoj |
5:06.46a |
Olympus |
|
|
8. |
12 |
Sara Christianson |
5:09.01a |
YMCA Team Idaho |
|
|
9. |
11 |
Sydney Wendt |
5:09.97a |
Campbell County |
|
|
10. |
12 |
Sophie Baird |
5:12.54a |
American Fork |
|
|
11. |
11 |
Ally Geisler |
5:14.60a |
Davis (UT) |
|
|
12. |
11 |
Aubrey Argyle |
5:14.74a |
Davis (UT) |
|
|
13. |
12 |
Haley Johnston |
5:15.30a |
Salem Hills |
|
|
14. |
|
Jovana Tepavac |
5:16.83a |
University o,Calgar |
|
|
15. |
11 |
Piper Meuwissen |
5:17.37a |
Bozeman |
|
|
16. |
12 |
Maggie Beazer |
5:17.53a |
Stansbury |
|
|
16. |
10 |
Camila Noe |
5:17.53a |
Bozeman |
|
|
18. |
10 |
Lexi Wright |
5:17.66a |
American Fork |
|
|
19. |
12 |
Britney Lund |
5:18.21a |
Maple Mountain |
|
|
20. |
11 |
Katie Struthers |
5:18.63a |
Lehi |
|
|
21. |
12 |
Katie Cornell |
5:18.64a |
American Fork |
|
|
22. |
17-18 |
Faith Dilmore |
5:19.14a |
YMCA Team Idaho |
|
|
23. |
11 |
Jenna Connell |
5:21.37a |
Davis (UT) |
|
|
24. |
11 |
Michelle Pratt |
5:22.01a |
Shelley |
|
|
25. |
11 |
Samantha Hollingsworth |
5:22.65a |
American Fork |
|
|
26. |
10 |
Aubrey Frentheway |
5:23.62a |
Cheyenne Central |
|
|
27. |
9 |
Alicia Halverson |
5:24.20a |
Davis (UT) |
|
|
28. |
10 |
Taylor Viertel |
5:25.70a |
Timpanogos |
|
|
29. |
11 |
Katie Bradshaw |
5:27.17a |
American Fork |
|
|
30. |
12 |
Julia Perry |
5:27.26a |
Bonneville |
|
|
31. |
11 |
Cami Squires |
5:27.89a |
American Fork |
|
|
32. |
11 |
Grace Neuenschwander |
5:28.15a |
Davis (UT) |
|
|
33. |
12 |
Julieta Navarrete-Lamas |
5:29.94a |
Timpanogos |
|
|
34. |
11 |
Haley Schaeffer |
5:31.13a |
Twin Falls |
|
|
35. |
10 |
Sydney Teslow |
5:31.65a |
Fossil Ridge |
|
|
36. |
11 |
Kenenni Wiegand |
5:31.95a |
Bozeman |
|
|
1. |
|
Olivia Gallagher |
10:52.46a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
2. |
11 |
Clarissa Mantz |
11:19.44a |
Sky View |
|
|
3. |
9 |
Shanee Harris |
11:28.94a |
Box Elder |
|
|
4. |
12 |
Emily Liese |
11:29.05a |
Mountain Crest |
|
|
5. |
9 |
Ella Degrandpre |
11:29.10a |
Hellgate |
|
|
6. |
10 |
Sarah Waddoups |
11:29.50a |
Davis (UT) |
|
|
7. |
12 |
Sam Hedquist |
11:31.65a |
Davis (UT) |
|
|
8. |
11 |
Molly Olsen |
11:35.22a |
Natrona County |
|
|
9. |
10 |
Rachel Morrin |
11:37.89a |
Rexburg Track Club |
|
|
10. |
|
Daniella Wasielewski |
11:39.30a |
MAC Track,Edmonton, |
|
|
11. |
10 |
Ellee Becker |
11:43.35a |
Hellgate |
|
|
12. |
10 |
Abby Hurst |
11:48.43a |
Blackfoot |
|
|
13. |
9 |
Abi Waddoups |
11:49.36a |
Davis (UT) |
|
|
14. |
11 |
Megan Bartholomew |
11:55.37a |
Lehi |
|
|
1. |
11 |
Tara Davis |
8.34a |
Agoura |
|
|
2. |
|
Celeste Mucci |
8.44a |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
3. |
12 |
Brandi Hughes |
8.65a |
Skyline |
|
|
4. |
12 |
Kara Awakoaiye |
8.76a |
Bishop O'Dowd |
|
|
5. |
11 |
Shante Robinson |
8.90a |
Evo Track Club |
|
|
6. |
11 |
Charleen Jordan |
8.98a |
Coronado |
|
|
7. |
12 |
Cidnee Davies |
9.07a |
Syracuse |
|
|
8. |
11 |
Nicole Stephens |
9.08a |
Issaquah |
|
|
8. |
11 |
Rachael McGree |
9.08a |
Butte Central Catholic |
|
|
10. |
17-18 |
Maya Ries |
9.09a |
Speed Denver |
|
|
11. |
17-18 |
Allyssa Miran |
9.11a |
YMCA Team Idaho |
|
|
12. |
12 |
Lauren Taubert |
9.18a |
Natrona County |
|
|
13. |
17-18 |
Rhyan Pettaway |
9.21a |
Angel Flight |
|
|
14. |
12 |
Sophia Le |
9.28a |
Heritage Track |
|
|
14. |
|
Baileigh Akins |
9.28a |
Southern Cal,Altade |
|
|
16. |
11 |
Samantha Seaton |
9.30a |
Agoura |
|
|
17. |
11 |
Kaylee Carter |
9.52a |
Desert Hills |
|
|
18. |
11 |
Ruby Jane Matthewson |
9.73a |
Davis (UT) |
|
|
1. |
|
Relay Team |
1:40.14a |
AOSTC Academy of Speed |
|
|
2. |
|
Relay Team |
1:41.24a |
Evo Track Club |
|
|
3. |
9-10 |
Relay Team |
1:41.59a |
CA Track |
|
|
4. |
|
Relay Team |
1:41.75a |
Southern California ... |
|
|
5. |
|
Relay Team |
1:42.00a |
Fort Collins Track C... |
|
|
6. |
|
Relay Team |
1:43.75a |
Alaska Peak Performa... |
|
|
7. |
|
Relay Team |
1:45.05a |
Maribyrnong College |
|
|
8. |
|
Relay Team |
1:45.39a |
Gold Medal Athletics |
|
|
9. |
|
Relay Team |
1:45.41a |
YMCA Team Idaho |
|
|
10. |
|
Relay Team |
1:46.87a |
Davis (UT) |
|
|
11. |
|
Relay Team |
1:47.11a |
Campbell County |
|
|
1. |
|
Relay Team |
1:48.91a |
Idaho Dash Track |
|
|
2. |
|
Relay Team |
1:49.82a |
Indian Track |
|
|
3. |
|
Relay Team |
1:50.80a |
YMCA Team Idaho |
|
|
4. |
|
Relay Team |
1:52.20a |
YMCA Team Idaho |
|
|
5. |
|
Relay Team |
1:54.03a |
Donnelleys Track Club |
|
|
6. |
|
Relay Team |
1:54.90a |
Grizz Track Club |
|
|
-- |
|
Relay Team |
DQ |
South Bay Track |
|
|
1. |
|
Relay Team |
3:58.47a |
Davis (UT) |
|
|
2. |
|
Relay Team |
3:59.29a |
Warrior Express |
|
|
3. |
9-10 |
Relay Team |
4:04.06a |
CA Track |
|
|
4. |
|
Relay Team |
4:06.50a |
Natrona County |
|
|
5. |
|
Relay Team |
4:06.72a |
Campbell County |
|
|
6. |
|
Relay Team |
4:08.79a |
Davis (UT) |
|
|
7. |
|
Relay Team |
4:09.34a |
Olympus |
|
|
8. |
|
Relay Team |
4:10.21a |
Ric Rojas Running |
|
|
9. |
|
Relay Team |
4:10.40a |
Bronc Track Club |
|
|
10. |
|
Relay Team |
4:13.32a |
Air Academy |
|
|
11. |
|
Relay Team |
4:16.32a |
Rock Springs |
|
|
12. |
|
Relay Team |
4:17.07a |
Shelley |
|
|
1. |
|
Relay Team |
9:40.92a |
Davis (UT) |
|
|
2. |
|
Relay Team |
9:49.33a |
Ric Rojas Running |
|
|
3. |
|
Relay Team |
9:51.87a |
MAC Track |
|
|
4. |
|
Relay Team |
10:00.64a |
Timpanogos |
|
|
5. |
|
Relay Team |
10:03.92a |
Shelley |
|
|
6. |
|
Relay Team |
10:05.31a |
Cheyenne Central |
|
|
7. |
|
Relay Team |
10:05.87a |
Natrona County |
|
|
8. |
|
Relay Team |
10:07.03a |
Campbell County |
|
|
9. |
|
Relay Team |
10:18.00a |
Davis (UT) |
|
|
10. |
|
Relay Team |
10:19.67a |
Davis (UT) |
|
|
11. |
|
Relay Team |
10:20.08a |
Olympus |
|
|
12. |
9-10 |
Relay Team |
10:20.54a |
CA Track |
|
|
13. |
|
Relay Team |
10:30.32a |
Fossil Ridge Track C... |
|
|
14. |
|
Relay Team |
10:32.05a |
Star Valley |
|
|
1. |
|
Relay Team |
4:13.81a |
AOSTC Academy of Speed |
|
|
2. |
|
Relay Team |
4:14.38a |
Davis (UT) |
|
|
3. |
|
Relay Team |
4:17.75a |
Tri-Valley Flyers |
|
|
4. |
|
Relay Team |
4:17.83a |
Olympus |
|
|
5. |
|
Relay Team |
4:21.02a |
Warrior Express |
|
|
6. |
|
Relay Team |
4:25.18a |
Timpanogos |
|
|
7. |
|
Relay Team |
4:26.68a |
Davis (UT) |
|
|
8. |
|
Relay Team |
4:26.68a |
Salem Hills |
|
|
9. |
|
Relay Team |
4:31.33a |
Star Valley |
|
|
10. |
|
Relay Team |
4:36.01a |
Mountain View Track |
|
|
1. |
12 |
Maddie Rabing |
47-10.50 |
Lakeridge |
|
|
2. |
12 |
Sierra Freeland |
44-04.75 |
Herriman |
|
|
3. |
12 |
Maia Garren |
44-03.00 |
Logan |
|
|
4. |
12 |
Emily Spendlove |
39-10.00 |
Olympus |
|
|
5. |
12 |
Halie Kananen |
38-08.50 |
Helena Capital |
|
|
6. |
12 |
Elian Lemus |
38-00.25 |
West Jefferson |
|
|
1. |
|
Celeste Mucci |
5-07.00 |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
2. |
11 |
Nicole Stephens |
5-05.00 |
Issaquah |
|
|
2. |
11 |
Carlie Queen |
5-05.00 |
Summit Christian Aca... |
|
|
4. |
11 |
Ginger Nelson |
5-03.00 |
Lehi |
|
|
5. |
|
Jamieson Battistella |
5-03.00 |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
6. |
11 |
Kaitlin Barnes |
5-03.00 |
Natrona County |
|
|
6. |
12 |
Hannah Cochran |
5-03.00 |
Summit |
|
|
6. |
12 |
Anissa Warner |
5-03.00 |
Cody |
|
|
6. |
12 |
Lauren Taubert |
5-03.00 |
Natrona County |
|
|
-- |
9 |
Anna Hall |
NH |
Warrior Express |
|
|
-- |
12 |
Julianna Ruotolo |
NH |
Carondelet |
|
|
-- |
12 |
Olivia Mccann |
NH |
Campbell County |
|
|
-- |
11 |
Marie Doherty |
NH |
Campbell County |
|
|
-- |
9 |
Delaney Bahn |
NH |
Bozeman |
|
|
-- |
11 |
Lindsey Schmidt |
NH |
YMCA Team Idaho |
|
|
-- |
11 |
Camille Landon |
NH |
Bozeman |
|
|
1. |
10 |
Taylen Langin |
12-00.00 |
Idaho Dash Track |
|
|
2. |
|
Chloe Woest |
11-06.00 |
Fossil Ridge |
|
|
3. |
12 |
Gaby Palmer |
11-06.00 |
Reno Tahoe Athletics |
|
|
4. |
11 |
Auby Barr |
11-06.00 |
Skyview |
|
|
5. |
11 |
Lily Joslin |
11-00.00 |
Cheyenne East |
|
|
6. |
11 |
Avery Paxton |
11-00.00 |
Cherry Creek |
|
|
7. |
12 |
Katie Kern |
11-00.00 |
Carondelet |
|
|
8. |
12 |
McKenna Dustin |
10-06.00 |
Eagle |
|
|
8. |
|
Mia Moret |
10-06.00 |
Fort Collins,Windso |
|
|
10. |
10 |
Paige Dallmann |
10-06.00 |
Rocky Mountain |
|
|
11. |
12 |
Julie Rockenbaugh |
10-06.00 |
Helena |
|
|
12. |
11 |
Tendra Palin |
10-06.00 |
Billings West |
|
|
13. |
15-16 |
Cheyenne Chapman |
10-00.00 |
YMCA Team Idaho |
|
|
13. |
12 |
Zoriah Tolman |
10-00.00 |
Cody |
|
|
13. |
10 |
Annalea Black |
10-00.00 |
Eagle |
|
|
13. |
11 |
Sierra Kiser |
10-00.00 |
Boise |
|
|
13. |
11 |
Ashlyn Erisman |
10-00.00 |
Campbell County |
|
|
-- |
11 |
Camilla Moses |
NH |
Syracuse |
|
|
-- |
10 |
Emily Hooge |
NH |
Sheridan |
|
|
-- |
10 |
Kealy Hill |
NH |
Campbell County |
|
|
-- |
11 |
Pilar Fisk |
NH |
Eagle |
|
|
-- |
11 |
Brielle Carr |
NH |
Herriman |
|
|
-- |
11 |
Audrey Acgoili |
NH |
Mt Pleasant |
|
|
-- |
11 |
Makayla Linebarger |
NH |
Reed |
|
|
-- |
12 |
Chloe Wall |
NH |
Reed |
|
|
-- |
12 |
Heidi Adamson |
NH |
Cody |
|
|
-- |
11 |
Shae Helterbran |
NH |
Billings West |
|
|
-- |
12 |
Madisson Christy |
NH |
Cody |
|
|
-- |
12 |
Taylor Bess |
NH |
Mountain West Track |
|
|
1. |
11 |
Tara Davis |
20-10.75 |
Agoura |
|
|
2. |
15-16 |
Samiyah Samuels |
20-05.75 |
Track Houston Youth ... |
|
|
3. |
12 |
Rhesa Foster |
19-00.75 |
Clovis North |
|
|
4. |
10 |
Maya Evans |
18-09.75 |
Vista PEAK |
|
|
5. |
11 |
Noelle Schiller |
18-07.50 |
Westlake |
|
|
6. |
|
Celeste Mucci |
18-07.00 |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
7. |
|
Audra Koopman |
18-04.00 |
Fort Collins,Windso |
|
|
8. |
15-16 |
Iesha Essien |
17-09.25 |
Nite Moves TC |
|
|
9. |
10 |
Jaylah Herron |
17-08.25 |
Evo Track Club |
|
|
10. |
12 |
Hannah Coburn |
17-07.75 |
Mountain West Track |
|
|
11. |
11 |
Samantha Seaton |
17-05.25 |
Agoura |
|
|
12. |
|
Georgia Bertrand |
17-04.00 |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
13. |
12 |
Taylor Johnson |
16-08.75 |
South Bay Track |
|
|
14. |
11 |
Jentry Skidmore |
16-08.50 |
Syracuse |
|
|
15. |
11 |
Rachael McGree |
16-08.00 |
Butte Central Catholic |
|
|
16. |
12 |
Cidnee Davies |
16-06.00 |
Syracuse |
|
|
17. |
15-16 |
Judith Baxter-Game |
16-04.00 |
Step ur Game Up |
|
|
17. |
|
Brianna White |
16-04.00 |
Central City,West V |
|
|
19. |
17-18 |
Audrey Fernandez |
16-03.00 |
flying ajs |
|
|
20. |
10 |
Maya Lebar |
16-00.25 |
SPOKANE SPEED ACADEMY |
|
|
1. |
17-18 |
Chinne Okoronkwo |
41-07.25 |
flying ajs |
|
|
2. |
11 |
Tara Davis |
41-03.75 |
Agoura |
|
|
3. |
11 |
Hana Johnson |
37-09.75 |
Bishop O'Dowd |
|
|
4. |
9 |
Tierra Crockrell |
37-08.50 |
Calabasas |
|
|
5. |
12 |
Taren Hayward |
37-03.50 |
Chinook |
|
|
6. |
12 |
Sarah Hopkins |
37-03.50 |
Fairview |
|
|
7. |
17-18 |
Audrey Fernandez |
36-10.50 |
flying ajs |
|
|
8. |
|
Georgia Bertrand |
36-09.00 |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
9. |
|
Micah Fulton |
36-03.00 |
Southern Cal,Altade |
|
|
10. |
12 |
Sophia Le |
36-00.75 |
Heritage Track |
|
|
11. |
11 |
Lindsey Schmidt |
35-11.00 |
YMCA Team Idaho |
|
|
12. |
|
Jamieson Battistella |
34-09.00 |
Maribyrnong,maribyr |
|
|
13. |
|
Alyssa Strong |
34-07.00 |
Fort Collins,Windso |
|
|
14. |
11 |
Noelle Schiller |
34-04.25 |
Westlake |
|
|
15. |
12 |
Alex Koschel |
34-04.00 |
Mountain View |
|
|
16. |
|
Remington McWhorter |
34-02.75 |
McWhorter, R,Rexbur |
|
|
17. |
11 |
Hanna Coloma |
34-00.75 |
Carondelet |
|
|
18. |
11 |
kAITLYN Bingham |
32-07.00 |
Laramie |
|
|
-- |
17-18 |
Lexi Ellis |
FOUL |
flying ajs |
|
|
|